نعمت بخش: مردم به زودی پشیمان خواهند شد + پاسخ !

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ | 37 نظر

تهدید دوباره علیه کمپین خودرو ایمن و ارزان

گویا برخی … بدشان نمی آید خودرو را گران کنند و اراده مردم را بشکنند.
عصر ایران – دبیر انجمن خودروسازان ایران در یادداشتی که هفته نامه “صدا” آن را منتشر کرده ، با کم اهمیت و بی مقدار جلوه دادن کمپین مردمی “نه به خودروی صفر داخلی” نوشته است:

« ضمن احترام به نظرات مردم از نظر من کمپین “نه به خرید خودروی صفر” تاثیر آنچنانی بر کاهش تقاضای خرید خودروهای تولید داخل نداشته است. من چند دلیل برای این مساله دارم. اولا این کمپین که در شبکه های اجتماعی موبایل های هوشمند ایجاد شده و این سوال مهم وجود دارد که واقعا چند درصد از مردم از این موبایل ها استفاده می کنند؟

نکته دوم این که فرض کنید صد گروه برای این کمپین راه اندازی شده باشد، و هر گروه صد عضو داشته باشد، همه این تعداد با هم ده هزار نفر هم شوند، این تعداد مشتری در یک میلیون خودرویی که ما تولید می کنیم، عدد قابل توجهی نیست.

ضمن این که شرایط این طور نیست که ما تصور کنیم مردم هر روز  صبح که از خواب بلند می شوند، از فضای مجازی خط می گیرند که چه بخرند و چه نخرند. کسانی که برای خرید خودرو برنامه داشتند، از شرکت های خودروسازی داخلی خودرو خواهند خرید و توجهی به این کمپین ندارند… آن دسته از افرادی که در کمپین نه به خودروی صفر شرکت کرده اند، و به این دلیل خودرو نخریدند به زودی پشیمان خواهند شد… . »

ما نیز ضمن احترام به نظر جناب احمد نعمت بخش، نکاتی را به حضورشان متذکر می شویم:

1 – فرمایش کرده اند که ” این کمپین که در شبکه های اجتماعی موبایل های هوشمند ایجاد شده و این سوال مهم وجود دارد که واقعا چند درصد از مردم از این موبایل ها استفاده می کنند؟”

در پاسخ به ایشان، به  آمار رسمی تعداد تلفن های هوشمند در ایران  اشاره می کنیم که توسط قائم مقام سازمان فناوری اطلاعات ایران که یک نهاد حاکمیتی در حوزه IT است اعلام شده است: ” امروز در کشور از هر ۲ نفر حداقل یک نفر تلفن هوشمند در اختیار دارد. آمار ۲ میلیون تلفن هوشمند در سال ۹۲ به ۲۰ میلیون اسمارت فون در سال ۹۳ رسید و پیش بینی می شود این عدد در سال ۹۴ به ۴۰ میلیون اسمارت فون در کشور برسد.”(+)

بنابراین، بهتر است جناب نعمت بخش قبل از اظهار نظر در موضوعی که به ساحت مردم مربوط می شود، کمی کسب اطلاع کنند و قریب به 40 میلیون گوشی هوشمند که در دستان مردم ایران است را هم ببینید. شاید ایشان قیاس به نفس کرده یا از اطرافیانشان آمار گرفته اند که می گویند مگر چند درصد مردم از این موبایل ها استفاه می کنند؟!

ضمن این که همین محاسبه بی پایه و اساس و تخیلی ایشان ، نشانه ای از این می تواند باشد که آقایان چگونه فکر و محاسبه و عمل می کنند و چگونه مقدرات صنعت خودروی کشور را به دست گرفته و به این روز انداخته اند!

2 – دبیر انجمن خودروسازان ایران گفته اند: “فرض کنید صد گروه برای این کمپین راه اندازی شده باشد و هر گروه صد عضو داشته باشد، همه این تعداد با هم ده هزار نفر هم شوند، این تعداد مشتری در یک میلیون خودرویی که ما تولید می کنیم، عدد قابل توجهی نیست.”

به نظر می رسد جناب ایشان، صورت مسأله را درست متوجه نشده اند و فکر می کنند چند گروه محدود صد نفری تصمیم گرفته اند خودرو نخرند. اگر واقعاً این کمپین به چند گروه موبایلی انگشت شمار محدود بود، از وزیر صنعت، معدن و تجارت گرفته تا دبیر انجمن خودروسازان اینقدر به تکاپو نمی افتادند که ماجرا را جمع و جور کنند و این همه رسانه ، از روزنامه ها و سایت ها و خبرگزاری ها گرفته تا صدا و سیما بدان نمی پرداختند.

