بررسی دانگ فنگ H30 کراس؛ هاچبک مرتفع ایران خودرو

افشین خالدی | چهارشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ | 44 نظر

دنده 6 – بهنام اصغریان : کمپانی دانگ فنگ موتور یکی از بزرگترین خودرو سازان چینی محسوب می‌شود و در واقع شرکت چانگان موتورز، گروه خودروسازی فاو، شرکت سایک موتور و دانگ فنگ موتور ۴ خودرو ساز برتر کشور چین هستند. دانگ فنگ با ۶ خودرو ساز مطرح شراکت داشته و محصولات مختلفی از سیتروئن، هوندا، کیا، نیسان، پژو و رنو را در چین تولید میکند.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (33)

دانگ فنگ به زبان چینی به معنی “باد شرق” بوده و این کمپانی چینی در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده است. اخیرا ایران خودرو اقدام به تولید یکی از محصولات این خودرو ساز چینی با نام H30 کراس کرده و با قیمت گذاری عجیب این کراس اوور کوچک و تب شاسی بلند سواری که بازار را فرا گرفته، احتمالا به زودی شاهد H30 کراس های زیادی در خیابان های تهران خواهیم بود.
در همین مدت کوتاه H30 کراس لقب های مختلفی گرفته: ارزانترین دنده اتوماتیک ایران خودرو، ارزانترین شاسی بلند بازار ایران و…
H30 کراس بر مبنای پلتفرم سیتروئن ZX ساخته شده و همان موتور ۱.۶ لیتری پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با کد TU5 بر روی آن نصب شده است.
اما در H30 کراس خبری از گیربکس اتوماتیک پژو -سیتروئن با کد AL4 که بر روی ۲۰۶ اتوماتیک نصب شده بود نیست و این کراس اوور چینی از گیربکس دستی و اتوماتیک کمپانی ژاپنی AISIN که یکی از مطرح ترین تولید کنندگان جعبه دنده در جهان محسوب می‌شود، بهره می برد.
در ادامه به بررسی این تازه وارد ایران خودرو خواهیم پرداخت.

دانگ فنگ H30 کراس را میتوان یک کراس اوور جمع جور دانست.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (30)

با ۴۳۵۱ میلی متر طول، این خودرو حدود ۶ سانتی متر از پژو ۴۰۵ با طول ۴۴۰۸ میلی متر کوچک تر است.همچنین این کراس اوور چینی ۱۷۶۰ میلی متر عرض داشته و ۱۵۲۸ میلی متر ارتفاع دارد. برای مقایسه بد نیست بدانید ال ۹۰ با ۱۵۲۵ میلی متر ارتفاع، فقط ۳ میلی متر از H30 کراس کوتاه تر است. فاصله بین دو محور این هاچبک چینی نیز برابر 2610 میلی متر است که حدود 6 سانتی متر از فاصله بین دو محور پژو 405 کمتر است.طراحی H30 کراس نسبتا هماهنگ و متناسب است و بدون در نظر گرفتن طرح جلو پنجره، سبک کلی طرح اين خودرو بی شباهت به اروپایی ها نیست.
در سبک طراحی این خودرو نشان زیادی از چینی بودن آن دیده نمیشود، اما اورهنگ طویل جلو (فاصله مرکز چرخ جلو تا جلوی خودرو) برگرفته از فرانسوی ها است.
اگر چه ارتفاع H30 کراس از سطح زمین کم نیست (۱۷۵ میلی متر)، اما احتمال برخورد سپر ها با جدول در هنگام پارک کردن وجود دارد.
برای مقایسه بد نیست بدانید ارتفاع ال 90 از سطح زمین برابر 155 میلی متر و ارتفاع کیا اسپورتیج نسل سوم به عنوان یک کراس اوور کوچک از سطح زمین برابر 172 میلی متر است.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (11)
از هر زاویه ای که به H30 کراس نگاه کنید، متوجه میشوید که این خودرو ظاهرا برای همه نوع جاده و مسیر طراحی شده است. دور تا دور خودرو با پلاستیک مشکی رنگ پوشانده شده است. گلگیر ها کمی زیادی پف کرده به نظر می آیند و اگر چه درز های بین قسمت های پلاستیکی و بدنه با نوارهای لاستیکی عایق بندی شده اند، اما در مسیرهای خارج شهری، نمک و دانه های شن از حفره های قسمت پایین گلگیر ها نفوذ کرده و میتواند مشکل ساز شود. در کمال تعجب کیفیت ساخت این خودروی چینی بد نبوده و از درز های کج و کوله و نابرابر خبری نیست!اکثر قسمت های خودرو از جمله سپر جلو با پیچ متصل شده اند و تعویض آنها آسان خواهد بود.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (2)
یکی دیگر از نکات جالب در این خودروی چینی، فضای خالی زیاد در قسمت موتور است بطوری که برای تعویض یک قطعه مجبور نیستید کل اجزای موتور را باز کنید.
سوار شدن و پیاده شدن از H30 کراس دشواری یک شاسی بلند واقعی را نداشته و همانند یک خودروی عادی است. زاویه زیاد باز شدن درب ها شما را به داخل کابین دعوت میکند.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (16)
البته هنگام سوار شدن باید مواظب باشید سرتان به سقف خودرو اصابت نکند.اما به محض قرار گرفتن پشت فرمان متوجه خواهید شد که یک جای کار ایراد دارد.
محل قرار گیری پشت فرمان H30 کراس مانند نشستن روی چهار پایه بوده و نشیمنگاه صندلی کوچک است. زاویه نشیمنگاه صندلی نیز باعث میشود زانو ها بالا قرار بگیرند و هنگام پیچیدن دست هایتان با زانو ها برخورد کنند.در واقع این کراس اوور چینی برای افراد بلند قد طراحی نشده است.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (2)

