اخباراخبار داخلی

محدودیت سایپا برای خریداران سهند و اطلس

خودروسازی سایپا محدودیت های جدیدترین طرح فروش خود را اعلام کرد.

به گزارش هیچ یک، متقاضیان اطلس  G و سهند S برای در اختیار گرفتن این خودروها باید شرایطی داشته باشند.
براساس اعلام خودروسازی سایپا متقاضیانی که قصد شرکت در طرح پیش فروش اطلس G و سهند S را دارند باید چهار شرط را دارا باشند.
آن طور که نارنجب های جاده مخصوص اعلام کردند متقاضیان علاوه بر دارا بودن سن ۱۸ سال تمام، باید گواهینامه پایه سه نیز داشته باشند. چنانچه متقاضیان ۴۸ ماه گذشته از ایران خودرو و سایپا و ۲۴ ماه گذشت از خودروساران خصوصی محصولی دریافت کرده باشند نمی توانند برای پیش خرید اطلس G و سهند S اقدام کنند.اما آخرین شرط حضور متقاضیان برای شرکت در جدیدتربن طرح فروش خودروسازی سایپا به نوعی یکی از مصوبات شورای رقابت را رعایت نکرده است. چهارمین شرط اعلامی از سوی خودروساز ساکن کیلومتر ۱۵جاده مخصوص این است که آن دسته از متقاضیانی که دارای ملاک فعال هستند نمی توانند در طرح پیش فروش برای سهند S و اطلس G شرکت کنند.
بر اساس گزارش اقتصادنیوز، شورای رقابت سال گذشته طی مصوبه ای اعلام کرد که آن دسته از متقاضیانی که دارای پلاک فعال هستند اما از عمر خودروی در اختیارشان ۵ سال گذشته می توانند در طرح های فروشی که خودروسازان برگزار می کنند، شرکت کنند. اما شاهد هستیم که خودروسازی سایپا با ایجاد محدودیت برای تمام دارندگان پلاک فعال امکان شرکت متقاضیانی که پلاک فعال دارند اما از عمر خودروی آنها بیش از ۵ سال می گذرد را سلب کرده است.به نظر می رسد این اقدام مدیران سایپا در راستای نوسانی بودن بازار خودرو است و هنوز شرایط بازار به گونه‌ای نشده که خودروسازان بتوانند محصولات خود، بخصوص محصولات سواری را بدون ایجاد محدودیت در دسترس مشتریان قرار دهند.این اقدام خودروسازی سایپا در شرایطی است که شاهد هستیم برخی از خودروسازان خصوصی نه تنها محصولات خود را بدون شرایط برای متقاضیان فاکتور می کنند که برای برخی از محصولات خود آپشن خرید قسطی را برای مشتریان فعال کرده اند.
باید منتظر ماند و دید شورای رقابت به اقدام خودروسازی سایپا واکنشی نشان می دهد یا اینکه ترجیح می دهد با توجه به شرایط بازار اجرا نشدن مصوبه خود از سوی خودروسازی سایپا را نادیده بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا