فراخوان 6.5 میلیون دستگاهی تویوتا برای رفع نقص شیشه بالابر

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۴ | 6 نظر

شرکت بزرگ خودروسازی تویوتا ، شش میلیون و پانصد هزار محصول خود را که احتمالا بالابر شیشه های آنها معیوب است، در سرتاسر جهان فراخوان کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از توکیو، این شرکت ژاپنی روز چهارشنبه اعلام کرد: شش میلیون و نیم خودرو تولیدی خود را در کشورهای مختلف جمع آوری می کند تا از عملکرد مناسب دستگاه بالابر شیشه های آنها اطمینان حاصل کند. مهندسان شرکت تویوتا احتمال می دهند که دستگاه بالابر شیشه برخی از این خودروها داغ شود و دود تولید کند.
در ماههای اخیر شرکت بزرگ تویوتا مجبور شده است نزدیک به ده میلیون محصول خود را به علت نقص احتمالی در کیسه های هوای آنها جمع آوری کند.
فراخوان جدید محصولات تویوتا که احتمالا دستگاه بالابر شیشه های آنها مشکل دارد، شامل مدلهای یاریس، کورولا، کمری یا راو4 می شود که در فاصله سالهای دو هزار و پنج تا دو هزار و ده تولید شده اند.

در چارچوب این فراخوان حدود ششصد هزار خودرو در ژاپن، دو میلیون و هفتصد هزار دستگاه در آمریکا، یک میلیون و دویست هزار در اروپا، یکصد هزار در فرانسه و دو میلیون دستگاه در دیگر نقاط جهان جمع آوری می شود.

مسئولان تویوتا می گویند تا کنون حتی یک مورد حادثه وخیم نیز در ارتباط با این مشکل محصولات شرکت در هیچ کجای جهان گزارش نشده است.

به گفته مقامات شرکت ژاپنی، فقط یک راننده آمریکایی اعلام کرده که دستش سوخته و یازده مورد تلفات مادی نیز گزارش شده است.

 

6دیدگاه

 1. ساسان می‌گه:

  احتمالن شیشه بالابر را هم مانند ایربگ کور کننده دادند به چین ساخته.

 2. محمد می‌گه:

  درود بر شرف خودروساز بزرگ ژاپن تویوتا. خوش به حال مردم ژاپن که میتونن به خودروسازاشون افتخار کنن

 3. سعید می‌گه:

  حد اقل انقد توان و مردانگی و مشتری مداری دارن که به خاطر 15-20 مرد اشکال در شیشه بالابر ، 6/5 ملیون دستگاه تویوتا رو فراخوان کنن.
  بر خلاف دوستان در مباحث قبلی از شرکت های ایرانی چیزی نمیگم ، خاک تو سرشون بحث نشه بهتره…
  اسلام بی مسلمون هم نوبره ….

 4. احمد می‌گه:

  ایران خودرو هم فراخوان داده الان ,صد هزارتا ماشین تو پارکینگاشونه مردم نمیخرن به خاطر عیب فنی.شیشه بالابر.کیریبکس.بدنه ضعیف.و……………..همش…افرین به ژاپنها.مرگ برصنعت لکن سازی ایران

 5. jac می‌گه:

  اقا سپهر چند تا سوال ازتون داشتم ؟چجوری ازتون بپرسم

 6. حامد می‌گه:

  حالا فاصله ما با اونا رو درک کردید؟


در بحث شرکت کنید