چگونه در ایران موتور سنگین بخریم؟

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۶ مرداد ۱۳۹۴ | 6 نظر

 موتورهای بالای 250 سی سی یا اصطلاحا موتور سنگین در ایران وسایل نقلیه ای خاصی برای افراد خاص محسوب می شوند.بر اساس قانون فعلی راهنمایی و رانندگی این موتورها نمی توانند پلاک دریافت کنند اما استفاده از نمونه های مجاز و سند دار آن ها برای تردد خارج شهری و از محل خانه تا پیست مسابقه با رعایت کردن ضوابطی ممکن است.

Diavel2499

نکته مهم برای لذت بردن از یک موتور سیکلت قوی و سریع، فارغ از شرایط استفاده و محدودیت های قانونی، خرید یک نمونه قانونی با قیمت مناسب است.بازار داغ و نسبتا پر رونقی برای معامله موتور سیکلت های سنگین وجود دارد اما بسیاری از نمونه های این موتورها در واقع به صورت غیر قانونی و از مبادی قاچاق به کشورمان راه یافته اند و در هیچ حالت مجوز استفاده برای آن ها صادر نمی شود.

2014-suzuki-gsx-r1000-se-limited-production-12

نمونه های دیگری هم وجود دارند که با پرداخت عوارض و تعرفه های گمرکی به صورت صفر کیلومتر و قانونی به پشت ویترین نمایشگاه های موتورسیکلت راه می یابند اما قیمت بسیار بالایی دارند و خرید آن ها برای بسیاری افراد عملا غیر ممکن است.

Honda+CBR+1000+RR+SP+2014+12

در این شرایط گروه صنعتی کانال مثبت که اولین باشگاه موتور سواری ایران هم محسوب می شود،راه حل سومی را در راستای عرضه موتور سیکلت های سنگین قانونی و مجاز ابداع کرده است.این گروه موتورسیکلت های خود را به صورت قطعات منفصله یا CKD به کشور وارد می کند و بعد از مونتاژ آن ها به صورت مونتاژ داخل با تعرفه گمرکی و قیمت کمتر، محصولات خود را راهی بازار فروش می کند.

2011+Ducati-1198+O (1)
  h2

جالب است بدانید که موتور سیکلت های دوکاتی،یاماها،سوزوکی،کاوازاکی،هوندا و …که توسط این گروه صنعتی مونتاژ می شوند، شماره شاسی و VIN کد مخصوص کانال مثبت را دریافت کرده و به همین واسطه نیز به شکل قانونی و موثق سند دریافت می کنند.این در حالیست که موتور سیکلت های تولیدی به این روش با قیمت مناسب تری نسبت به نمونه های کامل و وارداتی به فروش می رسند.

140402-z1000-01

از طرف دیگر باشگاه کانال مثبت با فدراسیون اتومبیل رانی و موتور سواری کشورمان نیز ارتباط دارد و خریداران موتورسیکلت های این باشگاه، می توانند با رعایت ضوابط از دوره های رایگان آموزش در پیست آزادی تهران بهره مند شوند و از خانه تا پیست را از طریق اتوبان با موتور سیکلت های سریع خود طی کنند.

photo_2015-07-27_19-55-16

 

6دیدگاه

 1. محسن می‌گه:

  کسی از قیمت ها ی این بنگاه خلبر داره؟

 2. فرامرز می‌گه:

  مطمعنابالاي شصت میلیون هستند

 3. reza می‌گه:

  فقط هارلی دیویدسون

 4. sajad می‌گه:

  چجوری میگین قیمت مناسب میدن موتور 20 هزار دلاری رو 200 میلیون قیت داد !!!

 5. نکته می‌گه:

  20 هزار دلار قیمت خودرو ، 8 هزار دلار گمرکی ، 32 هزار دلار هم سود آقایون ، میشه 200 میلیون ، قیمت مناسبیه والا !!!!


در بحث شرکت کنید