رنو کپچر 100 میلیونی،ستاره بعدی بازار ؟ + شرایط پش فروش

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ | 99 نظر

دنده 6 – ایران خودرو سر انجام و پس از گمانه زنی های فراوان قیمت رسمی رنو کپچر را اعلام کرد، کراس اور شهری با موتور 1.2 لیتری توربو که یارای تولید 120 اسب بخار را در صورت تامین بنزین مناسب دارد و می تواند ظرف مدت 11.1 ثانیه به تندی یکصد کیلومتر بر ساعت دست یابد، توسط ایران خودرویی ها با برچسب قیمتی نزدیک به 100 میلیون تومان عرضه خواهد شد.

به نظر می رسد که با توجه به اقبال عمومی نسبت به خودروهای نیمه شاسی بلند و کراس اور، برند مطرح رنو، رنگ بندی جذاب و طراحی مدرن این خودرو، استقبال بازار از این مدل قطعی باشد اما باید منتظر ماند و دید که آیا در بلند مدت این کراس اور کوچک شهری می تواند یک خودرو رضایت بخش 100 میلیونی قلمداد شود یا در مقابل SUV های کلاسیک و بادوامی که قابلیت استفاده برون شهری را هم دارند ،به گزینه ای غیر کاربردی و گران قیمت بدل می شود.

کپچر-3

شرایط پیش فروش رنو کپچر

به نقل از ایکو پرس به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان، گروه صنعتي ايران خودرو محصول جدید رنو كپچر را از 12خرداد به‌صورت فروش فوري تا تكميل ظرفيت، به‌صورت پيش فروش عرضه مي‌كند.

قيمت رنو كپچر يك ميليارد و 50 ميليون ريال اعلام شده كه به مناسبت نيمه شعبان براي 120 دستگاه فروش فوري اين محصول به قيمت 989 ميليون ريال تعيين شده است.

موعد تحويل در فروش فوري 45 روز است و با توجه به محدوديت سقف خريد در شبكه شاپرك تا مبلغ ۵٠٠ ميليون ريال، از مشتريان خواسته شده براي پرداخت كل وجه در روز ثبت‌نام، از دو كارت بانكي استفاده كنند؛ به‌طوري‌كه ابتدا در ثبت‌نام 500 ميليون ريال پرداخت و سپس 489 ميليون ريال مابه‌التفاوت قيمت خودرو را از سايت فروش اينترنتي، دستگاه‌هاي كارتخوان يا از طريق موبايل پرداخت كنند.

در شرايط پیش‌فروش عادي، مبلغ مابه‌التفاوت، در زمان صدور دعوت‌نامه براساس قیمت مصوب شركت در موعد تحويل و پس از محاسبه سود مشاركت و هزينه‌هاي قانوني به مشتريان اطلاع داده مي‌شود. اين خودروها از بیمه شخص ثالث برابر آخرين سقف قانوني ابلاغ شده در زمان تحويل برخوردار خواهند بود.

 

تست رانندگی این خودرو را که توسط نشریات خارجی انجام شده است می توانید از لینک زیر مشاهده فرمایید.

رنو کپچر،مشخصات فنی و آزمایش رانندگی+گالری

رنو کپچر،مشخصات فنی و آزمایش رانندگی+گالری

آغاز پیش‌فروش رنو کپچر تا چند روز آینده از سوی ایران‌خودرو

ایران‌خودرو تا چند روز آینده محصول جدید خود را پیش‌فروش خواهد کرد که به بررسی مختصری از این خودرو جدید خواهیم پرداخت .

به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می رساند،در پي تقاضاي روزافزون مشتريان براي استفاده از خودرويي با ويژگي ھاي تركیبي جمع و جور بودن خودروھاي بدون صندوق و داشتن ظاھر پر ابھت و جذاب خودروھاي شاسي بلند، شركت ايران خودرو اقدام به ارائه محصولي جديد از گروه خودروسازي رنو نموده است.

پس از سالھا فعالیت مستمر با شركت رنو و پس از عرضه خودروھاي با كیفیت رنو تندر و تندر پیكاپ ( وانت تندر ) اين بار يك خودروي مدرن و به روز ديگر از محصولات شركت رنو در معرض استفاده مشتريان محترم شركت ايران خودرو قرار گرفته است. در ادامه برخي از مھمترين ويژگي ھا و مشخصات اين محصول جدید خدمت شما متقاضیان محترم ارائه مي شود. امید است تا ھمچون ھمیشه با ھمكاري شما بزرگواران بتوانیم پاسخگوي نیاز مشتريان محترم ايران خودرو باشیم.

شاسی بلند جمع و جور شهری رنو به نام كپچر بسيار زيبا و جذاب است. ظاهر پرغرور و جدي اين خودرو با اختلاف رنگ بدنه با سقف خودرو بر زیبایی کپچر افزوده است. طیف وسیعی از امکانات برای این خودرو به صورت استاندارد تعريف شده است تا راحتي بيشتري براي سرنشينان خود فراهم كند و حس لوكس بودن و لذت رانندگي را منتقل نمايد. اين خودرو جاداري يك خودروي شاسي بلند و چابكي يك خودروي كوچك سواري را در هم آميخته و بعنوان يك خودروي نو با طراحي متفاوت، سبك زندگي نويني را به شما خواهد بخشيد.

مزاياي خودروي كپچر : 

 1. طراحي اسپرت بيروني
 2. برند اروپايي
 3. برخورداري از موتور قدرتمند با تكنولوژي توربوشارژ
 4. برخورداري از گيربكس دو كلاچه

آشنایی با خودروي کپچر

خودروي كپچر در دسته بندي خودروھا از منظر ابعادي يك خودروي شاسی بلند جمع و جور شھری يا به اصطلاح كراس اوور به حساب مي آيد. در واقع اين خودرو جاداري يك خودروي شاسي بلند و چابكي يك خودروي كوچك سواري را در ھم آمیخته و داراي ظاھري بسیار زيبا و جذاب است كه اختلاف رنگ بدنه با سقف خودرو نیز بر زیبایی ظاھري اين خودرو افزوده است.

عمده مزيت و برتري اين خودرو در قیاس با ساير خودروھاي رقیب برخورداري از موتور بسیار قدرتمند و پرتوان توربوشارژ ھمراه با مصرف بسیار پايین سوخت است كه با ھمراھي يك گیربكس دوكلاچه اتوماتیك سواري بسیار نرم و لذت بخشي را براي سرنشین فراھم خواھد كرد. در اين خودرو طیف وسیعی از امکانات به صورت استاندارد تعريف شده است تا راحتي بیشتري براي سرنشینان خود فراھم كند و حس لوكس بودن و لذت رانندگي را منتقل نمايد.

برخی از افتخارات این خودرو :

داراي 5 ستاره ايمني از EuroNCAP

فروش 255.000 دستگاه در مدت 20 ماه در اروپا

سومین SUV سال 2014 در اروپا

اولین SUV سال 2015 در فرانسه

بھترين خودرو در نمايشگاه 2013 در سئول

فروش 1000 دستگاه در کشور كره در مدت 7 دقیقه

خودرو سال 2014 در كره

خودروی پر فروش برند رنو در سال 2014

کپچر-3

برخی از ویژگی هاي این خودرو :

خودرويي كاربردي ھمراه با نوآوري، زيبا و برازنده

جمع و جور و يك كراس اور غیرتھاجمي

يك خودروي مدرن، بروز، شیك و باھوش

خودروي امن طبق استاندارھاي روز اروپا v خودرويي جادار ،شیك و جذاب

تولید رنو در سايت والادولید اسپانیا

کپچر-2
آشنایی با موتور این خودرو :

موتورH٥FT يكي از جديد ترين و مدرن ترين موتورھاي رنو مي باشد كه داراي 4 سیلندر و ١٦ سوپاپ بوده و با داشتن توربو شارژ توانسته با حجم موتور ١٢٠٠ سي سي توان ١٢٠ اسب بخار را فراھم آورد. توربوشارژ اين خودرو در محدوده دور موتور 2000 دور در دقیقه وارد مدار شده و حداكثر خروجي توان موتور از اين دور قابل دسترسي است. لازم به ذكر است كه دور موتور 2000 معمولاً از دنده ١ به بعد در دسترس قرار مي گیرد و اين بدين معني است كه حداكثر توان موتور را به محض خروج از دنده يك و در دنده دو خواھیم داشت و در نتیجه خودرو بسیار سريع شتاب گرفته و در صورت نیاز به حركت پرشتاب مي تواند بسیار لذت بخش باشد و به سرعت به نیاز راننده پاسخ دھد.

کپچر-4

ضمن اينكه 90% قدرت موتور در دنده يك و دور موتور 1500 قابل دسترسي خواھد بود بنابراين در شتاب گیري و حركت اولیه خودرو بسیار چابك خواھد بود. اين امر بدلیل استفاده از تكنولوژي VVT در اين موتور است.

در طراحي موتور اين خودرو رنو از اصول طراحي موتور خودروھاي فرمول يك خود بھره برده است و از آلومینیوم براي ساخت آن استفاده شده است و ھمانطور كه مستحضريد رنو ھمه ساله در بین خودروھاي مسابقات بین المللي فرمول يك جزو برترين ھا بوده است.

رنگ های قابل عرضه توسط ایران خودرو :

کپچر-5

آشنایی با گیربکس این خودرو :

گیربكس اين خودرو از مدل EDC است كه يكي از بروزترين گیربكس ھاي اتوماتیك دو كلاچه مي باشد .اين گیربكس از نوع ٦ سرعته بوده و دنده ھاي زوج بر روي يك كلاچ و دنده ھاي فرد بر روي كلاچ ديگر قرار دارند. اين تكنولوژي باعث مي شود كه تعويض دنده ھا در اين خودرو بسیار به نرمي و رواني صورت گیرد و ھیچگونه احساس وقفه و تأخیري در تعويض دنده احساس نشود.
جدول مشخصات فنی کپچر :
کپچر-6 کپچر-7
شرایط فروش رنو کپچر تا چند روز آینده  منتشر خواهد شد .

 

 

99دیدگاه

 1. sunmartin می‌گه:

  بنده هم موافقم درسته که سفید رنگ مرفروش ایران هست اما ب ای رنو کپتئور رنگ نارنجی و آبی زنگاری بسیار زیبا و پویا تر ایت و روحیه جوان پسند تری دارد اگر با این رنگ ها مسکلی ندارید یکی ازین دو رنگ بسیار شیکتر است

 2. nazanin می‌گه:

  خیلی ممنونم از راهنمایتون

 3. محمد می‌گه:

  سلام. می‌خواستم بدونم آیا رنو کپچر در انواع با امکانات کم‌تر هم عرضه میشه؟ (مثلا حالت دنده‌ای یا بدون کروز کنترلر و با یک رنگ بدنه)
  اینجوری احساس می‌کنم قیمتش خیلی بالاست.

 4. علی می‌گه:

  گرونه خیلی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. شهرام می‌گه:

  رنو کپچر پرفروشترین شاسی بلند کوچک اروپا در سال 2014:

  http://left-lane.com/european-sales-2014-small-suv-segment/

  در سال 2015 هم هر ماه فروشش از سال پیش بیشتر بوده و احتمالا پرفروشترین امسال هم خواهد شد:

  http://left-lane.com/european-car-sales-data/Renault/Renault-Captur


در بحث شرکت کنید