ضمن این که اساساً این یک کمپین گروه محور نیست ، بلکه یک اراده ملی برای عبور از خودروهای بی کیفیت و گران داخلی است. قطعاً در این میان ، همان طور که آقای نعمت بخش هم در قسمت دیگری از نوشته اش، عده ای همچنان خودرو می خرند که حرجی بر آنها نیست و تصمیم هر فردی برای خودش محترم است.
آنچه ناراحت کننده است این که برخی افراد می کوشند این تلاش عمومی مردم ایران را تحقیر کنند و پا را فراتر گذاشته و دم از پشیمانی قریب الوقوع مردم خسته از خودورهای بی کیفیت و گران می زنند!

3 – گفته اند:شرایط این طور نیست که ما تصور کنیم مردم هر روز  صبح که از خواب بلند می شوند، از فضای مجازی خط می گیرند که چه بخرند و چه نخرند.
به خدمت شان عارضیم که مردم و فضای مجازی دو مقوله جدا از هم نیستند بلکه همین مردم هستند که در فضای مجازی ابراز نظر و اقدام می کنند.

4 – چند روز پیش وزیر صنعت،معدن و تجارت در تلویزیون تصریح کرد که خودرو گران نخواهد شد ولی دبیر انجمن خودروسازان اصرار دارد که به زودی خودرو را گران خواهند کرد!

گویا برخی با استناد به این گزاره که “اگر کالایی در ایران گران شود، مردم آن را بیشتر خواهند خرید” ، بدشان نمی آید خودرو را گران و مردم را پشیمان کنند و بدین ترتیب، اراده مردم را بشکنند.

به جناب نعمت بخش و همکاران ایشان در صنعت خودروسازی دلسوزانه توصیه می شود به جای چرتکه انداختن های تخیلی و تلاش بیهوده برای حقیر جلوه دادن این تلاش مردمی، در اندیشه بهبود کیفیت خودروهای تولید و منصفانه کردن قیمت های محصولات شان باشند و مردم را به گرانی های بیشتر تهدید ننمایند چرا که دیگر طاقت مردم تمام شده است و تاب تحمل قیمت های بالاتر را ندارند چرا که سر گنج ننشسته اند که هر قیمتی را آقای نعمت بخش و همکارانشان تعیین کنند، بپردازند.

آقای نعمت بخش!
اگر چنین نکنید ، این شما هستید که به زودی پشیمان خواهید شد.

37دیدگاه

 1. سامان می‌گه:

  اینم تیر خلاصیشونه
  اندکی صبر سحر نزدیک است…

  • *دست خدا با جماعت است* “یدالله مع الجماعه” می‌گه:

   .ملت شریف ایران گول زوزه هاشو نخورید این حرف ها از روی ناچاریه ما 90% راه را رفتیم و مونده 10% که آن را هم با هم به پایان می رسانیم وبا هم این پیروزی بزرگ را جشن می گیریم.ان شاالله.که خدا با صابران است* لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ *

  • علیرضا می‌گه:

   من نمیدونم اگه تاثیر نداره چرا شما ها اینقدر جوش میزنید دوما دیگه اون موقع گذشت که مردم تا چیزی گرون شه از ترس گرونتر شدنش هجوم بیارن دیگه تهدید بی اثره دیگه گول نمیخوریم دلت بسوزه!!

   • علیرضا می‌گه:

    من پشیمون شدم وای وای مردم ماشینو کلی گرون کردن بریم بخریم تا بیشترضرر نکردیم!!مردمو نمیدونم پشیمون میشن یا نه ولی تو پشیمون بشو نیستی نعمت

 2. مروت می‌گه:

  واقعا من دلم نمیخواهد که صنعت مملکتم ضرر کنه، ولی با چنین صنعتگرانی که برای مردم پشیزی ارزش قائل نیستند، همون بهتر که بساط این صنعت هر چه زودتر برچیده بشه لااقل کسی نباشه هم پولمون رو بخوره، هم جونمون رو بر باد بده و هم بهمون توهین هم بکنه. من فکر میکنم اگه خدا بخواهد من رو ببره جهنم پس اینا رو کجا میخواهد ببره.

 3. علی جگوار می‌گه:

  آخه مرد نا حسابی!!
  اگه این اینطور که تو میگی این کمپین تا این حد! بی مقدار میبود که تو نمیومدی اینطور عاجزانه واسش مقاله بنویسی! و تا وزیر صنعت رو مجبور به معذرت خواهی از مردم نمیکرد!
  اگه اینطور که میگی بود که این همه ماشین رو دستتون نمونده بود!
  اگه اینطور که میگی بود که بازار انقدر خالی از مشتریو قیمت خودرو ها تا چند میلیون زیر قیمت کارخانه نمیبود!
  اکه اینطور که میگی بود که انواع اقسام روش های فروش نقد قسط رو دو خودرو ساز به اصطلاح بزرگ و سایر چینی ساز ها در پیش نمیگرفتن !

  کیفیت که ندارید . ایمنی که ندارید . خدمات که ندارید . قیمت هاتون که در سطح خودرو های بروز دنیاست . به چی آویزون شدید و تاب میخورید؟ واقعا مافیا اسم درآورده . شما مافیای واقعی هستید.

  بهتره به جای اینطور حرف های تهدید آمیز که دوزار ارزش نداره فکر چاره میکردی!
  بذار ما پشیمون شیم عموجون! بذار ببینم میخای چطوری پشیمون کنی!
  اصلا همین فردا 10 تومن بذار رو قیمت لگن هات. کیه که بخره؟

  خوش گذشت!

 4. علی جگوار می‌گه:

  این ویدئوی کوتاه رو ببینید تا بیشتر به وقاحت این مرد پی ببرید!
  http://iran.alef.ir/images/docs/files/000238/nf00238001-1.flv

  • یک ایرانی می‌گه:

   سلام پیشنهاد میکنم یه کمپین برای استعفای این آقا ترتیب بدیم.باید اینو سر جاش بنشونیم تا حدود خودشو بدونه و با بزرگ تر از خودش با ادب صحبت کنه.

 5. هادى می‌گه:

  مردم خيلى وقته پشيمونن پشيمون از خريد لگن هايى كه پول و وقت و حتى جانشان را پاى آن گذاشتن اند ايشالا شما آقايان هم پشيمون بشين و دست از كارهاى شيطانى برداريد و مردم كمى شأنشان حفظ شود يعنى ميشه آخدا!

 6. کیان می‌گه:

  ” همین محاسبه بی پایه و اساس و تخیلی ایشان ، نشانه ای از این می تواند باشد که آقایان چگونه فکر و محاسبه و عمل می کنند و چگونه مقدرات صنعت خودروی کشور را به دست گرفته و به این روز انداخته اند! ” like

 7. کیان می‌گه:

  امیدوارم تحول در خودروسازی با برکناری این آقا شروع شه…

 8. reza می‌گه:

  این حرف نگارنده خیلی بدلم نشست:
  ضمن این که همین محاسبه بی پایه و اساس و تخیلی ایشان ، نشانه ای از این می تواند باشد که آقایان چگونه فکر و محاسبه و عمل می کنند و چگونه مقدرات صنعت خودروی کشور را به دست گرفته و به این روز انداخته اند!
  گویا برخی با استناد به این گزاره که “اگر کالایی در ایران گران شود، مردم آن را بیشتر خواهند خرید” ، بدشان نمی آید خودرو را گران و مردم را پشیمان کنند و بدین ترتیب، اراده مردم را بشکنند.

 9. رامتین می‌گه:

  من نمیدونم تا زمانی که کشور اینقدر آدم بزرگ داره، این اظهار نظر میکنه!
  توصیم به ایشون اینه بجای صحبت کردن که کاملا مشخصه جدول ضرب بلد نیست و اگه همین الان امتحان نهایی ریاضی سال سوم دبیرستان را بهش بدی حل کنه از 20، 6 هم نمیشه، برند مو بکارند…

 10. محمد می‌گه:

  10000 نفر؟؟ واقعن … با این حساب کردنش

 11. کاد می‌گه:

  من رانا داشتم آخر اردیبهشت به خاطر این که از کیفیتش متحیر شده بودم! فروختمش اون موقع هنوز این کمپین شروع نشده بود همون موقع همسایمون می خواست ماشین بخره اومد با من صحبت کرد هر کاری کردم از من درس نگرفت آخرش رفت رانا خرید! و از روز اول تا حالا هر موقع من رو میبینه از کلاچ و مصرف سوخت و صدای موتور و کیفیت اتاق و صندلی و … برای من درد و دل می کنه و بنده خدا بدجور پشیمونه من هم تا حالا ماشین نگرفتم و با تاکسی و اتوبوس و مترو جابجا می شم و اندکی هم احساس پشمونی ندارم … ملت به خدا من فکر میکردم بدون ماشین فلج می شم! ولی هیچ طوری نشد تازه الکی هم حرص و جوش نمی خورم فقط 6 ماه دیگه صبر کنید دندون رو جیگر بزارید نتیجه صبرتون رو خواهید دید

 12. farid می‌گه:

  اين حرفا رو بچه 7ساله ميزنه. به جايي تهديد بهتر بريد كلاس نهضت سواد آموزي.

 13. -bMehran می‌گه:

  نعمت جون : تا زماني كه تو و امثال تو سكان مديريتي دستشونه خروجي خودرو سازي همين لگنهاست ،،،ما اصلا نمي خريم و نخواهيم خريد ،،،،،،،مدير نالايق استعفا ، استعفا

 14. sunmartin می‌گه:

  نویسنده زبر دست مقاله گفتنی ها را گفت بارک الله اما به نکته در مورد سفسطه و فرافکنی بگم که کلا در این مدت سی و چند سال بسیاری ازین صحبت های مایوس کننده شنیدیم نمونه اش امروز سخنگوی دولت که دم از ناکارآمدی و دلال منشی دولت قبلی میزدن اومدن و با یه ژست رابین هود مآب از گرون کردن دلار که به مرز 3500 رسوندنش بصورت تصنعی دفاعیاتی ارائه دادن متاسفانه دست دولت در جیب ملت بیشتر فرورفته و این قوانین ضد مشتری هنوز پا برجاست مهره های اصلی صنعت دم از مشتری مداری و حمایت از حقوق ملت میزنن اما در عمل چیز دیگه ای مشاهده میکنیم یعنی با این افزایش دلار میحپخوان اینبار افزایش قیمت خودرو را در موج سوم گرانی به مردن دلار امیدوار باید باشیم ک6 یک تحول مثبت در صنعت عقب افتاده خودرو که فقط به فکر منافع آقایان هست ایجاد بشه و خودرو با نرخ واقعی و کیفیت و دوام عالی بدست مصرف کننده ای که سالیان سال به ساز آقایان رقیصدن برسه

  • مجتبی می‌گه:

   دوست عزیز به ظاهر محترم ، اینجا تمامی نظرات در خصوص کمپین و بعضاً مشکلات خودروهای صفر و در کل وب سایت دنده 6 مربوط به خودروست. بنا نیست با سوء استفاده از تعدد مخاطبین این سایت به بیان دیدگاه های سیاسی خودتون و کوبیدن دولت بپردازید!! تریبون آزاد که نیست ، کمپین نه به خرید خودروی صفر هست!
   این کمپین و دلایل تشکیل اون به هیچ وجه جنبه سیاسی نداشته و نخواهد داشت ، شمام جهت دهی نکن!

   • sunmartin می‌گه:

    والا قصد جسارت نداشتم ببخشید فقط میخواستم عنوان کنم که افزایش قیمت دلار قطعا روی قیمت ها تاثیر میزاره بخصوص خودرو و دست آویزی میشه جهت دادن مشروعیت به گرانی کالا ها و از جمله خودرو

 15. امیدوار نا امید می‌گه:

  واقعا که نویسنده حق مطلب رو ادا کرد قابل به ذکره که این آقا هیچ آشنایی با شرایط و خصوصا درس آمار ندارن چه نیکوست اگر کمپینی برای استفا این دبیر بی کفایت تشکیل بشود

 16. m.reza می‌گه:

  نمیخوان این نعمت بخش رو عوض کنن بازنشستگی چیزی نمیدونم واقعا رو اعصابه

 17. آرش می‌گه:

  دوستان من ماه پیش، از خرید J5 اتومات انصراف دادم، طبق قرارداد باید 30 روزه چک مبلغ پیش پرداخت+سود انصراف را بهم تحویل میدادن، دیروز زنگ زدم “کرمان موتور”، میگن تحویل مبالغ انصرافی ها، 2 ماهه شده چون وضع بازار خرابه.

  خبرش هم تو تسنیم اومده:


  کرمان خودرو: هیچ مشکلی در بازپرداخت پول انصرافی ها ظرف یک ماه نداریم
  اعتراض برخی از خریداران خودروی جک به طولانی شدن پرداخت پول منصرفین

  برخی از مشتریان کرمان موتور(خریدار خودروی جک) اعلام کرده‌اند که نمایندگی‌های فروش کرمان موتور انصراف خریداران را قبول نکرده و با بهانه‌های مختلف حاضر به پرداخت پیش خرید مشتریان ظرف یک ماه نیستند. و به بهانه های مختلف پرداخت را به تاخیر می اندازند. نسخه قابل چاپ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رکود بازار خرید و فروش خودرو باعث شده تا برخی مشتریانی که قبلا ً خودروهایی را پیش خرید کرده بودند، اقدام به فسخ قرارداد با شرکت‌های خودروساز کرده و پیش پرداخت های خود را پس بگیرند که شنیده شده این موضوع در خرید خودروی جک از کرمان موتور هم اتفاق افتاده است. اما شرکت‌های خودروساز برای تأمین هزینه‌های خود از این موضوع استقبال نمی‌کنند و با بهانه تراشی‌هایی حاضر به پس دادن پول منصرفین از پیش خرید نیستند.

  یک مقام مسئول در شرکت کرمان موتور در همین ارتباط به تسنیم گفت: این شرکت هیچ مشکلی در بازپرداخت پول انصرافی ها ندارد و در بازه 30 روزه پول انصراف دهندگان را پرداخت می کند.

  وی با بیان اینکه تاکنون مشکلی در پرداخت‌ها به مردم وجود نداشته است، افزود: هر مشتری که مایل به انصراف باشد نمایندگان این شرکت ملزم هستند مبلغ را در اسرع وقت به خریدار تحویل دهند.

  این مقام مسئول در کرمان موتور اضافه کرد: اگر مشتریان مشکلی با نمایندگی ها داشته باشند با امور مشتریان شرکت تماس بگیرند تا مشکل آنها رسیدگی شود. اما به صورت کلی اگر نماینده‌ای انصراف مشتریان را قبول نکند تخلف کرده و با آن برخورد لازم انجام می‌شود.

  به گزارش تسنیم، اظهارات این مسئول در شرکت کرمان موتور در حالی مطرح می‌شود که برخی از مشتریان این شرکت در تماس با خبرگزاری اعلام کرده‌اند که نمایندگی‌های فروش کرمان موتور انصراف خریداران را قبول نکرده و با بهانه‌های مختلف حاضر به پرداخت پیش خرید مشتریان ظرف یک ماه نیستند. حتی به برخی آنها اعلام شده که مبالغ انصراف دهندگان را تا چندین ماه آینده پرداخت می‌کنیم.

  http://www.tasnimnews.com/Home/Single/856930

  http://www.tasnimnews.com/Home/Single/857434

 18. ن.ه می‌گه:

  یعنی چی که مردم از فضای مجازی خط می گیرند؟!! اون موقع که مردم انقلاب کردن فضای مجازی وجود نداشت … شما که دیدی اونروزارو … مردم از همفکرانشون و همدلانشون خط می گیرند.
  اصلن فرض بگیر موبایل کمه، دقت کن اونی که موبایل دستشه زبونم داره، کافی بچه ها به پدر و مادرشون بگن یا یه همسایه به بقیه بگه … مگه تنها راه ارتباطی آدما موبایله؟؟!!!

  “ابتدا شما را نادیده می گیرند، بعد به شما می خندند، سپس با شما مبارزه می کنند و در آخر شما پیروز می شوید.” گاندی

 19. اث میلان می‌گه:

  سلام هم وطن،کمپین داره به شدت پیش میره، به شهرستان ها رسیده،مردم هجوم بردن شرکت کرمان موتور پول هاشون را پس بگیرند،60 هزارتا ماشین رو دست عمو نعمت و بر وبچ سایپا و ایران خودرو مونده،چینی ها دارن قیمت کم میکنن،کافی است یک سری به سایت به عنوان مثال مدیا موتورز بزنید برای مدلهای 2016 بین 6 تا 9 تومان قیمت را کاهش داده،اون زالو صفت های رامک خودرو و اطلس خودرو و ایر تویا و آسان موتور هم که فعلا دارن با سودهای میلیاردی قبلیشون که از ملت گرفتن حال میکنن همشون منتظر مدلهای 2016 هستن،ضمنا چون فروش ماشین low اپشن به نفعشان نیست،فعلا همشون دارن فول اپشن وارد میکنند،پس این عمو نعمت برای خودش داره حرف میزنه خجالت نمیکشه هم وطن هاش را تهدید میکنه خدا میدونه برای چقدر پول،ضمنا بحث دلار را هم بگم از 3400 گرانتر نمیشه ولی احتمالش هست قیمتش بیاد روی 3150 اگه بخواهد تک نرخی بشه،ضمنا کمپین داره خودش پیش میره،پس عمو نعمت ها هیچ کاری نمیتونن بکنند،هم وطن من متحد بمونیم و کلا خرید هیچ گونه ماشینی نداشته باشیم، ببینم کی میخاد سود میلیاردی ببره،تحریم ها از آذر شروع به لغو شدن میشن به تدریج،یا حق تو دل تمام هم وطن هام بذر هم دلی بکار

 20. یاری یان می‌گه:

  اقای نعمت بخش فکر نمیکنید که زمان بازنشستگیت رسیده؟

 21. سعید می‌گه:

  جناب نعمت بخش مراازموی توکلاهی نیست!

 22. Amin می‌گه:

  مردم کار خوبی میکنن نمیخرن چشم تون رو در میارن با این ماشین های آشغالی که میدید انتظار دارید مردم بیان ازتون ماشین بخرن من یه ماشین اس۳۰۰از سایپا گرفتم امروز بعد مدت ها خواستم با ماشینم برم مسافرت تو آزاد راه زنجان به تهران یه دفعه چراغ های ایربگ و در و کمربند چند تا چراغ دیگه روشن شد بعد همه چراغ های صفحه کیلومتر خاموش شد و سرعت رو۱۲۰موند و دورموتورهم رو۳ و دود از زیر فرمون بیرون اومد و زدم کنار شب هم بود زنگ زدم امداد خودرو اومدن نتونستن کاری بکنن ماشین روشن کردم کلا صفحه کیلومتر از کار افتاد حتی آمپرا هم کار نمی کردن سرعتم معلوم نبود چنده با هزار تا بدبختی رسیدم تهران تا فردا ببرم نمایندگی چرا باید ماشینی که فقط۳هزار تا کار کرده این مشکل براش پیش بیاد چند روز پیشم هن بردم سرویس اولیه نتونست یه فیلتر هوارو درست و حسابی بندازن سر جاش حالا آقای وزیر میگه اوناییکه ماشینا رو نمیخرن خائن هستن الان خائن ماییم یا خودرو ساز های ما. فیلمای ماشینم فردا تو آپارات میزارم تا ببینید چطور هنوز این مشکلی بود که امروز برام پیش اومد از قبل هم چند تا مشکل داشت.

 23. پیام می‌گه:

  ما که به زودی پشیمون میشیم، اما شما هم به زودی ورشکست میشید!

 24. ishpateka می‌گه:

  شما فکر میکنید چرا صنعت خودروی ما به اینجا رسید ؟ دلیلش همین مدیرایی مثل این آقا هستن که درک درستی از واقعیت و مطالبات مردم ندارن و بر اساس منطق معیوب خودشون تصمیم های کلان اقتصادی میگیرن و سیاستگذاری میکنن

 25. کارونی می‌گه:

  کور خوندید فکرکردید مردم به همین سادگی می روند خودروهای فرسوده شما رو بخرند مردم حاضرند بجاش شتر سواری کنند.

 26. کارونی می‌گه:

  هیچ وقت یک ایرانی را تهدید نکنید

 27. سیاوش می‌گه:

  آقای نعمت نبخش اگه کمپین بی تاثیر بوده پس چرا ترسیدی اینقدر در موردش حرف می زنی .

 28. متین می‌گه:

  برای این اقا متاسفم پدر خوانده بازار خودرو ایران دیگه باید بری شما هیچی از مدیریت نمی دونی اقای نعمت بخش

 29. مهرزاد می‌گه:

  50 سال است همه گونه خدمات دولتي و رانت و حمايت مجلس و تعرفه هاي اضافي روي واردات و گران فروشي و اجازه كيفيت كم و … براي حمايت از شما در كار بوده است ، حالا اين شده ايد.
  بچه 2 سال شير ميخورد بعد مي گيرند ازش ، اما خودرو سازي ما با 50 سال سن هنوز وابسته به دولت و ملت و بند مجلس است.


در بحث شرکت کنید