بررسی دانگ فنگ H30 کراس+ قیمت و مشخصات فنی

یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | 1511 نظر

بررسی دانگ فنگ H30 کراس+ قیمت و مشخصات فنی

دانگ فنگ H30 کراس از محصولات جدید مونتاژ ایران خودرو است . دانگ فنگ از چهار خودروساز بزرگ چین، تولید کننده خودروهای سواری، اتوبوس، خودروهای تجاری و قطعات خودرو پیش از این با خودروهای تجاری آن در ایران آشنا بوده ایم، اینک با محصولات سواری توسط ایران خودرو وارد کشور می شوند. یکی از این محصولات دانگ فنگH30 است . اکنون این خودرو دارای رقبایی مانند رنو ساندرو،برلیانس H330 است که رقابت در این رده قیمتی را دو چندان کرده است

قیمت روز تمامی خودروهای موجود در بازار ( کلیک کنید)

ویدئو دانگ فنگ H30

رنو ساندرو، 10 نقطه قوت و ضعف که باید بدانید

برلیانس H330 در برابر پژو 206 اتوماتیک

دانگ فنگ H30

دانگ فنگ H30 کراس خودرویی است هاچبک که به خاطر تعدادی فلاپ بدنه و باربند، نام «کراس» را یدک می کشد. این هاچبک کراس که اصالتی چینی ندارد، ماحصل همکاری دانگ فنگ چین و PSA فرانسه است. در بسیاری از بخش های این خودرو رد پژو- سیتروئن دیده می شود.

این خودروی  سایز متوسط با با موتور 1.6 لیتری پژو با کد TU5 قدرت داده شده و دقیقا همان موتوری است که سالها ایرانی ها بر روی 206 تیپ 5 با آن آشنا بوده اند. البته دانگ فنگ شریک تجاری پژو است و این قضیه سبب می شود حداقل از باب خدمات پس از فروش قطعات موتوری خریداران این محصول مشکلی در ایران نداشته باشند. موتور 1.6 لیتری با قدرت 106 اسب بخار و 142 نیوتن مترگشتاور.

دانگ فنگ دو تیپ اتوماتیک و دستی را عرضه کرده، گیربکس 5 سرعته دستی و 4 سرعته اتوماتیک، بر خلاف تصور گیربکس اتوماتیک این خودرو از نوع AL4 پژو که بر روی 206 اتوماتیک در ایران نصب شده است نیست بلکه دانگ فنگ ترجیح داده از گیربکس ساز معروف آیسین ژاپن گیربکس خودرو را تهیه نماید.

دانگ فنگ H30

سیستم تعلیق عقب خودرو از نوع مستقل و تورشن است و پس از نگاهی به زیر خودرو مشخص می شود دقیقا همان سیستم تعلیقی است که بر روی پژو 306 استفاده شده. پلتفورم خودرو نیز به نوعی پلتفورم خودروی قدیمی سیتروئن ZX است که بین سالهای 1991 و 1998 تولید می شد.

دانگ فنگ H30

فضای داخلی خودرو ساده طراحی شده اما نسبت به قیمت و رقبای خود به نوعی مدرن هم محسوب می شود. طول 4.3 متر است و اندکی از 206 صندوقدار بزرکتر است اما فاصله بین دو محور آن حدود 20 سانت بیشتر از 206 است. در واقع نکته قوت خودرو در فضای داخلی است.

دانگ_فنگ_اج _30 (2)

هر چند این قضیه به تنهایی نمی تواند تضمین کننده راحتی سرنشینان باشد چرا که باید ارگونومی صندلی های و وضعیت طراحی نحوه نشستن سرنشین را نیز بررسی کرد.

دانگ_فنگ_اج _30 (11)

فضای صندوق این خودرو 417 لیتر است که در قیاس با 206 صندوق دار 33 لیتر فضای کمتری دارد اما اچی 30 با خواباندن صندلی های عقب می تواند 1137 لیتردر اختیار قرار دهد.

دانگ فنگ H30

شتاب صد کیلومتر خودرو توسط یک نشریه روسی یا گیربکس اتوماتیک 13.3 ثانیه بدست آمده که عملکرد بدی به نظر نمی آید.

دانگ_فنگ_اج _30 (22)

دو ایربگ جلو، سیستم ترمز ای بی اس به همراه ای بی دی، ایربگ های جانبی، تهویه مطبوع خودکار، سیستم نویگیشن با  دوربین عقب  و صندلی های چرم از امکانات این خودرو هستند ولی مشخص نیست ایران خودرو با چه سطح امکاناتی این خودرو را وارد ایران خواهد کرد.

گارانتی مناسب 60 هزار کیلومتری یا سه ساله که ایرانخودرو مختص این محصول ارائه نموده نیز مناسب  است.

مشخصات دانگ فنگ H30

وع پیشرانه TU5
حجم پیشرانه (سی‌سی) ۱۶۰۰
تعدا سیلندر ۴
تعداد سوپاپ ۱۶
حداکثر قدرت خروجی (اسب بخار) ۱۰۵
حداکثر گشتاور (نیوتن متر) ۱۴۲
استاندارد آلایندگی یورو۴
جعبه دنده اتوماتیک
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت (ثانیه) ۱۲.۵
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت) ۱۸۳
حجم باک بنزین (لیتر) ۵۱
مصرف سوخت (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۷.۰۴
طول (میلی‌متر) ۴۳۵۱
عرض (میلی‌متر) ۱۷۶۰
ارتفاع (میلی‌متر) ‍‍۱۵۲۸
فاصله دو محور (میلی‌متر) ۲۶۱۰
وزن خالص (کیلوگرم) ۱۲۳۰

 

 

قیمت دانگ فنگ H30 در ایران

آخرین قیمت اعلام شده از سوی ایران خودرو برای دانگ فنگ H30 کراس در تاریخ هفتم خرداد 97  50 میلیون تومان می باشد.


1511 دیدگاه

 1. حمیدرضا | اسفند 18, 1394 | لینک نظر

  ( قدس آنلاین )
  خسرو معتضد:

  خودروهای چینی برای ما، خودروهای ژاپنی برای از ما بهتران!

  نمی‌دانم چرا هر چه سنگ است، مال پای لنگ است.

  شب و روز از تلویزیونهای شیخ نشینها، آگهی فروش نقد و اقساط اتومبیلهای سوپر لوکس آمریکایی، انگلیسی، ایتالیایی، سوئدی، آلمانی، ژاپنی، کره‌ای پخش می‌شود.

  ندیدیم یک تلویزیونی حتی آن شیخ نشینهای کم درآمدتر مثل رأس الخیمه، فجیره، خورفکار و ام القوین آگهی فروش اتومبیل چینی پخش کنند.
  اتومبیل چینی خیلی مانده بتواند در کشورهای محترم شیخ نشین آن سوی خلیج فارس عرض اندام بکند. در عوض خودرویی را که مسعود تهرانچی دست‌اندرکار واردات و مونتاژ خودروهای خارجی که ون و آمبولانس هم می‌سازد قرار بود از چین وارد کند و از 6 تا 10 میلیون تومان (حداکثر) بفروشد پیش گردن‌کلفت‌های انحصار طلب رانت‌خوار رفته و ساخت و پاخت کرده هر دستگاه 51 میلیون تومان می‌فروشند و جالب آن است که این واژه لعنتی مالیات بر ارزش افزوده را هم از جیب چون بانک پرپول خود نمی‌دهند و قرار است خریداران بابت اتومبیل قراضه چینی که نامرغوبترینش را به ایران قالب می‌کنند، بپردازند.

