ویتنامی ها پراید سوار می شوند

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۴ | 8 نظر

چند سالی است که سایپا با صادرات محصولات خود به عراق شهرتی عجیب پیدا کرده است. حال سایپا تصمیم گرفته است صادرات خود را افزایش دهد و درآینده نزدیک سایپا در ویتنام حضور خواهد یافت.

بازار ویتنام اولین بازار صادراتی در منطقه جنوب شرق آسیاست که گروه سایپا در تلاش برای گشایش آن است. ارسال این محموله که شامل خودروهای سواری و تجاری سبک است با هدف دریافت بازخورد به منظور اتخاذ استراتژی های حضور در این بازار پر رقابت صورت گرفته است. با توجه به مزیت محصولات سایپا، مذاکره برای بکارگیری این محصولات در ناوگان تاکسیرانی از هم اکنون آغاز شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته سفارش های بعدی بزودی دریافت خواهد شد. خودروسازان صاحب نام امریکائی و آسیایی متعددی در بازار ویتنام به تولید مشغول هستند که از آن میان می توان به شرکت های تویوتا، هوندا، کیاموتورز، فورد و جنرال موتورز اشاره نمود. حضور این خودروسازان لزوم اتخاذ استراتژی های درست به منظور کسب سهم قابل قبول از بازار خودروی این کشور را آشکار می نماید.

به نقل از جوان خودر- جمعیت ۹۰ میلیونی ویتنام و میزان پائین سرانه مالکیت خودرو (۱۴ خودرو به ازای هر ۱۰۰۰ نفر) از پتانسیل بالای این بازار برای رشد و امکان موفقیت خودروهایی با قیمت رقابتی خبر می دهد. به دلیل حمایت های قابل توجه دولت ویتنام از تولید خودرو در این کشور موضوع تولید محصولات سایپا در ویتنام به عنوان یکی از روش های تداوم حضور در این بازار در گام های بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. عدم حضور محصولات چینی در بازار ویتنام علیرغم همسایگی دو کشور از دیگر ویژگیهای خاص این بازار بحساب می آید که میتواند زمینه حضور پررنگ تر محصولات گروه سایپا را فراهم سازد.

شرکت سایپا از سال ۸۹ تا کنون رتبه اول صادرات خودرو کشور را در اختیار داشته و تنها خودروسازی است که ۷ بار عنوان صادر کننده نمونه و ۲ بار عنوان صادر کننده ممتاز کشور را کسب کرده است.

8دیدگاه

 1. farid می‌گه:

  ويتنام هم به ….رفت.

 2. محمد می‌گه:

  طفلک ویتنامی ها،فکر کنم امار کشته هاشون از جنگ با آمریکا از این به بعد بیشتر میشه..

 3. sunmartin می‌گه:

  همسایه جین هست اما خودروی چینی در ویتنام نیست این خیلی جالب و جای تامل داره البته در قسمتی از گزارش نقل شده که خودروهای سایپا بخاطر مزیت که دارند .میخواستم بپرسم کدام مزیت دارن آخه ؟؟

 4. علی می‌گه:

  به مفت میدن به اونا .

 5. کوروش می‌گه:

  پیش به سوی ویتنام……………………………………………………….

 6. محمد می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  اقا سپهر لطفا یک مقاله ای را بر روی سایت قرار دهید تا با قیمت پراید و پژو و دنا در ایران در کشور های خارج چه خودروهای دیگری میتوان خرید حالا چه از برندهای معروف چه غیر معروف و اگر امکان دارد قیمت های خودرو های چینی که در ایران مونتاژ یا وارد میشود را با قیمت ان در چین مقایسه کنید.با تشکر

 7. hosein می‌گه:

  جنگ ایرانو ویتنام در راهه


در بحث شرکت کنید