لامبورگینی با طراحی فضایی

سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

لامبورگینی با طراحی فضایی

 لامبورگینی لانزادور خودروی تمام‌برقی جدیدی است که در طراحی آن از سفینه‌های فضایی الهام گرفته شده و توانش به یک مگاوات می‌رسد. لامبورگینی روز گذشته چهارمین نسل از خودروی تمام‌برقی خود را در قالب مدل مفهومی لانزادور به‌ نمایش گذاشت. لامبورگینی لانزادور خودرویی با ارتفاع نسبتا زیاد از زمین است که چهار صندلی دارد و از لاستیک بزرگ ۲۳اینچی استفاده می‌کند.

به گزارش دنده 6 – لانزادور اولین خودروی مفهومی تمام‌برقی لامبورگینی نیست. این شرکت پیش‌تر در سال ۲۰۱۷ مدلی مفهومی به نام Terzo Millennio رونمایی کرده بود؛ اما لانزادور جدی‌ترین تلاش لامبورگینی برای هجوم به بازار خودروهای برقی محسوب می‌شود. براساس آنچه در بیانیه‌ مطبوعاتی لامبورگینی آمده، لانزادور قرار است یکی از هیجان‌انگیزترین خودروهای برقی دنیا باشد.خودروساز بزرگ ایتالیایی فعلا به جزئیاتی مانند دامنه‌ حرکت، باتری، ظرفیت شارژ و حتی سرعت صفر تا ۱۰۰ اشاره نکرده اما گفته است که «اوج توان این خودرو به بیش از یک مگاوات می‌رسد».

توان یک‌مگاواتی جزئیات خاصی درباره‌ میزان تحویل انرژی در هر ساعت ارائه نمی‌دهد، اما بر‌اساس همین مشخصه می‌توانیم تا حدی درباره‌ عملکرد خودرو نظر دهیم. مشخصا با خودرویی بسیار سریع روبه‌رو هستیم؛ اما آیا لانزادور می‌تواند همچون برخی از خودروهای هم‌سطحش با توان بیش‌ از هزار اسب‌بخار، صفر تا ۱۰۰ را در کمتر از دو ثانیه طی کند؟ لامبورگینی فعلا پاسخ واضحی به این سوال نداده است.لامبورگینی ادعا می‌کند که راندن لانزادور تجربه‌ای کاملا جدید است. حسگرها و محرک‌های پرتعداد این ابرخودرو به سیستم کنترل پویا کمک می‌کنند تا نرم‌ترین تجربه‌ رانندگی ارائه شود. کامپیوتر الگوریتمیک لانزادور با دریافت داده از حسگرها، تجربه‌ رانندگی را در گذر زمان بهبود می‌دهد.لانزادور با هدف بهینه‌سازی آیرودینامیک طراحی شده است تا تجربه‌ رانندگی و دامنه‌ حرکت بهبود پیدا کند. نحوه‌ مقاومت هوا را می‌توان بر‌اساس آنچه راننده می‌خواهد، تنظیم کرد.

این خودرو یک شاسی فعال با محور قابل‌هدایت در عقب و سیستم تعلیق بادی دارد که می‌توان آن را ازطریق فرمان کنترل کرد. چراغ‌های عقب که طراحی شش‌ضلعی با سه چراغ LED دارند، تا حدی ما را یاد مدل Countach LPI ۸۰۰-۴ می‌اندازند. لاستیک‌های ۲۳‌اینچ غول‌پیکر لانزادور نیز به المان‌های شش‌ضلعی و پره‌هایی ویژه مجهز هستند.لاستیک‌ها باعث می‌شوند ارتفاع لانزادور از سطح زمین، بیشتر از اکثر خودروهای لامبورگینی باشد، اما ارتفاع سقف ۵/ ۱متر است تا Urus دیگر محصول لامبورگینی همچنان خودروی مرتفع‌تری نسبت‌ به لانزادور باشد، اما خودروی جدید لامبورگینی به ‌لطف لاستیک‌های بزرگش می‌تواند از روی هر مانعی رد شود. لامبورگینی می‌گوید طراحی بدنه‌ لانزادور از روی سفینه‌های فضایی الهام گرفته شده و راننده قرار است ‌هنگام حرکت، حس‌وحالی مثل فضانورد یا خلبان جت داشته باشد.

راننده و مسافر (که در بیانیه‌ لامبورگینی به‌ترتیب خلبان و کمک‌خلبان خطاب شده‌اند) روی صندلی هیجان‌انگیزی می‌نشینند که با فومِ ساخته‌شده با چاپ سه‌بعدی عایق شده است. صندلی‌های عقب را می‌توان برای قراردادن چمدان و سایر وسایل، تا کرد. در بخش جلویی نیز محفظه‌ خاصی برای نوعی چمدان ویژه در نظر گرفته شده است.لامبورگینی از نایلون و پلاستیک بازیافتی و همچنین فیبر کربن بازسازی‌شده در بخش‌هایی از داخل خودروی جدیدش استفاده کرده است. چرم و پشم استفاده‌شده در لانزادور با انرژی تجدیدپذیر تولید شده است.


بدون دیدگاه