تصاویری از مفهومی های عجیب سایپا + گالری

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۹ شهریور ۱۳۹۳ | 9 نظر

مفهومی دیده نشده سایپا

چندیست که تصاویر کمتر دیده شده ای از خودرویی با نشان سایپا در فضای اینترنت منتشر شده است که ظاهرا یک خودرو مفهومی به نام هیرکانی بوده و در قالب کراس اوور ها یا SUV های شهری جای میگیرد.اطلاعات چندانی در مورد این خودرو در دسترس نیست، ظاهرا انتشار اولین تصاویر به سال 2012 مربوط می شود، اما به تازگی برخی منابع از احتمال تولید خودرویی با این اسم خبر داده اند.در برخی تصاویر در کنار هیرکانی، یک خودرو کوچک قرمز رنگ بی نام و نشان هم دیده می شود که بازهم به نشان سایپا مزین شده است.به هرحال سایپا و ایران خودرو بر خلاف بسیاری خودروسازان بزرگ جهانی علاقه چندانی به معرفی و پرده برداری از خودروهای پیش تولید و مفهومی خود ندارند و از این رو اطلاعات چندانی نیز از چنین خودروهایی منتشر نمی شود،اما با تمام این اوصاف باید گفت که هیرکانی طراحی منحصر به فرد و تقریبا قابل قبولی دارد و در صورت تولید انبوه می توانست به محصولی نسبتا جذاب مبدل شود.نظر شما در مورد طراحی این خودرو چیست؟

 

9دیدگاه

 1. حميدرضا می‌گه:

  عاشق رینگ مشکیش هستم

 2. علی می‌گه:

  جالب بوده ولی عجیبه که تولید نشد با اشتهای زیاد بازار ایران واسه شاسی بلند

 3. reza7 می‌گه:

  احساس میکنم رینگاَش با بدنش هماهنگی نداره

 4. محمد می‌گه:

  خیلی ناهماهنگ جنس بدنشم انگار پلاستیک

  • محسن می‌گه:

   معلومه که جنس بدنش پلاستیکه. اون شیشه هاشم واقعی نیستن. حتی بعید میدونم رینگها و چرخش هم قابل حرکت باشن. این فقط یه ماکته پلاستیکیه!!

 5. میلاد می‌گه:

  پلت فرم رنو کپی شده کامل .حتی چراغاش

 6. رضا می‌گه:

  سلام . اتفاقا چند روز پیش تو نمایشگاه خودرو مشهد آورده بودنش . کلا ماکت هستش و یک ایده . به نظرم با توجه به ماشین های جدیدی که سایپا از خودرو سازی چانگان آورده بود طرح این ماشینم فکر کنم از اونا گرفته شده بود چون خیلی شبیه ماشین های اونا بود

 7. shabah می‌گه:

  برا ایرانی جماعت اگه بهترین ماشین هم درست کنن باز از یه جایی یه ایرادی در میارن بعد هم میگن کپیه

 8. مرتضی می‌گه:

  نمی خوام بی خودی ایراد بگیرم اما من به عنوان یه طراح خودرو میگم شرکتهای خودروسازی ما با غرور و تکبری که دارند همیشه دست به طراحیهای میزنن که ایده های جدیدی در آنها دیده نمی شود و به نوعی دِموده محسوب می شوند و المانهای خیلی خیلی تکراری و قدیمیشان زیاد نمی تواند نظر مردم رو جلب کنند اگر این دو خودرو ساز دست از غرور و تکبرشان بردارن و به جوانان اجازه همکاری دهند و فقط به طراحان خودشان اکتفا نکنند مطمئن باشید طرحهای خیلی بهتری شاهد خواهید بود.


در بحث شرکت کنید