  عرض کردم هر چه سنگ است، مال پای لنگ است؛ یعنی ملت نجیب اصیل و سر به زیر ایران. یادتان هست آن الدورم بولدورمهای جناب آقای دکتر جمشید پژویان اقتصاددان سرشناس که ابتدا مانند آذرخش و تندر برق زد و غرش کرد و خودروسازان را تهدید کرد که اله می‌کنم، بله می‌کنم جرأت دارید گران کنید، ببینید چه پدری از شما می‌سوزانم، یکدفعه مثل چراغ زنبوری‌های سابق که تورشان می‌سوخت کمرنگ می‌شدند و به خاموشی می‌گراییدند.
  چند شب پیش دیدم جانشین ایشان یک آقای موقری که مرا یاد دادستانهای دادگاه‌های قدیم می‌انداخت بازدارد صحبت از رسیدگی به قیمتها و دلخوش کردن مردم می‌کند. خنده‌ام گرفت و گفتم، ای بابا دست بردارید، کوتاه بیایید، زور شما و جد و آبای شما به اتومبیل سازان نمی‌رسد. مگر زور دکتر پژویان رسید؟ نمی‌دانم چه دارویی به آن جناب دادند که صدایش گرفت و ساکت شد.

  آری، شبها تلویزیون راس الخیمه، خورفکان، فجیره، ام القوین را نگاه می‌کنم، گاهی تلویزیون قراقوروم یعنی مغولستان و گاهی تلویزیون ارمنستان یا ایروان تی. وی را می‌گیرم. الهی کوفتشان بشود، الهی جز جگر بزنند، همه دارند تلویزیون و یخچال و اجاق گاز و انواع کامپیوتر را تبلیغ می‌کنند، همه دارند آپارتمانهایشان را با توجه به آنچه در جیب مردم است، تبلیغ می‌نمایند (زیاد کنند نگویم یک بار هم بگویم می‌نمایند) باور کنید گاهی فقط محض کنجکاوی تلویزیون جزایر سی شل و ایریان غربی و جزیره موریس را می‌بینم، آخر اینها کی هستند؟ از کجا آورده‌اند می‌توانند انواع فورد آمریکایی و نیز آلمانی و فیات ایتالیایی و ولوو سوئدی را خریداری کنند؟

  چرا در ایران فقط نومن کلاچرها می‌توانند 2 میلیارد تومان اتومبیل بخرند و پزش را بدهند؟ آخر کی گفته اتومبیل وسیله پز دادن است؟ در جراید مژده داده بودند، اتومبیلهای 140 تا 180 میلیون تومانی که مالیات بر ارزش افزوده‌اش هم جداگانه حساب می‌شود که حق الناس و بیت‌المال هم رعایت شود و صاحبان شرکتهای واردکننده در پیشگاه عدالت سرافکنده نشوند که نکند مالیات بر ارزش افزوده را با پس گردنی از مشتری‌ها نگیرند و به خزانه گل و گشاد دولت نریزند، اعلام مرحمت و بزرگواری فرموده در قیمت اتومبیلهای 140 میلیون تا 180 میلیون تومانی محض رفاه ملت شریف ایران و مصرف کنندگان محترم 6 میلیون تومان تخفیف داده‌اند!
  واقعاً خدا از بزرگی کمتان نکند. چه حاتم طایی‌هایی. ان‌شاءا… شما هم مانند آن واردکننده محترم که 80 میلیون تومان از هر اتومبیل وارداتی جمعاً 164 میلیارد تومان سود خالص شرعی برداشت و مجلس مدتهاست دارد درباره حقانیتش تحقیق می‌کند هر چه زودتر به سود 164 میلیارد تومانی برسید و در دنیا و آخرت سربلند و مباهی باشید. چقدر گذشتگان احمق و نادان بودند که تویوتای کرونای نازنین و تویوتای کارینای خوشگل سالهای 1978/1365 را به قیمت فقط 72 هزار و 64 هزار تومان به مردم می‌فروختند؟

  واقعاً حیف نبود؟ همان کارها و دست و دلبازیها را کردند که صدام حسین هنگام حمله به خرمشهر دستور داد 8000 دستگاه تویوتای وارداتی به بهای مفت را ارتش عراق بردارد روی لنج ببرد بصره بین بعثیون پخش و پلا کند و جایزه بدهد!
  واقعاً حیف نبود اتومبیل به آن خوشگلی و شیکی را به ایرانی‌ها که پراید هم گیرشان نمی‌آید 72 هزار و 64 هزار تومان بفروشند؟ راستی چقدر باید تلویزیون خورفکان و مغولستان تماشا کنم (محض کنجکاوی) و افسوس بخورم چرا ملت ایران را لایق یک خودرو سواری درست و حسابی هم نمی‌دانند؟ چرا نصیب ما از خودرو، پراید و پیکان و پژو 405 است که آتش می‌گیرد و فرصت هم نمی‌شود آتش نشانی را خبر کنیم؟ راستی چرا؟!

 2. محسن | اسفند 18, 1394 | لینک نظر

  بحث برند و ظاهر و قدرت موتور به کنار، معلوم نیست کیفیت قطعات این خودرو چقدر افتضاحه که ایرانخودرو با اون دندون گردیش تصمیم گرفته تا 40 تومن روش قیمت بذاره (گرچه 40 تومن هم پول کمی نیست). وقتی هایمای 90 میلیونی همون اول کار مشکل اساسی جلوبندی داشته و توی آزمایش فنی چرخ جلو در رفته و تصادف کردن، چه انتظاری میشه از دانگ فنگ 40 میلیونی داشت؟

 3. علی جگوار | اسفند 18, 1394 | لینک نظر

  در مورد ظاهر که دوستان نظرات زیادی دادن.
  شاید ظاهر این خودرو خیلی زیبا نباشه اما ظاهر بدی هم نداره و کلا نرمال بنظر میرسه.و توی این رده قیمتی شاید نشه خیلی ماشین زیبتری پیدا کرد بجز لیفان x50 و برلیانس که اون ها هم روی کیفیت و خدمات پس از فروششون بحث زیاده …
  به قیمت رده 40 تا 45 میلیون تنها نقطه ضعفش همون ایمنی نه چندان مطمئنشه که 3 ستاره گرفته که البته باز هم ازبیشتر داخلیها وضعیتش بهتره اما خوب انتاظرات رو برآورده نمیکنه …

 4. علی جگوار | اسفند 17, 1394 | لینک نظر

  اگر کیفیتش خوب باشه با توجه به موتوری که قطعاتش تو ایران فراوونه میتون تو باز حدود 40 میلیون موفق باشه.
  البته منوط به کیفیت خوب هست …
  چون این شرکت کامیون هاش افتضاحه/

 5. مهدی آریا | اسفند 17, 1394 | لینک نظر

  دوستان این خودروسازهای وطنی زدند به سیم آخر.. والا اینا که از بنز و فولکس واگن و فیات و .. هر چی خودروسازه دعوت به شراکت و همکاری کردند.. چینی ها هم که یه هزار تا شرکت واسه خودشون دارند و همه هم زور کردند که بریزند توی ایران. منم نمیفهمم اصلا مگه چقدر ما زیربنای خودروسازی و مونتاژکاری داریم که یهو همه را میخواهند بکشند توی این مملکت. فکر کنم اون خبر درست بود که چینی ها گفته بودند پولهای بلوکه رو لو لو برد. ولی به جاش 206 چینی تا لامبورگینی چینی رو تو پاچه تون خواهیم کرد. دور از جون دوستان!!!

 6. alireza_asol | اسفند 16, 1394 | لینک نظر

  همه چسبیدن به موتور بی خیال ایمنی شدن
  3 ستاره از cncap داره. یعنی تعطیللللل

 7. ironman | اسفند 16, 1394 | لینک نظر

  خخخخخخ کلی خندیدیم 🙂
  ببین ملت چه ولعی برای کراس اور دارن که ایران خودرو ورداشته تی یو فایو ایرانیزه شده رو انداخته روی یه کراس اور چینی

  • در پاسخ به: ironman

   آرش | اسفند 17, 1394 | لینک نظر

   تقلید و چشم و هم چشمی پدر این مملکت رو درآورده.

  • در پاسخ به: ironman

   علی جگوار | اسفند 17, 1394 | لینک نظر

   این موتور از اول روی این خودرو بوده دوست عزیز
   دانگ فنگ شریک پژو هست.

 8. رضا از مشهد | اسفند 16, 1394 | لینک نظر

  در عكسها با كيفيت به نظر مياد از نظر ظاهري هم خوبه – فقط يك نكته بغل ماشين عبارت vvt نوشته شده در صورتي كه موتور TU5 سيستم vvt نداره !

  • در پاسخ به: رضا از مشهد

   ُSepehr | اسفند 16, 1394 | لینک نظر

   مدلی که وی وی تی داره ایران عرضه نمیشه، همون نمونه 1.6 لیتری سری پرینس با 120 اسب هست که احتمالا روی 301 و 208 و 2008 نصب میشه

 9. Ishpateka | اسفند 16, 1394 | لینک نظر

  آقا شما هم گیر داديا. گرون ميدن میگی گرونه ارزونم ميدن حالا میگی چرا اینجوری قیمت گذاشتن رقیب دناست. به ما چه ؟ بذار دنا اصلا” فروش نره. آخه با موتور TU5 انتظار داشتید پنجاه شصت میلیون بفروشن؟ همینم زیاده والله

 10. رضا | شهریور 22, 1394 | لینک نظر

  106 اسب بخار !!! بعد میگن چانگان cs35 لشه راه نمیره!! ادم باید مغز خر خورده باشه حتی 50 تومن پای این اسباب بازی چینی بده.

 11. علی | شهریور 21, 1394 | لینک نظر

  بابا. پژو چیه گیربکس ژاپنی کجا بود همون دنوگولیه دیگه سالها توایران کشنده هاش بوده با طرح های مختلف
  همشون اشغال چینیه فقط پزک دارن یه پیکان مدل 47 به صدتا این اشغالای چینی میرزه
  ماشین باید یه چندسال کار کنه بعد روش قضاوت کرد

 12. محسن | مرداد 19, 1394 | لینک نظر

  اگه 30-35 بدن شاید بشه بهش فکر کرد.

 13. كاوه | مرداد 11, 1394 | لینک نظر

  در مورد خودروهاي S30 و H30 Cross لازم به ذكر است كه اين دو خودرو بر روي پلاتفرم Peugeot 307 استوار بوده و از موتور TU5JP4 پژو و گيربكس دستي MA پژو بهره مند است.
  اين موضوع يعني اينكه در حوزه خدمات پس از فروش مشتري دلنگراني ساير خودروهاي چيني رو نداره.
  هر چند شايان ذكر است كه شركت دانگ فنگ 14.1 درصد از سهام گروه پژو-سيتروئن رو داراست . به اندازه خانواده پژو و دولت فرانسه در اسن گروه فرانسوي سهام داره . از سوي ديگه بايد مشتري ها بدانند كه اين شركت در تمام همكاريهاي خود با خودروسازان مطرح دنيا از قبيل پژو، سيتروئن، كيا موتورز، هوندا، بنتلي، نيسان و رنو از طريق سرمايه گذاري مشترك يا JV وارد عمل شده. و ضمنا با تمام اين شركتها مراكز طراحي و مهندسي مشترك داير كرده و با تمام اين شركتها محصول مشترك يا با برند خود دانگ فنگ توليد كرده است. ضمنا شركت دونگ فنگ دومسن شركت بزرگ توبيد كننده در چين بعد از گروه FAW و دومين توليد كننده خودروهاي تجاري در دنياست.
  مطمئنا يا عنايت به كيفيت قابل قبول اين محصولات، شبكه فروش و خدمات پس از فروش گسترده در ايران و تإمين و توليد قطعات و مجموعه هاي خودرو در داخل كشور عرضه اين محصولات با استقبال مشتريان روبرو خواهد شد.

 14. sunmartin | خرداد 29, 1394 | لینک نظر

  این خودرو h30 اگه بتعداد زیاد مونتاژ بشه قطعا مشتریان زیادی خواهد داشت
  بدلیل اینکه اکثر قطعات موتوری در دسترس هست
  تعمیرکاران به آن آشنایی دارند و خدمات پس از فروش بهتری دارد
  گیربکس اتومات ساخت آسین ژاپن و بسیا نرم و بی مشکل عمل میکنه نسبت به alu یا al4
  20 سانتیمتر فاصله بیشت محورها عدد کمی نیست و به زیبایی پایداری و راحتی بیشتر مسافران کمک میکند
  دارای طراحی داخلی معقول تری نسبت ب6 سایر چینی هاست و در عین سادگی کاربردی است
  در پایان در صورت عرضه آن در سال حاری مطمئنا رثیبی سرسخت برای jac j5 و جیلی و ایکس 50 میشود

 15. فریدون | فروردین 31, 1394 | لینک نظر

  این همون دنگ و فنگ خودمونه میگن فلان چیز دنگ و فنگ داره ولش کن ببین چقدر درپیته که اسمش ضری المثله

 16. علی | آبان 24, 1393 | لینک نظر

  چقدر طراحیش بده صد رحمت به x33 و x60

 17. sunmartin | آبان 16, 1393 | لینک نظر

  خرید خودروی چینی یک خرید غیر منطقی..اصلا قابل اعتماد نیستن چه در زمینه کیفیت مونتاژ و خدمات پس از فروش ، بافتن قطعات یدکی ادامه یافتن تولید و از همه مهمتر عمر خودرو و قطعات که در موارد آخری اطمینان دارم عدم ادامه تولید و عمر کم قطعات و محصول وجود داشته باشن

 18. کسری | آبان 13, 1393 | لینک نظر

  دنگ و فنگ ، سر هم بندی جدیدی از مونتاژخودرو!

 19. عارف | آبان 11, 1393 | لینک نظر

  اين ديگه چيه؟!
  چرا اين چيني ها هر چي ميسازن بايد تو ايران تست بشه و امتحان پس بده؟!؟!
  موتور 206 روي كراس اور! چه شود!!!!
  باز شرف رنو كه وقتي كراس اور داستر رو بر پايه ال90 ساخت اومد روش موتور دو ليتري گذاشت و مدل دو ديفرانسيل هم داد

  • در پاسخ به: عارف

   البته اینجا بحث داستر نیست ولی چون شما بهش اشاره کردید نوشتم .
   داستر اولین چیزی که مشتری را جذب میکنه نداره . یعنی قیافه تعطیل !
   تو هیات یکی با داستر اومده بود . پشت ماشینش که واقعا بی ریخت بود . توش هم بیشتر شبیه ماشین روسی بود تا فرانسوی .
   حتی یک نفر هم از این ماشین خوشش نیومده بود . حالا میخواد موتورش مثلا لامبورگینی باشه .
   خودم از نزدیک ندیده بودمش و فکر میکردم که بد نباشه . ولی دیشب که دیدمش ، کلا فکرشو از سرم بیرون کردم .اصلا و ابدا قیافه نداره .
   در مورد H30 هم به نظرم اگر دور گلگیرش کار نمیشد بهتر و عضلانی تر نشون میداد . طراحیش یه جوری هست . درست نمیتونم وصف کنم . ولی خیلی نچسبه . آدم باهاش حال نمیکنه .

   • در پاسخ به: داستر قیافش افتضاحه

    محمد رضا | اردیبهشت 8, 1395 | لینک نظر

    اتفاقا من که به شخصا عاشق داسترم.شاید قیافش مثل آسیایی ها به روز نباشه ولی من که واقعا عاشقشم مخصوصا نمونه دو دیفرانیسلش.حتی بیشتر از کپچر.البته با این نظر که میگین قیافش عامه پسند نیست کاملا موافقم.ماشین کلا سلیقه ایه.دایی باباهم هم ماه پیش 185 میلیون داد تویوتا هایلوکس 2016 خرید که همه بهش گفتن باید یا سانتافه میگرفتی یا RAV4.ولی خودش میگفت من فقط هایلوکس تو دلم بود و منم به خاطر استقلال فکریش تحسینش کردم

  • در پاسخ به: عارف

   علی جگوار | اسفند 18, 1394 | لینک نظر

   البته داستر قیمتش دوبرابره اینه! اینم مد نظر قرار بدید!

  • در پاسخ به: عارف

   محمد امین | فروردین 31, 1395 | لینک نظر

   اونوقت قیمتشم با این یکی هست؟؟؟؟؟
   تو ایران تست بشه؟؟؟؟ خیلی وقته تو روسیه میفروشنش برادر من.

 20. sunmartin | آبان 11, 1393 | لینک نظر

  این خودرو یک کراس آور هست نه suv ضمنا مشتریان دلباخته 206 میتونن زین پس ازین خودرو استفاده بنومایند 🙂

 21. محمد | آبان 11, 1393 | لینک نظر

  اه این کجاش تو خانواده شاسی بلند قرار میگیره؟؟
  این که کفش از پرایدهم پایینتره؟
  هم این هم ایکس ۶۰ هم تیگو انگار خوابوندن ماشینو…

 22. حميد | آبان 10, 1393 | لینک نظر

  يه جوري در مورد قيافه اين ماشين صحبت مي كنيد كسي ندونه فكر مي كنه مردم ايران هر روز با آئودي و شورولت هاي 2015 مي رن سر كار! نمي دونن پرايد و 206 سواريم!!! بابا هر چي هست از 206 و 405 قيافه بهتري داره. موتورش هم همون 206 ئه ديگه!

  اگر 40 تومن قيمت داشته باشه بد نيست.

  • در پاسخ به: حميد

   محمد امین | فروردین 31, 1395 | لینک نظر

   والا بخدا… کلا آدم های جو گیری هستیم هممونم کارشناسیم.
   بابا فکرکردین خودروهای داخلی از این بهتره. همشون آشغالن.

 23. خرزوخان | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  به شدت شبیه سوزوکی sx4 نسل قبله..خاک تو سرت کنن دنگ و فنگ

 24. مهندس | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  دوستان سلام . اولش توضیح بدم که من اصلا برای دفاع از چینی ها یا مثلا فرانسوی ها پست نزدم .

  فقط و فقط یک مطلب فنی مهندسی را مینویسم .
  لزوما قطر زیاد ورق دوام و تحمل قطعه را بالا نمیبره .
  دوستانی که مکانیک و عمران و یا حتی هوا فضا خونده باشند ، با اصطلاحی به نام مقاطع جدار نازک کاملا آشنا هستند.
  میشه با مقطعی با ضخامت پایین ، به مقاومت خیلی بالا دست پیدا کرد.
  خطوط و انحناهای خودرو ها هم تماما بر اساس زیبایی بصری نیست . اگر فکر مهندسی درستی پشتش باشه یقینا کمک بسیاری در جهت تقویت بدنه خواهد کرد . بعضا میشه که با چند انحنا و یا خط ، بدنه سبکتر و مقاومتری ساخت و از خاصیت آیرودینامیکی بسیار خوبی هم بهره مند شد.

  دوستان این مطلب را در تایید خودروی بالا ننوشتم . به لحاظ سلیقه ای از خودروی H30 خوشم نمیاد.
  به نظر من در مقایسه با سایر مدلهای تازه وارد چینی ، از زیبایی بصری بسیار کمتری برخوردار هست .

  ولی این مطلب را جهت توضیح مختصری نوشتم که هم اکنون در صنعت خودرو سازی بسیار اهمیت دارد.
  الان تمام خودرو سازان جهان به سراغ سبک سازی علمی گرایش پیدا کردند . سوای استفاده از کامپوزیتها و یا فیبر کربن و تکنولوژی های نوین ، در بخش ورق هم با استفاده از مواد آلیاژی و خصوصا طراحی بدنه با خطوط شکستگی آنالیز شده ، هم بدنه سبکتر و هم مقاومتری میسازند.

 25. رضا8889 | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  بعد چرا باید هر چی چینی هست باید بد باشه؟؟؟؟؟
  mgرو همه میگفتن چینیه وآشغاله در حالی که عکس تصادفش رو تو همین سایت دیدیم.که خیلی هم خوب بود یا جیلی که هنوز بعضی ها میگن خوب نیست ولی نسبت به قیمتش عالیه.دانگ فنگ هم جز شرکت های بزرگ چینه

 26. رضا8889 | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  اگه واقع بین باشیم و گفته ی ایرانخودرو بر قیمتش که گفته بود نزدیک 50 میلیون است واقعا عالیه حتی اگه تا 60 میلیون قیمت بخوره عالیه و لیفان وام وام رو میگیره ولی واقعا بالا تر از این اصلا ارزش نداره.
  قیافش هم شبیه نسل قدیم ولوو هست.ولی داخلش نسبت به ام وام ولیفان خیلی بهتره وموتور tu5نتیجش رو پس داد.
  البته قیمتش همین باشه وشبیه بریلیانس 90 میلیون نشه!!!!!!!!
  به نظر من تا 60 میلیون استقبال خیلی خوبی میشه.

  • در پاسخ به: رضا8889

   امین | اسفند 16, 1394 | لینک نظر

   بله موتور TU5 نتیجش رو پس داده! افتضاحه…

  • در پاسخ به: رضا8889

   دانیال | اسفند 16, 1394 | لینک نظر

   عزیزم اگه متن رو بخونی گفته 43 میلیون و 900 هزار تومان .

   خب همین کار ها رو میکنید که این خودرو سازهای داخلی همه قیمت هاشون سوبله هست دیگه .
   یعنی چی تا 60 تومانم قیمت بخوره عالیه !!!!!!!!!

   برای همچین ماشینی همون 43 میلیون هم زیاده .

 27. آرمان | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  کاملا مشخصه ایمنی این ماشین خیلی پایینه
  چون می خواستن سبک درش بیارن ورقش خیلی نازکه

 28. عباس | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  سوالی که پیش میاد اینه در نهایت کدام Tu5 روی این خودرو نصب می شه؟ ایرانی شده یا چینی شده؟

  • در پاسخ به: عباس

   آیدین | خرداد 3, 1396 | لینک نظر

   هیچ کدوم. لیزر خورده فرانسوی. موتور تی یو فایو جی چی 4 که ی نمه پبشرفته تر از اونیه که روی 206 تیپ 5 داریم توی ایران. پیشرفتگیش هم سیستم وی وی تی هست. روی پژو 307 و ظاهرا 2008 این موتور یعنی تی یو 5 جی پی 4 استفاده شده

 29. sepehr | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  وضعیت بازار پژو 206 در ایران، پژو فرانسوی، پژو تولید داخل،پژو 206 ارتقاء یافته برزیلی (207) ، پژو ایرانی تیپ 2 ، پژو ایرانی تیپ 5 ، پژو ارزان سازی شده (رانا) و پژو کاملا چینی شده (دانگ فنگ)

 30. imi | آبان 9, 1393 | لینک نظر

  چقدر زشته نسبت به سایر چینیها؟!!!