اما از طرفی فضای سر در H30 کراس مناسب بوده و صندلی های عقب نسبتا جادار هستند. همچنین با در نظر گرفتن اینکه H30 کراس یک کراس اوور کوچک است، صندلی های عقب از راحتی قابل قبولی برخوردار هستند. فضای بار H30 کراس برابر ۴۱۷ لیتر است که حدودا ۵۰ لیتر از صندوق پژو ۴۰۵ کوچکتر است، اما با خواباندن صندلی های عقب میتوانید این فضا را به ۱۱۳۷ لیتر افزایش دهید

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (7).
خوشبختانه دانگ فنگ از لاستیک زاپاس سایز استاندارد استفاده کرده و مانند برخی خودرو ها لاستیک زاپاس شبیه به چرخ دوچرخه نیست.درب صندوق بزرگ H30 کراس نیز دسترسی به آن را آسان تر کرده است.

آیینه وسط عقب را به خوبی نشان نمیدهد، اما آیینه های جانبی به اندازه کافی بزرگ بوده و دید مناسبی از اطراف خودرو به راننده میدهند. البته H30 کراس به دوربین دید عقب نیز مجهز شده، اما در شب کیفیت تصویر بسیار پایین است که دلیل آن میتواند نور کم چراغ های دنده عقب و یا حساسیت کم دوربین نصب شده باشد.
اما بر روشنایی چراغ های جلو ایرادی وارد نیست و با نور سفید مایل به آبی جاده را به خوبی روشن میکنند. در نگاه اول ممکن است تصور کنید که چراغ های جلو زنون هستند، اما در واقع از نوع هالوژن هستند.
محفظه داشبورد H30 کراس کوچک است، اما فضای کافی تعبیه شده در درب ها این کمبود فضا را جبران میکند. و اما زیر درب کاپوت H30 کراس موتور پژو ۲۰۶ تیپ ۵ یا همان موتور TU5JP4 معروف جا خشک کرده است. همانطور که میدانید این موتور ۱.۶ لیتر حجم داشته و توان تولید ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه را دارد. همچنین حداکثر گشتاور این موتور برابر ۱۴۲ نیوتن متر است که در ۴۰۰۰ دور در دقیقه به دست می‌آید. اما در H30 کراس بر خلاف ۲۰۶ از گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته و یا گیربکس دستی ۵ سرعته AISIN ژاپن استفاده شده است.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (3)

ناگفته نماند که در H30 کراس نیروی موتور به چرخ های جلو انتقال داده میشود.شتاب صفر تا صد کیلومتر مدل اتوماتیک ۱۲.۵ ثانیه اعلام شده است که با در نظر گرفتن وزن ۱۲۵۴ کیلوگرمی نمونه اتوماتیک، دست یافتن به چنین رقمی بعید به نظر میرسد. در بهترین حالت میتوان انتظار شتاب ۱۴ ثانیه را از نمونه اتوماتیک داشت. حداکثر سرعت مدل اتوماتیک نیز برابر 171 کیلومتر بر ساعت است.
همچنین شتاب صفر تا صد اعلامی مدل دستی نیز ۱۱ ثانیه است و با وزن ۱۲۳۰ کیلوگرم،  این رقم نیز برای مدل دستی واقع گرایانه نیست و مدل 5 دنده دستی نیز حداکثر سرعت 183 کیلومتر بر ساعت را دارد.
اما فارغ از شتاب و قدرت، یکی از نکات مهم و قابل توجه در H30 کراس مشترک بودن قطعات موتور با پژو ۲۰۶ است که در بازار ایران امتیاز ویژه ای به حساب می‌آید.
عملکرد گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته نرم و روان است، اما با تاخیر همراه است، حتی در حالتی که پدال گاز را تا انتها فشار دهید گیربکس بلافاصله دنده را معکوس نخواهد کرد. این گیربکس به قابلیت تیپ ترونیک و حالت “اسپرت” و “جاده لغزنده” نیز مجهز شده است.
حالت اسپرت با فشردن کلید S در کنار اهرم تعویض دنده فعال میشود. در این حالت حساسیت پدال گاز اندکی بیشتر می شود و دنده ها در دور بالاتر تعویض میشوند و این حالت برای سبقت گرفتن در جاده مناسب است.البته وجود حالت اسپرت بدین معنا نیست که H30 کراس قابلیت رانندگی اسپرت را دارد چرا که فرمان هیچ حسی منتقل نمیکند و برگشت پذیری مناسبی نیز ندارد. از طرفی در پیچ های تند H30 کراس دچار بادی رول نسبتا زیادی میشود و لاستیک های این هاچبک چینی چسبندگی خوبی ندارند.
تاخیر ۲ الی ۳ ثانیه ای پس از تغییر حالت اهرم تعویض دنده (به طور مثال از D به N)  کمی آزار دهنده است.
ترمز های دانگ فنگ H30 کراس در جلو از نوع دیسکی تهویه شونده و در عقب دیسکی ساده هستند. پدال ترمز از نرمی کافی برخوردار نیست و تنظیم میزان ترمز نیاز به تجربه دارد به طوری که احساس میکنید پدال ترمز اصلا به چیزی متصل نیست، اما عملکرد ترمز رضایت بخش است و حتی پس از ترمز های مکرر نیز افت پیدا نمیکند.
مصرف سوخت ترکیبی چیزی در حدود 7 لیتر در هر صد کیلومتر بوده و باک H30 کراس 51 لیتر ظرفیت دارد. در مسیر های داخل شهری میتوان انتظار صدی 9 الی 10 لیتر را از این خودروی چینی داشت.
و اما به قسمت جالب این هاچبک مرتفع چینی می رسیم: سیستم تعلیق.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (23)

H30 کراس در جلو از سیستم تعلیق مک فرسون و در عقب از میله پیچشی مستقل بهره میبرد.
دانگ فنگ مدعی است برای طراحی سیستم تعلیق H30 کراس از پورشه کمک گرفته و تنظیم سیستم تعلیق این خودرو طی ۳,۱۲۰,۰۰۰ کیلومتر تست و آزمایش انجام گرفته است. کیفیت سواری این کراس اوور چینی قابل قبول ارزیابی میشود و ضربه ها را به خوبی جذب میکند. همچنین در سرعت های بالا H30 کراس تمایل به حرکت خود به خود به سمت چپ یا راست ندارد.البته پر واضح است که دانگ فنگ H30 کراس به هیچ وجه قابلیت های آفرود ندارد و راستش را بخواهید این خودرو فقط یک هاچبک مرتفع است.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (31)

در همین راستا اورهنگ طویل جلو (فاصله مرکز چرخ جلو تا جلوی خودرو) و ارتفاع کم منبع اگزوز از زمین نیز میتواند مشکل ساز شود.
در بحث ایمنی وضعیت H30 کراس نامعلوم است چرا که هیچکدام از موسسه های معتبر بین المللی این خودرو را آزمایش نکرده اند، بنابر این تنها میتوان به بیان تجهیزات ایمنی این خودرو پرداخت: سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، چهار کیسه هوا (راننده، سرنشين جلو و جانبی)، کمربندهای پیش کشنده، قطع خودکار سوخت و باز شدن درب ها در تصادفات و فرمان با قابلیت جذب ضربه در تصادفات از جلو.

دانگ فنگ اچ 30-1

جمع بندی
یکی از موارد مهم این است که کابین H30 کراس برای افراد بلند قد طراحی نشده است، اما با این وجود نسبتا جادار است.
اگر از دانگ فنگ H30 کراس انتظار شتاب و رانندگی هیجانی دارید، بدون شک نا امید خواهید شد.
اما اگر سبک رانندگی شما آرام است و سواری نرم از اولویت های شما به حساب می‌آید، H30 کراس میتواند گزینه خوبی باشد.
از طرفی این خودرو مناسب خانم ها است. از نظر قد و محل قرار گیری پشت فرمان به مشکل بر نخواهند خورد و ضعف پیشرانه نیز اهمیت چندانی برای اکثر خانمها ندارد. همچنین محافظ سرتاسری پلاستیکی نیز در هنگام پارک کردن، از صدمه دیدن بدنه H30 کراس و خودرو های پارک شده تا حدودی جلوگیری میکند.
قیمت نمونه اتوماتیک این هاچبک چینی 43,800,000 تومان اعلام شده است که با در نظر گرفتن اشتراک قطعات فنی با 206 و خدمات ایران خودرو در کنار خودروهای فعلی بازار در این رنج قیمتی، انتظار میرود فروش بسیار خوبی را در ایران تجربه کند.

 

Dong-feng-h30-دانگ-فنگ (5)

لیست تجهیزات و امکانات دانگ فنگ H30 کراس:
چراغ های LED مخصوص روز
ریل های روی سقف
اسپویلر عقب
شیشه های سولار
پورت USB با قابلیت شارژ موبایل
رینگ های آلومینیومی 16 اینچی با لاستیک های 205/50
کلید های کنترل سیستم صوتی و مکالمات تلفن همراه از روی فرمان
سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك
صفحه نمایش 6.5 اینچی به همراه سیستم مسیر یابی ماهواره ای (GPS) و امکان پخش فایل های تصویری
آیینه های جانبی با راهنما و گرمکن
شيشه بالابر برقی جلو و عقب
سيستم ضد سرقت (ايموبيلايزر)
سنسور پارك عقب
قابیلت تنظیم دستی صندلی راننده در 6 جهت به همراه امکان تنظیم ارتفاع
محفظه مخصوص عینک
كامپيوتر سفري
سیستم صوتی با 4 بلندگو و 2 تویتر
سان روف برقي
همچنین به نظر میرسد مدل وارداتی دانگ فنگ H30 کراس از کروز کنترل بی بهره بوده و این هاچ بک چینی به سیستم استارت دکمه ای و سیستم ورود بدون کلید نیز مجهز نیست.

 

44 دیدگاه

 1. کیا | نوامبر 6, 2016 | لینک نظر

  من یه جایی خوندم که دانگ فنگ H30 cross جایگزین پژو 206 اتوماتیک شده. تو بعضی از چیز ها از اون بهتره. برای مثال: تو معکوس کشیدن. ماشین بدی نیست باز از این ماشینای ایرانی بهتره که همشون هزار جور ایراد دارن پژو پارس تو گیربکس sd v8 تو صفحه کلاج و….. H30 cross ام

 2. جعفر | نوامبر 6, 2016 | لینک نظر

  سلام خدمت تمام کارشناسان برنامه فقط یک سئوال دارم و اینکه ما ایرانیان چرا در تمامی حوزه های اقتصادی -سیاسی و صنعتی و…. ورود میکنیم کشور چین تمام دنیا راگرفته چرا خود را بیخودی گرفتار بازی با لقب ها و عناوین میکنیم چیزی که معلوم است اینکه فعلا باید سازگاریمان را بیشتر کنیم ولاغیر.

 3. علیرضاc | نوامبر 3, 2016 | لینک نظر

  من‌امروز‌از‌نزدیک‌دیدمش‌‌ازطرف‌پرسیدم‌چقدر‌خریده‌گفت‌۶۰تومن‌البته‌دنده‌اتوماتیک‌بود‌در‌نگاه‌اول‌‌‌‌از‌‌لیفان‌ایکس‌۵۰‌قشنگتر‌اومد‌.

 4. چگوارا | نوامبر 3, 2016 | لینک نظر

  من چند سالی است که پرشیا دارم با اینکه ازش راضیم ولی دیگه واسم تکراری شده با بوجه ای که دارم فکر میکنم این ماشین گزینه خوبی باشه هم موتور شناخته شده ای داره هم امکانات و ظاهرجذابی داره بالاخره از خانواده ال90 که جلو داشبوردش در دراز مدت باعث افسردگی و بیماری روحی راننده میشه بهتره.

  • در پاسخ به: چگوارا

   سعید | نوامبر 3, 2016 | لینک نظر

   پرشیا برا من پیدا کن من همین الان ۸۰ تومن نقدی میخرم ازت .
   منظورت از پرشیا احیانا همون پژو ماسته ۴۰۵ + نیست ؟

 5. محمد | اکتبر 6, 2016 | لینک نظر

  با سلام خدمت همه عزیزان… نمیدونم ما ادما کلا اخلاقمون اینجوریه که همیشه فقط از چیزایی که داریم بد بگیم… مثلا اینهمه پدرمادرامون برامون زحمت میکشن باز قدرشونو نمیدونیم و بهشون توهیین میکنیم… الانم طرف صحبتم به اوناییه که میگن مرغ همسایه غازه… اقا شمایی که فکر میکنی خیلی بلدی برو طراح ماشین شو … برو یه خودرو با کیفیت طراحی کن … تو خودت اخر ترم با خواهش و تمنا واسه چند نمره میری پیش استاد التماس که مشروط نشی… این خودرهایی هم که دارین به اسم فرانسوی سوار میشین همش چینی و ایرانیزه شدست… به جرات بگم بیشتر قطعاتی که رو ماشینا ایراد پیدا میکنن همشون کار قطعه سازای داخلیه نه چینی… در ضمن این تاجرای ما هستن که جنس های چینی درجه چند وسفارش میدن وگرنه چینی ها از من و شما کارشون درست تره.. اونایی که ادعاشون میشه نمیتونن یه چوب بستنی درست کنن .. اونوقت ایراد از خودروهای چینی میگیرن… واسه مایی که تو این کشور زدگی میکنیم همین ماشینام با این درامد ناچیزمون به سرمونم زیاده… نه اینکه حداقل یه قیافه و امکاناتی دارن… خودروهای بیکیفیت داخلی که مال 20 ساله پیشن با کیفیتن که همه میگین چینی؟؟ برین توبه کنین … یا خودتون مرد عملین برین خودرو با کیفیت و با اصالت طراحی کنین… یا حق

 6. sunmartin | آگوست 28, 2016 | لینک نظر

  بله دقیقا ،نکته ای هست که کمی راجع به اون صحبت کنم بد نیست یکی از دلایل روی آوردن ایرانخودرو و سایپا به چین و خودروهای چینی همکاری نکردن سایر کشورهای صاحب نام با این دو مونتاژ کار بزرگ ایران هست به دلیل تحریم ها و مسائل دیگه قرار دادهای رنو و پژو هم استثنا بود دلیل بعدی قیمت است که با فروش چینی بدلیل قیمت پایین و فروش با قیمت بالا سود شرکت ها و بلطبع دولت بیشتر است در نتیجه هیچگاه شاهد ورود برندهای اروپایی و ژاپنی و کره ای به داخل کشور بصورت جوینت وینچر مباید باشیم در سالهای آتی هم تحولی روی نمیده جز بالاتر رفتن قیمت دلار بنزین و کالا و اثلام خوراکی و هزینه ها پس از الان پشخصه یکسری جدید چینی در راه هستند بصورت گسترده

 7. كارشناس خودرو | آگوست 21, 2016 | لینک نظر

  دوستان عزيزاينترنت داريد فقط يك جستجوي كوتاه انجام دهيد. مطابق امار نشريه معتبر فورچون كه همه ساله شركتهاي بزرگ دنيا را رده بندي مي كند در سال ۲۰۱۵ قسمت خودرو و قطعات خودرو شركت دانگ فنگ با فروش بيش از ۸۲ ميليارد دلار در رده دهم و بالاتر ازشركتهاي مطرحي مانند هيوندا – كيا – مزدا – سوزوكي – پژو و رنو قرار گرفته است. بله دوستان عزيز دنياي صنعت و تجارت هر سال به شدت عوض مي شود و همان طور كه در گوشي موبايل فروش هواوي بعد از سامسونگ و اپل در دنيا سوم است و كمپاني هاي مطرحي مانند سوني – الجي و HTC را پشت سر گذاشته است دنياي خودرو هم عوض شده است. اولا چين با توليد بيش از ۲۰ ميليون خودرو به اندازه مجموع امريكا و ژاپن خودرو توليد مي كند و ثانيا برندهاي مطرح چين مانند saic و دانگ فنگ و faw ضمن شراكت با بهترين برندهاي خودرو دنيا دارند به انها نزديك مي شوند و به نظر من تا دو يا سه سال ديگر به راحتي كيفيت خودروهاي مطرح چيني با خودروهاي كره هاي و فرانسوي و ايتاليايي برابري خواهد كرد. ضمنا اين خودرو H30 واقعا با اين قيمت ۴۴ ميليون نمي شود هيچ عيب خاصي روي آن گذاشت و من كه بيش از ۵ سال تقريبا تمام خودروهاي توليدي داخل را بررسي مي كنم در اين رنج قيمتي بهترين خودرو اتوماتيك كشور است.

  • در پاسخ به: كارشناس خودرو

   محمد رضا | آگوست 21, 2016 | لینک نظر

   دوست عزیز صرفا قیمت جذاب و آپشن های بالا ( البته از دید ما ایرانی ها ) دلیل بر کیفیت خوب یا بد محصول نیست و قضاوت زود به هنگام چه برای دفاع از این ماشین چه برای تخریبش زوده و باید در عمل دید این ماشین چه حرفی برای گفتن داره.اگه از روی کاتالوگ بخوایم مقایسه کنیم بله بهترین ماشین با 44 میلیون پوله ولی واقعیت با کاتالوگ خیلی فرق داره.
   در ضمن اکثریت فروش دانگ فنگ روی محصولات سنگین اون هم صرفا برای بازار های آسیای شرقی و بعضا خاورمیانه است و این که ملاک خوب بودن یک شرکت رو بر تعداد فروشش قرار بدیم اشتباهه.پراید هم بیشتر از 50 درصد تولید خودرو داخل رو در دست داره.آیا واقعا پراید ماشین خوبیه؟

  • در پاسخ به: كارشناس خودرو

   كيان | آگوست 22, 2016 | لینک نظر

   اقاى كارشناس اولاً فروش كه نشد دليل بر كيفيت و برترى، فروش پرايد هم تو ايران از بقيه خودروها بيشتره ولى … دوماً درصد بالايى از اين ٢٠ ميليون خودرويى كه در چين توليد ميشود مربوط به خودروسازى هاى كشورهاى ديگر است كه در چين كارخانه دارند، مثل بنز كه سايت توليد در چين دارد. كه علت ان هم هزينه پايين كارگار در چين است. و ان درصد از حلبى هايى كه خودشان توليد ميكنند نصيب كشورهاى جهان سوم ميشود. سوماً ايرانخودرو و سايپا هم دارند با برند هاى معتبر شراكت ميكنند، ايا به انها نزديك شده اند؟ پس شراكت تنها باعث افزايش كيفيت نميشود.

 8. fariborz | آگوست 18, 2016 | لینک نظر

  اقا واقعا قیمت اتوماتش 43 تومنه؟؟؟؟
  اگه اینجوری باشه که عالیه
  واقعا دیگه به اندازه 43 تومن میارزه

 9. اسلامی | آگوست 16, 2016 | لینک نظر

  سلام ایران خودرو ماشین ثبت نامی های مرداد ماه رو بهشون داده

 10. با سلام بايد خدمت اون دوستي که ميگه شماداريد در مورد گيربکس ماشيناي داخل . اغراق ميکنيد بايد بگم که،اصلا اينطوري که شما مگيد نيستش،من يه سمند اس اي مدل91صفر برداشتم که بعد از 8000کيلومتر روغن شديد کم ميکرد،بعد از مراجعات زياد به نمايندگي،و کشوقوصهاي زياد،و شکايات متعدد،ماشينو تحويل گرفتن،چون ديگه ماشين افتاده بود به روغن سوزي،شايد باور نکنيد،ماشين من يک ماه تو ايرانخودرو بودش تا درست شد،بعد از اون هم گيربکسش مشکل پيدا کرد و صدا ميداد،که با پيگري زياد،و بعد از دوماه گيربکسشو عوض کردن،بعد از اون جعبه فرمان ماشين مشکل پيدا کرد که اونرو هم با زهم با شکايت هاي متعدد و دردسرهاي زيادي که کشيدم عوضش کردن،بعدشم که دنده و صفحه کلاچش مشکل پيدا کرد،و درکنار همه اينها،داخل اتاق ماشين که از بس سروصدا افتاده بود داخلش که بازهم مراجعه کردم به ايرانخودرو واسه درست کردنش که فايده نداشت،بهرحال من فاکتور تمام موارد بالارو دارم و اگه خواستيد واستون ارسال ميکنم.

 11. sunmartin | آگوست 13, 2016 | لینک نظر

  ساندرو اگرچه ظاهری قدیمی داره اما با داشتن موتور و گیربکس خوبی که داره و از شرکت معتبری هست اصلا با چینی های در محدوده قیمتی خودش قابل قیاس نیست

  • در پاسخ به: sunmartin

   pony car | آگوست 13, 2016 | لینک نظر

   اینایی که منفی میدن یعنی این لگن چینی از ساندرو بهتر میدونند ?الان میان باز منفی میدن

 12. sunmartin | آگوست 12, 2016 | لینک نظر

  این خودرو اگه جایگزین پراید میشد خیلی هم بجا بود و با قیمت 25 تومان بفروش میرسید دوستان و کاربران یه نکته که کمتر بهش توجه شده راحتی صندلی نشیمنگاه و حالت کانفورتیبل بودندخودرو هست که در دانگ فنگ h30 بهیچ وجه لحاظ نشده درسایت چاینا کار در مورد صندلی های کوچک و ناکارامد h30 در سفرهای بالاتر از 1 ساعت صحبت شده خودرویی که شهری است و نه برای سفرهای برون شهری اگر قامت بلندی دارید دورو بر این خودرو را یک خط بکشید چون اصلا نیاز شمارا پاسخگو نیست

 13. ارنا | آگوست 12, 2016 | لینک نظر

  به نظر بنده ایران خودرو با این قیمت گذاری خواسته شکستی رو که از پارس خودرو در مورد قیمت گذاری ساندرو اتوماتیک نسبت به تندر اتوماتیک خورد رو جبران کنه.
  ولی ذهی خیال باطل کیفیت ساندرو کجا این چینی من درآوردی کجا!!!

 14. امیر | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  این ماشین رو چند هفته پیش تو مطهری از نزدیک دیدم….واقعا بی کیفیتی و چینی بودنش از دور داد می زنه….شدیم مستعمره چین

 15. sunmartin | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  لطفا با نام کهربری خودتون کامنت بذارید بنده هیچگاه به این خودروی فیک چینی که صندلی های کوچکی داره نمیگم خودروی درخور توجه پس از نام خودتون استفاده کنید و نام کاربری بنده را با این مهملات خدشه دار نکنید از دست اندر کاران سایت هم درخواست میشه ایمیل ها را چک کنند و سپس منتشر کنند

 16. Sir Nic | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  قطعات پلاستیک اطراف ماشین یه کم تو ذوق میزنه، مثلا در قسمت بالای چرخها خیلی بزرگه و باعث میشه چرخها کوچیک بنظر بیان و از نمای کناری تا حدودی مسخره س البته این موضوع تو رنگهای روشن فاجعه بار میشه، آرم عقب هم رو یه تیکه از همین پلاستیکها چسبوندن که حس ارزونی و بی کیفیتی به ماشین میده…

 17. sunmarttin | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  زیباترین و باکیفیت ترین شاسی بلند ایران

 18. امين | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  بهتره براي اين ماشين يه اسم ايراني انتخاب كنن.اين اسم اصلا جالب نيست

  • در پاسخ به: امين

   میثم | آگوست 13, 2016 | لینک نظر

   مشکلش همین اسمش بود که به کمک آقا امین داره حل میشه

 19. شاهین | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  نکته ی اول اینه که لطفا نگید شاسی بلند هست یا نه . این یک کراس اوره دیگه . مثل لیفان ایکس پنجاه و حتی ساندرو . در مورد قیمت و کیفیت و امنیت من یقین دارم بهتر از دنا با همین قیمت هستش. من الان هم شک دارم ویران خودرو این ماشین رو با همین قیمتی اعلامی بفروشه .

  • در پاسخ به: شاهین

   حسین | آگوست 26, 2016 | لینک نظر

   کاملن موافقم

   دقیقن مثل خود 206 تا زمانی که قیمتش ده دوازده تومن بود همه میگفن امنیتش پایینه و چپ میکنه و ….
   وقتی اومد شد 36 تومن، تو بازار تا 39 هم معامله میشد بس که طرفدار پیدا کرده بود
   این H30 هم فردا روزی که قیمتش شد بالای 50 میلیون، همین افرادی که گیر میدن بهش، میان صف میکشن واسه خریدش
   من که پول نداشتم موقع ثبت نام، ولی تو ثبت نام بعدی حتمن یکی میگیرم

   • در پاسخ به: حسین

    ُSepehr | آگوست 26, 2016 | لینک نظر

    اون زمانی که میگفتن امنیت 206 پایین هست ، سرب داشته و این حرفا…. مربوط به شایعه و عدم اگاهی بود، اما این قضیه تست تصادف دانگ فنگ مربوط به مراکز تست تصادف هست… ضمنا اگر مردم برای 206 صف می کشن دلیلش اینکه دیگه نه فولکس واگن گل تو بازار هست نه پروتون جنتو…از سر اجبار هست

   • در پاسخ به: حسین

    محمد رضا | آگوست 27, 2016 | لینک نظر

    حسین جان قیمتش 43/800/000 قطعی شده.من سند کپمانی دانگ فنگی که پلاک شده رو دیدم.قیمتش 43/8 خورده بود.رنگش هم نارنجی آجری متالیک

 20. محمد رضا | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  با توجه به اینکه تندر 90 از رینگ 15 بهره میبرد و دانگ فنگ از رینگ 16 و با توجه به اینکه هر اینچ 25.4 میلی متر است پس اگر زیر ال 90 رینگ 16 نصب شه منهای اون 3 mm در کمال تعجب تندر 90 با رینگ 16 از دانگ فنگ 22.4 میلی متر قد بلند تر خواهد شد!!!!
  البته قصدم این نبود که بخوام تبلیغ تندر کنم منظورم اینه که تندر که تازه خودروی سواریه با نصب رینگ 16 از دانگ فنگی که به قول خودش Sub-Compact است بیشتر شاسی بلند میشه و به نظرم این نکته خودش شاسی بلند بودن دانگ فنگ رو زیر سوال میبره.به نظرم کمپانی دانگ فنگ به جای اینکه تلاش کنه این ماشین رو به زور شاسی نشون بده سعی میکرد که هاچبک زیباتر و با هندلینگ بهتر ( با توجه به اصول طراحی خودروهای هاچ بک ) طراحی کنه نتیجه خیلی بهتر در میومد.البته باید بازم دید که دراز مدت این خودرو چه حرفی برای گفتن خواهد داشت و قضاوت زود هنگام بیهوده است ولی به نظر من محصولات چینی که از نظر امکانات و قیمت بسیار جذاب هستند هیچ حرفی تو کیفیت نخواهند داشت.مخصوصا اینکه این ماشین تمام قطعات مصرفیش مثل لاستیک و باتری و کوئل هاش هم ساخت چینه.

  • در پاسخ به: محمد رضا

   فرامرز | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

   ارتفاع ال 90 از سطح زمین برابر 155 میلی متر و ارتفاع کیا اسپورتیج نسل سوم به عنوان یک کراس اوور کوچک از سطح زمین برابر 172 میلی متر است!
   کلاْ هدف کراس اور ها آفرود نیست و دید نسبی بهتر از هاچ بک های شهری و البته ظاهر بهتر هست که متاسفانه تو این خودرو خبری ازش نیست.
   در جواب اون دوستانی که فقط بد این خودرو رو میگن هم باید گفت تو این قیمت چه گزینه خیلی بهتری تو بازار ایران وجود داره که دنده اتوماتیک داشته باشه؟

  • در پاسخ به: محمد رضا

   مهمان | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

   این نکته در مورد بیشتر کراس اور های کوچک صادقه و ضعف حساب نمیشه
   کراس اور های کوچک در مقایسه با تندر و اکثر ماشین هایی داخلی تفاوت چندانی در ارتفاع ندارن که چیز بدی هم نیست و اون ها رو برای خیابون های ایران مناسب میکنه و مشکل گیر کردن کف مزدا 3 به عنوان یه سدان مدرن برای این ماشین ها در ایران پیش نمیاد
   اما نباید انتظار SUV رو هم از اون ها داشت

 21. Kiarash | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  به احتمال زیاد همین موتورای اشغالی که الان دارن میزان رو 206 رو این هم میزارن ، اگه این طور باشه مفت نمی ارزه
  206 های الان اصلا نمیشه گفت که کجایی هستن چین! ایران!هند! هرجاشو وا میکنی یه جایی زده، انوقت ارم پژو فرانسه زدن روش خلاصه واقعا اشغال شدن
  این h30 که همینجوریش شتر گاو پلنگ هست این موتورو هم بزارن روش دیگه نور علا نوره

 22. حسین | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  به نظر نسبت به بقیه قیمت گذاری ، بهتر انجام شده!
  فقط چرا موتور TU5 اولش ۱۲۰ بود قدرتش بعد شد ۱۱۵ بعد ۱۱۰ و الان میگید ۱۰۵؟

  و بقلش نوشته VVT ،ایا فرقی کرده این موتور؟

  • در پاسخ به: حسین

   محمد رضا | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

   دانگ فنگ H30 تو بازارهای جهانی با دو نوع موتور عرضه میشه یکی TU5 با 105 اسب بخار و دیگری هم یه موتور 1600 سی سی با VVT که 115 اسب تولید میکنه ( نمیدونم اسم این یکی موتور چیه ولی به نظرم موتور پژو 301 باشه )
   به هر حال ایران خودرو زحمت کشیده موتور قدیمی تر رو برای بازار ایران مناسب دیده و حق انتخاب موتور رو از مصرف کننده گرفته

 23. محسن | آگوست 11, 2016 | لینک نظر

  نظر بعضیا قبل از هجوم برای ثبت نام دانگ فنگ:
  ” وای یعنی میشه ما هم شاسی بلند سوار بشیم و بقیه رو از بالا ببینیم؟!!! … ”
  نظر بعضیای دیگه:
  ” فقط مشکل آرمشه که اونم با یه آرم سوزوکی یا هوندا عوضش میکنیم “

 24. سعید | آگوست 10, 2016 | لینک نظر

  اتومات باشی و یه کروز کنترل 400 هزارتومانی روش نداشته باشه!!!
  اینم مثل بقیه چینی ها نو خریدنش مغز معیوب میخواد و فقط کم کارش ارزش خرید داره
  ایمنیش هم که تقریبا تعطیله

  • در پاسخ به: سعید

   بابک | آگوست 12, 2016 | لینک نظر

   واقعا!!!!!
   ماشین من که مدل سال 1992 میلادیه هم اتوماته هم کروز داره.

 25. رامتین | آگوست 10, 2016 | لینک نظر

  بنظرم خودرویی باکیفیتی نیست.
  ما که لحظه شماری میکنیم مزدا3 جدید را بهمن خودرو مونتاژ کنه. 6ماهه دارم ایمیل و زنگ میزنم اما همش میگن بی اطلاعیم و مشخص نیست…

 26. بابک | آگوست 10, 2016 | لینک نظر

  قیمت مدل دنده دستی آن را نگفتید….

 27. امین. | آگوست 10, 2016 | لینک نظر

  یه اشغال به تمام معناست. موتور tu5 چینی شده روی اتاق چینی چه شود. تنها نقطه قوتش گیربکسشه. از نزدیک دیده باشین بی کیفیتی ازش میباره. هرکیم اسم نوشته داره حوالشو میفروشه. بیچاره اونایی که خریدن مشتری اول اخرش خودشونن

  • در پاسخ به: امین.

   محمد امین | آگوست 12, 2016 | لینک نظر

   سلام من تو نمایشگاه دیدمش کیفیت متریالش بد نیست نسبت به قیمتش و همرده هاش

 28. حسن | آگوست 10, 2016 | لینک نظر

  به نظرم بیشتر یه هاچبکه تا کراس اور ، قیافش هم چنگی به دل نمی زند .موتورش هم که مثل بقیه جینی ها ضعیفه

 29. محمد | آگوست 10, 2016 | لینک نظر

  با سلام و عرض خسته نباشيد خواستم عرض كنم كه دانگ فنگ به معني شرق است و باد شرق ميشود فنگ دانگ خواستم اصلاح كنيد باز هم تشكر بابت بررسي

  • در پاسخ به: محمد

   xan | آگوست 12, 2016 | لینک نظر

   یعنی منظورت اینه ترتیب قرار گیری صفت و موصوف توی همه زبانهای دنیا ثابته ؟
   نه داداش من خوبه خودت معنیشون رو میدونی باید به این نتیجه میرسیدی یه جای کار مشکل داره و خودت اشتباه میکنی !