اکبر ترکان:مردم خودرو نمی خرند؛80 هزار دستگاه در انبار یک خودروساز

سپهر زنگنه | شنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | 9 نظر

مشاور ارشد رئیس جمهور گفت: با وجود اینکه خودروسازان با انباشت خودرو مواجه هستند، قیمت رسمی خود را کاهش نمی دهند و متقابلاً مردم هم تمایل سابق به خرید خودرو را ندارند.

به گزارش ایران آنلاین مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی با اعلام این خبر گفت: هم اکنون کمبود عرضه وجود ندارد ولی به طور جدی با کاهش تقاضا مواجه هستیم.

اکبر ترکان که در یک گفت و گوی زنده با رادیو اقتصاد صحبت می کرد، افزود: تقاضا به حدی کم است که هم اکنون یکی از خودروسازان مجبور شده است در انبار خود 80 هزار خودرو نگهداری کند.

در هفته های اخیر خرید خودروهای صفر به طور جدی کاهش یافته است و متعاقب آن، اکثر خودروهای موجود در بازار، نسبت به ماه گذشته کاهش قیمت داشته اند. با این حال و برغم این که خودروسازان با انباشت خودرو مواجه هستند، قیمت رسمی خود را کاهش نمی دهند و متقابلاً مردم هم تمایل سابق به خرید خودرو را ندارند.

همچنین برخی خودروسازان داخلی که در سال های گذشته، به ندرت فروش اقساطی داشته اند یا اصلا نداشته اند، در مواجهه با شرایط جدید به طور جدی تری ناگزیر از فروش اقساطی شده اند تا بلکه بتوانند خودروهای موجود در انبار را بفروشند.

با این حال، بازار خودروهای صفر همچنان کم رونق است و مردم همچنان در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها و ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی هستند.

9دیدگاه

 1. کاد می‌گه:

  روند تکامل برخورد با کمپین تحریم: 1- کمپین تحریم وجود ندارد 2-کمپین تحریم وجود دارد اما تاثیر ندارد 3-تعدادی از خبرگذاری ها و روزنامه های معلوم الحال گزاشی کار می کنند که الان بهترین زمان خرید خودرو است زیرا دیگر کاهش قیمت نخواهیم داشت! 4-کمپین تحریم وجود دارد، تاثیر هم دارد اما خودرو سازها کاهش قیمت ندارند 5- …! (جای خالی رو خودتون پر کنید)

 2. علیرضا می‌گه:

  ما خودرو نمیخریم و به کاهش جزیی قیمت قانع نیستیم قیمت خودرو باید نصف بشه تحریم خودرو از سوی مردم پایدار خواهد ماند به امید پیروزی

 3. m.reza می‌گه:

  اینایی که منفی میدن فازشون چیه؟

 4. سعید می‌گه:

  مردم یادتون میادهفته قبل آقای نعمت بخش چه چاخان بزرگی گفت که تقاضاهمیشه هست والان بهترین موقع خریدماشینه

 5. linkoln6ft می‌گه:

  دوستان این ویدئو رو ببینین ، با اینکه طبق همین خبر حدود ۸۰ هزار خودرو انبار کردن ولی باز هم خودروی تصادفی تحویل میدن و انتظار فروش دارن :-)
  http://www.aparat.com/v/9jDg0

 6. هموطن می‌گه:

  ایرانی عزیز

  آیا شما به یخچال یا تلویزیونی که بعد از خریدن بلافاصه خراب شود پول می دهید؟
  آیا شما به این وسایل برقی که مصرف برق بالا دارند پول می دهید؟
  آیا شما به یخچال یا تلویزیونی که احتمال اتصالی و آتش سوزی دارد یا موجب برق گرفتگی میشود پول می دهید؟
  پس چرا خودرویی را می خرید که بعد از چند روز استفاده باید به تعمیر گاه برود, مصرف سوخت بالایی دارد و با سوار شدن آن به استقبال مرگ رفته و با جان خود و عزیزانتان بازی میکنید؟؟؟!!! از طرفی
  بخش اعظمی از سرمایه زندگیتان را بابت خریدن خودروی بی کیفیت داخلی هدر میدهید
  لطفا از این خواب غفلت بیدار شوید


در بحث شرکت کنید