اخبار خارجیاسلایدر

مسابقه جذاب بین چهار ماشین برتر جهان

نسل جدید مرسدس AMG با تغییرات بزرگی به بازار آمده است تا سریع‌تر شود اما آیا حریف رقبای هم‌وطن یعنی آئودی R8، پورشه ۹۱۱ توربو و ب‌ام‌و M8 خواهد شد؟

به گزارش دنده 6 – مرسدس حاضر در این رقابت تمام آلمانی از نوع GT63 است که از یک پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو با ۵۸۵ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند. تغییر بزرگ AMG GT جدید نسبت به نسل قبلی تجهیز به سامانهٔ چهارچرخ محرک است که البته به قیمت افزایش وزن خودرو تا ۱۹۷۰ کیلوگرم تمام شده است. این یعنی GT63 حتی از ب‌ام‌و M8 کامپتیشن که یک گرند تورر محسوب می‌شود ۷۰ کیلوگرم سنگین‌تر است. این کوپهٔ باواریایی همچنین با پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو که ۶۲۵ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد، از رقیب اشتوتگارتی قوی‌تر است.

رقیب بعدی، آئودی R8 پرفورمنس است که تنها پیشرانهٔ تنفس طبیعی این جمع را دارد. موتور ۵.۲ لیتری V10 این خودرو ۶۱۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. سوپرکار آئودی همچنین با ۱۶۵۰ کیلوگرم وزن، بسیار از دو کوپهٔ قبلی سبک‌تر است. در آخر هم به رقیب مستقیم AMG GT یعنی پورشه ۹۱۱ می‌رسیم که با نسخهٔ توربو در این رقابت حاضر است. هرچند این خودرو از نسخهٔ پرچم‌دار توربو S نیست و با ۵۸۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاوری که توسط یک پیشرانهٔ ۳.۸ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو تولید می‌شود ضعیف‌ترین عضو گروه به‌حساب می‌آید اما ۹۱۱ را هیچ‌گاه نباید دست‌کم گرفت. وزن این خودرو نیز با آئودی یکسان است.

ازآنجایی‌که مسیر این مسابقهٔ درگ عرض خیلی زیادی ندارد، تنها سه خودرو می‌توانند در کنار هم مسابقه دهند و به همین دلیل، آئودی R8 به‌عنوان تنها تنفس طبیعی گروه، کنار می‌نشیند و مسابقهٔ مرسدس، پورشه و ب‌ام‌و را نظاره می‌کند تا در پایان به مصاف GT63 برود. با آغاز مسابقه، AMG بهترین لانچ را دارد و برای چند ثانیه پیشتاز می‌شود اما نهایتاً ۹۱۱ و M8 آن را پشت سر می‌گذارند تا جایگاهی بهتر از آخر نصیب کوپهٔ جدید افلترباخ نشود. سپس بین این سه خودرو یک مسابقهٔ رولینگ برگزار شد اما نتیجه تغییری نکرد. متأسفانه، AMG GT63 در برابر آئودی R8 هم حرفی برای گفتن نداشت و در هردو مسابقهٔ درگ و رولینگ مغلوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا