بلاتکلیفی ثبت نام کنندگان دنا ادامه دارد

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۸ دی ۱۳۹۳ | 8 نظر

ملی پردردسر

بلاتکلیفی ثبت نامیهای دنا
دنیای اقتصاد

گروه خودرو: ثبت‌نام‌کنندگان خودروی دنا در حالی روزهای انتظاری را برای تعیین قیمت این خودرو سپری می‌کنند که شورای رقابت قرار است چهارشنبه هفته جاری قیمت نهایی دنا را مشخص کند. جلسات شورای رقابت هر چهارشنبه برگزار می‌شود این در شرایطی است که چهارشنبه گذشته جلسه این شورا تشکیل نشد.

در حال حاضر حدود ده هزار ثبت‌نام‌کننده دنا چشم انتظار نتایج نهایی قیمت‌گذاری این خودرو هستند حال آنکه برخی شواهد از توافق ضمنی ایران خودرو و شورای رقابت در تعیین قیمت دنا خبر می‌دهند. از سوی دیگر یک دست‌اندرکار صنعت خودرو به خبرنگار ما می‌گوید که شورای رقابت اگر چه بر‌قیمت تعیین شده از سوی این شورا تاکید کرده و آن را تغییر‌ناپذیر خوانده، اما با تاخیر در برگزاری جلسه شورای رقابت خواهان پایان مناقشاتی است که بین این شورا و ایران خودرو در پی قیمت‌گذاری این خودرو به‌وجود آمد. ایران خودرو در حالی قیمت دنا را 48 میلیون تومان اعلام کرد که شورای رقابت با اذعان به اینکه دنا همان خودروی سورن است قیمت 42 میلیون تومان را برای دنا تعیین کرد. قیمت مذکور با واکنش شرکت تولید‌کننده مواجه شد؛ به‌طوری‌که مدیر فروش ایران خودرو حتی از احتمال تعطیلی خط تولید این خودرو خبر داد. در هر صورت بسیاری از ثبت‌نام‌کنندگان چشم‌انتظار جلسه چهارشنبه آینده شورای رقابت هستند تا بلکه تکلیف قیمت دنا تعیین شود.

8دیدگاه

 1. سینا می‌گه:

  نگران نباشین فردا ایران خودرو اعلام میکنه ثبت نام کنندگان میتونن بجای دنا خودروهای پارس یا سورن تحویل بگیرن .

 2. رضا7 می‌گه:

  از دوستان نویسنده و کارشناس میخوام ی مطلب راجع به پیشرفت(پسرفت) ایران خودرو (تولید سمند از پارس، سورن از سمند و بالاخره دنا از سورن) تو سایت قرار بدن
  واقعا من هرچی مشخصات اینارو نگاه کردم فقط به این نتیجه رسیدم همشون رو ی پلت فرم با یکم دستکاری تولید شدن و اصلا چیزی به اسم خودرو ملی معنی نداره!!؟
  حالا دوستان اهل فن هم نظرشون رو اعلام کنن ببینیم کی به کیه چی به چیه..

  • sepehr می‌گه:

   در خلال متن مقایسه ای پارس ELX با خودروهای چینی، به چنین موضوعی اشاره شده

   • رضا۷ می‌گه:

    فک میکنم با توجه به ادعای شورای رقابت که دنا همون سورن هست و تاریخچه این پلت فرم اگه ی مطلب به صورت اختصاصی راجع به این قضیه باشه تو این شرایط جالب میشه

  • مک میسل می‌گه:

   به نظر من یه نیمچه پیشرفتی داشتیم نسبت به 4-5سال قبل.
   دنا-سورن-راناو207 ای و…اون موقع نبودن اون موقع موتور ای اف 7 و تی یو فایو فقط رو 206 بود در صورتیکه الان موتور ای اف 7 به توربو شارژ هم مجهز شده و144اسب بخار در دور5500تولید میکنه.
   تازه یه موتور دیزلی میخواد بیاد به نام:ای اف وی!

   • رضا۷ می‌گه:

    الان به نظر شما ریختو قیافه عوض کردن نیمچه پیشرفته؟ رانا همون ۲۰۶ صندوقداره که بعد از کلی مسخره شدن فیس لیفت شده، سمند و سورن و دنا هم که مشخصه تکلیفشون..
    در مورد موتور هم واقعا پیشرفتی وجود نداشته به نظر من، موتور ۲۰۶ رو مهندسی معکوس زدن، موتور پژو رو باهاش ور رفتن یکی دو موتور ناقص تر ازش درآوردن، شما میدونید قدرت ۱۴۰ تا ۱۵۰ اسبی رو خودرو ساز های دیگه بدون توربو تولید کردن رو همین حجم؟ اینا نتونستن توربو زدن روش!

  • مک میسل می‌گه:

   اه اه اه یه[…]خوردیم دنا ثبت نام کردیم!

  • مک میسل می‌گه:

   دوست عزیز،رضا
   تو ایران ریخت و قیافه عوض کردن نیمچه پیشرفته!
   داشبورد جدید نیمچه پیشرفته!
   البته که تو ایران!
   این جا ایرانه!نه خارج!


در بحث شرکت کنید