تجربه 6 ماه رانندگی با رنو کپچر وارداتی ایران خودرو

سپهر زنگنه | جمعه، ۷ اسفند ۱۳۹۴ | 29 نظر

شرکت ایران‌خودرو در تاریخ ۱۲ خرداد سال جاری فروش متفاوت‌ترین محصولش یعنی رنو کپچر را در ۳ کلاس با رنگ سقف سفید، مشکی و نارنجی و همچنین ۶ رنگ بدنه آغاز کرد…..
 شرکت ایران‌خودرو در تاریخ ۱۲ خرداد سال جاری فروش متفاوت‌ترین محصولش یعنی رنو کپچر را در ۳ کلاس با رنگ سقف سفید، مشکی و نارنجی و همچنین ۶ رنگ بدنه آغاز کرد. موعد تحویل ۴۵روزه اعلام شده بود و قیمت ۱۰۵ میلیون‌تومانی خودرو به مناسبت اعیاد شعبانیه با تخفیف ویژه به ۹۸.۹ میلیون تومان رسیده بود. کپچر نخستین محصول با استراتژی قدرتمند تیم جدید فروش ایران‌خودرو بود که با قیمت رقابتی زیر ۱۰۰ میلیون‌تومان نگاه مشتریانی را به سمت ایران‌خودرو جلب کرد که به دنبال یک خودرو غیرچینی، شاسی بلند و اتوماتیک در محدوده ۱۰۰ میلیون‌تومان بودند. کپچر از نظر ابعاد در زمره کراس‌اوور‌های کوچک شهری قرار می‌گیرد و از قرار معلوم در برگ سبز این خودرو کلاس خودرو ‌هاچ‌بک ذکر شده است.
ابعاد رنو کپچر

عمده مشتریان کپچر با هدف فروش این خودرو در بازار آزاد و کسب سود بیشتر نسبت به خرید متفاوت‌ترین کراس‌اوور رنو در ایران اقدام کردند.بازار هم به آنها روی خوش نشان داد و در سری نخست تحویل قیمت خودرو تا حدود 115 میلیون‌تومان نیز افزایش یافت و کپچر رکورد بازار سیاه خودرو ایران در فصل تابستان را شکست.خودرو‌های ثبت‌نامی در سری اول حدود 60 روز بعد از ثبت‌نام در ماه مرداد به مشتریان تحویل داده شد و به دلیل دورنگ بودن بدنه و سقف خودرو و عدم تایید ناجا، شماره‌گذاری آنها با مشکلاتی مواجه شد. اکنون که به پایان سال نزدیک می‌شویم‌، تیوولی‌، نزدیک‌ترین رقیب کپچر به گمرک رسیده و در بازار شب عید به دست مشتریانش می‌رسد.

رنو_کپچر_پژو_2008 (11)

پژو نیز قرار است در قرارداد جدید تا پایان سال95‌، مدل 2008 را با تولید در ایران‌خودرو به بازار کشور عرضه کند. کپچر تا پایان امسال از تنهایی در خواهد آمد و تیوولی تکلیف کراس‌اوور کوچک رنو را در ایران مشخص می‌کند و تا پایان سال 95 نیز 2008 بر اساس وعده‌های مدیرعامل ایران‌خودرو با قیمت 78 میلیون‌تومان برای نمونه اتوماتیک، در صورت تحقق این قیمت، کپچر را به حاشیه خواهد راند. از طرف دیگر با عقد قرارداد بین ایران‌خودرو و پژو، رنو از ایران‌خودرو کاملا به سمت گروه سایپا و نگین‌خودرو کوچ خواهد کرد و احتمالا پای کپچر به خطوط تولید فعلا باز نخواهد شد. این مسئله بزرگ‌ترین نگرانی در تامین قطعات و ادامه پشتیبانی از کپچر را دامن می‌زند. در این شرایط و حدود 6 ماه بعد از ورود نخستین کپچر به خیابان‌های ایران نیم‌نگاهی به مهم‌ترین تجربیات مالکان این خودرو خواهیم داشت تا با مزایا و معایب این خودرو بیشتر آشنا شوید. کپچر تنها در سایت رنو اسپانیا واقع در شهر وایادولید به تولید می‌رسد و کپچر‌های تحویلی ایران‌خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیستند؛ هر چند مبادی ورودی این خودرو از ترکیه و هند بوده است.

رنو_کپچر_پژو_2008 (7)
کچپر چند آپشن دارد که در مشخصات اولیه آن ذکر شده بود اما در خودرو به گفته مالکان فعال نیست. سیستم قفل‌شدن در‌‌ها بعد از شروع حرکت‌، پاورویندوز برای شیشه‌های جلو‌، GPS و AFS (‌چراغ‌های تطبیق‌پذیر جلو با چرخش فرمان) مهم‌ترین این آپشن‌ها هستند که برخی از آنها مانند GPS رنو توسط نمایندگی فعال می‌شود اما نقشه ایران را ندارد. قفل‌شدن در‌‌ها نیز با هوشمندی خود مالکان و فشردن 5 ثانیه‌ای کلید قفل بالای مانیتور قابلیت فعال‌شدن دارد اما عمده مالکان از آن بی‌اطلاع هستند. در این بین خبری از عملکرد پاور ویندوز و AFS هنوز اعلام نشده است و نمایندگی‌ها نیز کاری در این زمینه نمی‌کنند.

رنو_کپچر_پژو_2008 (5)

سیستم صوتی کپچر هیچ ورودی برای CD ندارد و تنها به ورودی‌های AUX و US در آن بسنده شده. نمایشگر خودرو نیز بر اساس تحقیقات برخی مالکان با نمونه‌های بازار‌های اروپا متفاوت است و با محصولات داچیا مشترک است اما با این حال کیفیت عملکرد لمسی آن و همچنین کیفیت تصاویر قابل قبول گزارش شده است.

دید کلی خودرو در جلو مناسب است اما به دلیل طراحی کوچک شیشه عقب‌، برای دید بهتر نیاز به دوربینی دارید که زیر لوگوی رنو نصب شده است. به عقیده برخی مالکان، عدسی محدب این دوربین که تصویری عریض به شما می‌دهد، موجب بروز خطا در دید به خصوص در طرفین می‌شود. نرم‌افزار R-Link رنو روی کپچر‌هایی که در ایران عرضه شده‌اند، قرار ندارد.این نرم‌افزار اطلاعات مفیدی نظیر میزان تولید CO2 یا مصرف سوخت در حالت استفاده از کلید ECO(زیر ترمز‌دستی) را ارائه می‌دهد و کپچر‌های ایران به جای آن به نرم‌افزار
media nav مجهز شده‌اند که امکان آپدیت آن از طریق سایت رنو وجود دارد.

رنو_کپچر_پژو_2008 (3)

صندلی‌ها یک عیب بزرگ دارند و آن تنظیم دستی است و عیب دیگر آنکه به عقیده بسیاری حتی می‌تواند مزیت باشد‌، روکش پارچه‌ای است که بافت و کیفیت خوبی دارد و از عرق‌کردن در گرما و یا سرد‌شدن در فصل سرما در آن خبری نیست. همچنین اگر خاطره بدی از کیفیت صندلی‌های تندر90 دارید، بد نیست بدانید صندلی‌های کپچر در جلو لبه‌دار و متفاوت از تندر90 هستند و عمده مالکان از کیفیت نشیمن آن راضی هستند اما صندلی در ردیف عقب تخت است‌، پشتی آن نسبتا عمودی است و عرض نشیمن آن به بیش از 2‌سرنشین بالغ امکان نشستن نمی‌دهد. فضای پا نیز با توجه به ابعاد کوچک خودرو همانند یک خودرو‌ هاچ‌بک و شاید کمی بهتر ارزیابی شده است. عمده مالکان بر سر این موضوع یکصدا هستند که خودرو حس و حال یک شاسی‌بلند واقعی را ندارد‌، صندلی‌ها در ارتفاع پایینی قرار گرفته‌اند و جایگاه سرنشینان در خودرو نسبتا مشابه تندر90 است.

کپچر-4

عملکرد فنی پیشرانه 1.2 لیتری توربو کپچر از سوی همه مالکان کاملا مثبت و خوب ارزیابی شده است. عملکرد خودرو در شیب تا‌کنون مشکل خاصی نداشته است و اظهارات متفاوتی در مورد مصرف سوخت به گوش می‌رسد. نسبت تراکم پیشرانه کپچر 9.8 به یک است و این موضوع موجب می‌شود تصور کنید حتی بنزین معمولی هم برای این خودرو مناسب است اما با ورود توربو به مدار این نسبت تغییر زیادی می‌کند و بنزین بی‌کیفیت با خودسوزی می‌تواند موجب اختلال در عملکرد پیشرانه یا ناک شود و به مرور این پیشرانه توربو را راهی مرکز خدمات پس از فروش ایران‌خودرو کند که معلوم نیست آیا خدمات خوبی به مشکلات فنی این خودرو نیز ارائه می‌شود یا خیر. گیربکس 6 سرعته دو‌کلاچه عملکرد خوبی دارد و تاخیری در تعویض دنده‌ها گزارش نشده است اما عدم ورود توربو در دور‌های پایین موجب شتاب‌گیری نسبتا کند این خودرو می‌شود.

اما به گفته مالکان از سرعت 60 به بعد‌، عملکرد کپچر به خصوص در شیب حتی از خودرو‌های کره‌ای 177 اسب بخاری هم بهتر بوده است. موتور 1.2 لیتری توربو این خودرو در ظاهر با نمونه‌های اروپایی یکسان است اما 15‌نیوتن‌متر گشتاور کمتری تولید می‌کند و به جای استاندارد یورو6 نمونه‌های اروپایی ایران‌خودرو استاندارد آن را یورو5 اعلام کرده است.

رنو کپچر-1

گیربکس در حالت Eco روی دور موتور 2500 تعویض دنده‌ها را انجام می‌دهد اما در حالت معمولی در حالت تخت‌گاز حتی تا ردلاین نیز امکان افزایش دور‌موتور برای تعویض در حالت دستی وجود دارد. همچنین تا‌کنون گزارشی مبنی بر مشکل در سیستم موتور ‌یا توربو این خودرو گزارش نشده است.
‌نمایندگی‌ها استفاده از مکمل را برای کپچر ممنوع اعلام کرده‌اند لذا عمده مالکان بیشتر از بنزین سوپر استفاده می‌کنند و بعضا اکتان نیز به سوخت افزوده‌اند.

مصرف اعلامی ایران‌خودرو برای کپچر در سیکل ترکیبی 5.9 لیتر است و کپچر در شرایط ایده‌آل در شهر باید 6.6 لیتر و در جاده 4.7 لیتر سوخت مصرف کند اما گفته‌های مالکان در کارکرد‌های مختلف عددی بین 5.7 تا حدود 9 لیتر است که قضاوت در مورد مصرف سوخت این خودرو را کمی سخت می‌کند.

کپچر-3

از جمله دیگر معایبی که مالکان کپچر به آن اشاره دارند، می‌توان به استفاده از چراغ‌های ‌هالوژنی در جلو که به گفته مالکان نوردهی مناسبی ندارد‌، نبود سانروف به عنوان یکی از آپشن‌های خودرو‌، خشکی و تکان به خصوص در قسمت عقب و برای سرنشینان عقب خودرو‌، کیفیت نه‌چندان قابل قبول داشبورد و تریم داخلی‌، کیفیت پایین سیستم صوتی و ابعاد کوچک رینگ و لاستیک (‌16/205 در حالی که قرار بود این خودرو با تایر 215 و رینگ 17 اینچ به بازار ایران عرضه شود) اشاره کرد.

رنو کپچر ایران خودرو

کپچر هم‌اکنون در بازار 110 میلیون‌تومان خرید و فروش می‌شود در حالی که قیمت مدل شرکتی آن هنوز 105 میلیون‌تومان است و بدون تغییر مانده.  تعداد زیادی از کپچر‌های ثبت‌نامی در سری‌های جدید از سوی ایران‌خودرو هنوز هم به مشتریان تحویل داده نشده و شنیده‌ها‌ حاکی از آن است که خودرو‌های جایگزینی نظیر سوزوکی گرند‌ویتارا کلاس 8 به عنوان جایگزین از سوی نمایندگی‌های ایران‌خودرو به مشتریان ثبت‌نامی کپچر پیشنهاد داده می‌شود.

29دیدگاه

 1. امیر می‌گه:

  ۱۱۰پول بی زبون.گرچه برا کسانی که پولشون از پارو بالا میره و دنبال ماشین کم مصرف میگردن برا داخل شهر خودروهایی مثل پیکانتو و کیچر گزینه خوبیه .

 2. محمد حسین می‌گه:

  من فرصتی پیش امد که این ماشین را به مدت نیم ساعت تست کنم.به نظر من اصلا خشک نبود حتی ردیف عقبش.با این قسمت متن مخالفم.مصرفش هم در روز تست برای من 6 نشون میداد.شتابش واقعا راضی کننده بود.با توجه به گشتاور بالا کشش عالی بود با 4 سرنشین بزرگسال.کیفیت داشبورد وتو دری ها را خوشم نیامد مثل سراتو و اسپورتیج بود.در حد رنو نبود.کولر خوب بود.فضای صندوق خوب بود خیلی بیشتر از 206.عرض ردیف عقب برای دو نفر ونیم بود.فضای پا وسر دو ردیف مثل ال نود بود.کیفیت مانیتور خوب بود.بلندی صدا بدک نبود.گیربکس دو کلاچه اش معرکه بود.به نظر من با این قیمت خرید کپچر منطقی تر از سراتو و الانترا است .از اکسنت که خیلی خیلی بهتره.البته تمام ایمها به شرطیه که تولید یا وارداتش ادامه پیدا کنه.فعلا که ایران خودرو بازی در اورده وهر روز قراره با یه کمپانی بزرگ قرارداد ببنده.فعلا که فقط انگار مازراتی و فراری را قرارداد نمیخواد ببنده…خخخخ

 3. ironman می‌گه:

  قیمت جهانی رنو کپچر چنده؟

  • محمد رضا می‌گه:

   قیمت نمونه فولش تو امارت حدود 70 هزار درهمه.البته این نمونه ای که تو ایران عرضه میشه مدل نیمه فولش ( SE ) اونه که 65 هزار درهمه و نمونه فولش که با کد LE شناخته میشه 70 هزار قیمت داره.البته من همه اینا رو از یکی از بستگان که تو امارات زندگی میکنه شنیدم و تاییدش نمیکنم

 4. Zonda R می‌گه:

  دوستان امروز 94/12/7 تو جاده قدیم کرج 3 عدد کامیون حامل خودروی رنو کپچر دیدم
  ساعت حدودا 7 بود فکر کنم 20 تایی بودن
  احتمالا سفارشات معوقه به زودی به دست صاحبانش میرسه
  اما یه نکته من دو بار این خودرو رو از نزدیک دیدم
  از عکس تا مدل تحویلی فاصله ی زیادی هست
  کاش حداقل رینگهاشو تعویض نمیکردن

 5. محمد حسین می‌گه:

  حق با شماست.رینگ های دو رنگ و بزرگتر واقعا چهره کپچر را دگرگون میکرد.متاسفانه ایران خودرو از سر وتهش زده

 6. sunmartin می‌گه:

  جناب زوندا در ترکیه مشاهدات بسیاری مبنی بر خرابی سیستم سوخت رسانی و توربو مشاهده شده حالا در نظر بگیرید در ترکیه با سطح بالای امکانات و گارانتی در سطح اروپا و رفتار بهینه با خودرو و شرایط آب و هوایی بهتر از ایران
  حالا تعمیم بدید به ایران با بنزین یورو 4 و در واقع هیچ و تعمیرکاران نابلد و …این خودرو اصلا مناسب ایران نیست

  • سعید می‌گه:

   دوباره نوبت رسید به جومونگ کره وتخریب برندهای غیر کره ای.این اماری خرابی توربو در ترکیه را از کجا در اوردی.لینکش را بگذار.الان چینی توربو هم چندساله داخل بازار ایران هست ومشکلی نداشتن.المانی های توربو مثل بی ام و هم هستن.با اجازه ات کره ایهای توربو و دو کلاچه هم تو راه اند.اکثرخودرسازان از سیسنم های تنفس طبیعی به سمت توربو رفتن.این راه ناگزیره.پسر عموی من چندین ساله ام جی 550 داره.بالای 150 هزار کارکرد داره.هیچ جیش هم نشده.بچه جون کپچر پرفروش ترین خودروی اروپا شده اخیرا.از هاچ بک ها هم فروشش بالاتر رفته.حالا تو هی بیا تخریب کن

 7. Zonda R می‌گه:

  Sunmartin عزیز
  حرف شما متین البته بنده اطلاعی در مورد بازار ترکیه ندارم
  اما کم شدن شتاب هم یکی دیگه از مشکلات این خودرو هست باز هم به علت بنزین وحشتناک که به اسم یورو4 نام گذاری کردن اقایون
  رنو خودروساز قابل احترامی هست ولی به چه قیمتی؟
  105 تا 110 تومن برای هیچ
  کپچر یه خودروی کاملا اقتصادی و ارزون در اروپاست اینجا با کمترین اپشن بیشترین قیمت رو باید پرداخت
  یه لحظه تفکر و تامل کنید اگر اعصاب و وقت اضافی دارید که چه کسی قادر به تعمیر این خودرو در نمایندگی ایران خودرو هست ؟همینطور که مستحضر هستید رنو بسیار خودروی سخت تعمیری هست
  شاید هم باشه اما به قیمت اعصاب و صرف وقت بسیار ممکنه انجام بشه
  دوستان با اکسنت این رو مورد قیاس قرار دادن درسته تو یه سگمنت نیستن همه میدونیم
  ولی اکسنت یکی از بهترین های هیوندا هست با کمترین اشکال و خرابی در هر بازاری بارها این رو اثبات کرده
  در نهایت
  البته تو این سگمنت رامک اینقدر تیوولی رو دیر میده و سخت که خریدار نمیدونه چرا باید وقتی پول نقد داره 4 ماه حداقل منتظر بمونه
  با احترام برای تمام کسانی که کپچر دارن

  • سعید می‌گه:

   زوندای گرامی.تا چند سال پیش کسی نمیدونست گیربکس سی وی تی چیه وجطور تعمیر میشه.اون زمان نیسان تیانا مورانو رنو کولیوس و …اولین سی وی تی های بازار بودن وهمه را از این بابت میترسوندن.اللن روی میتسوبیشی و حتی چینی های زیر 100 میلیدن هم سی وی تی نصبه.قضیه توربو و گیربکس دوکلا چه هم همینه.جک هم دو کلاچه وتوربو است.کره ایهای جدید هم به همین نحو.بلاخره باید مکانیک های ما هم خودشون را به روز کنن.قرار نیست همسشه سوادشون در حد پیکان بمونه.خوشبختانه مکانیک های ماهر و دوره دیده کم نیستن.بحث بر سر قیمت در بروم تیونینگ تاک بودکه نهایتا نتیجه این شدکه با توجه به قیمت بقیه خودروها وقیمت جهانی کپچر قیمت ایران خودرو چندان پرت نیست وقابل قبوله.البته جای کاهش داره.حسن کپچر حصور فعال در ترکیه ودبی است که باعث میشه خریدار دغدغه کمتری برای قطعات یدکی داشته باشه.موردی که برای خودم البته در مورد کولیوس پیش اومد وقطعه در عرض چند روز از ترکیه به فروشگاه رنو در ایران ارسال شد.خودم باور نمیکردم اینقدر راحت باشه

  • فرهاد می‌گه:

   موافقم باهات .رنو تو ايران برندي نيست كه مردم پوله زياد بابتش بدن.نمونه هاي شكست خوردش هم زياد ديديم.رنو حداكثر در حده ال٩٠ ميتونه تو ايران فروش كنه و موفق باشه يا مثلا ساندرو.پرستيژه يك برنده لوكس رو نداره

   • آرش می‌گه:

    آقای فرهاد مگر رنو مدعی شده که لوکس میسازه؟حتی ب ام و هم ادعا نمیکنه تمام تولیداتش لوکس هستند
    خودروسازهائی که لوکس میسازن که معروفند و تولیداتشون هم تیراژش پائینه.رنو یه خودروساز اقتصادیست که در این زمینه هم خیلی موفق عمل کرده.

 8. sunmartin می‌گه:

  با تشکر از zonda گرامی و سعید که مزاح میکنه با من و نام جومونگ بر من نهاده ولی زوندای گرامی 105 ملیون مبلغ قابل توجهی هست که اصلا توجیه برای یک خودروی کوچک شهری ندارد
  یکی از همشاگردی های اسبق من در دوران دانشگاه به اصفهان اومد و یکدستگاه کپچر مشگی از یه بابایی خرید بعدا گفت که عیب این خودرو ناک اوت های گاه و بی گاه در دورهای پایین هست
  سعید من باتوجه به اشراف به زبان استانبولی در سایت های ترکیه گاها گشت و گذاری دارم و مشکلات این خودرو منجمله مشگل توربو از زبان تنی چند از خریداران شنیدم و خوندم بهرحال من دید خوبی نسبت به این خودروی اسپانیایی ندارم
  اما اگر سئات لیون و سئات تولدو و ..وارد ایران میشد از اسپانیا بشیار بهتر و مقرون بصرفه تر بود

  • سعید می‌گه:

   سانمارتین عزیز از من به دل نگیری بهت میکم جومونگ.خوبه که خودت میدونی مزاحه.ماشین یه تیکه اهن پاره بیشتر نیست.چه کیا هیوندای باشه چه رنو وتویوتا.مهم رفاقته.در گفتمان بین مخاطبان سایت ممکنهسخنانی گفته بشه ونظرات هم متضاد باشه ولی این ذره ای روی رفاقت ما تاثیر نداره.متوجه شدم شما ساکن اصفهان هستی.ایام نوروز من هم اصفهانم.اگر بشه هم را ببینیم عالیه.شما با کیا بیامن با رنو.فیلمش را هم توی اپارات اپلود میکنیم.دو مخالف در دنیای مجازی دو رفیق در دنیای واقعی

 9. Zonda R می‌گه:

  سعید عزیز بنده منکر نظر شما نیستم
  باید رشد کنن باید بروز بشن همه از قطعه ساز تا خودرو ساز
  باید دید در ادامه چه خواهد شد
  مشکل ما گیربکس دوکلاجه یا موتور توربو نیست
  مشکل اینه ما هنوز 206 رو نمیتونیم رفع عیب کنیم
  بنزینمون پمپ به پمپ کیفیت متفاوت دارن
  و اکثر نمایندگانپس از فروش بد قول هستند و البته مبادی اداب هم که چه عرض کنم
  دوستان همه استادن کم شدن شتاب مصرف بیشتر اصطحلاک بالای موتور و ….این مشکلات تازه شروع کاره
  جک s5 رو اصلا نقد نمیکنم چون تا حالا اصلا سوار نشدم
  ولی بنده فقط تو سنگر مردم و هرچیزی به نفع خودمونه رو میخوام
  امروز باز هم محموله ی دیگه ای از کپچر رو در جای قبلی دیدم
  جالب ترین اتفاق این بود که
  رینگاش همون رینگای تو عکس و استیل فورج کاری شده بودن!!!!!

 10. احمد می‌گه:

  من یه مطلبیو درک نمیکنم دوستان توضیح بدن لطفا

  چطور اکسنت 100 میلیون میارزه ولی کپچر نه!؟ دوستان انگار فراموش کردن که هیچ ماشینی تو ایران به قیمتش نمیارزه ولی تو بررسیشون انگار این اصل مهم رو فراموش میکنن!
  کپچر اگه بخواد با هم قیمتش مثل اکسنت مقایسه بشه همه مدله سره چه از نظر تکنولوژی چه کیفیت سواری و کلاس و … پس میشه گفت اکسنت قیمتش واقعا خنده داره و اصلا مال این قیمتا نیست!

  رقیب کپچر تیولیه که میشه این دو ماشین رو با هم مقایسه کرد

  • ironman می‌گه:

   مسئله اینجاست که توی این مملکت به خاطر جیبهای گشاد انحصار خودرو و سکوت ملت همیشه در صحنه هیچ ماشینی ارزش قیمتشو نداره هیچ ماشینی

 11. Masoud می‌گه:

  سلام
  کپچر با این که موتور 1200داره ولی از نوع توربو شارژ هسته و شتاب عالی داره من خودم از نزدیک دیدم و ظلاهر فوق العاده داره رینگ های اسپرت که واقعا زیباست
  کیفیت عالی این خودرو ولی مسئله این جاست چا این قدر قیمتش زیاد هسته اگه 80تا90 بود هیچ رقیبی نداشت اابته باید بگم که گیربکس دو کلاچه هم داره

 12. مهدی می‌گه:

  طوری به قیمت کپچر گیر دادین انگار ماشینهای وارداتی دیگه با قیمت خوبی عرضه میشن مثلا تیولی هم 100 تومنه یا تویوتا راوفور قیمت پایه 24000 دلاره که میشه 84 میلیون که میفروشن به ملت 240 میلیون
  http://www.toyota.com/rav4

 13. اميد می‌گه:

  سلام
  من ميخوام يه ماشين بخرم بين كپچر وتيولي و اسكالا موندم راهنماييم كنيد لطفآ

  • امین می‌گه:

   اسکالا خودروی ارزان سازی شده رنو هست. تیوولی هم تولید سن یانگ برند درجه دو کره ای هست. متریال داخلش به مراتب از کیا و هیوندای ضعیف تره. به نظرم رنو کپچر بهتر از دو مورد دیگه هست. البته نظر خیلی کارشناسی ندادم چون هیچ کدام رو سوار نشدم. بهتره باز هم بیشتر تحقیق کنید. در مورد موتور و مسائل فنی که خیلی نمیشه صحبت کرد باید یه کم بگذره ار عرضه این سه مدل ولی به کیفیت مواد اطاق و جلو داشبورد خیلی دقت کنید. هر کدام که کیفیت ساخت بهتری داشته باشه بهتره. از نظر ظاهری هم به نظرم کپچر انتخاب زیباتری هست.


در بحث شرکت کنید