S500 هیبرید شاهکار مهندسی مرسدس بنز

سهیل زنگنه | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۲

مرسدس بنز S500 هیبرید (Plug-in Hybrid)به طور رسمی در در سپتامبر و در شهر فرانکفورت رونمایی خواهد شد. این خودرو از موتور 6 سیلندر وی شکل 3 لیتری مجهز به توربوچارجر بهره می گیرد و می تواند 328 اسب بخار قدرت و 480 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این همان موتوری است که در مرسدس E400 و S400 نیز به کار می رود.

دکتر Uwe Keller (رئیس بخش هیبرید مرسدس) گفت: “اگر این موتور را با موتور هیبریدی پورشه پانامرا مقایسه شود قطعاً به این نتیجه میرسید که هیبرید S500 هم قدرت بیشتری دارد و هم گشتاور بیشتری تولید میکند.”

خروجی ترکیبی این سیستم قدرتی حدود 402 اسب بخار و گشتاوری بیش از 500 نیوتن متر تولید خواهد کرد. در نتیجه S500 هیبرید میتواند S500 عادی که مجهز به یک موتور V8 با توربو چارجر دو قلو است را به چالش بکشد و ظرف تنها 4.8 ثانیه از حال سکون به تندی یکصدکیلومتر در ساعت دست یابد که حاکی از تنها 0.8 ثانیه اختلاف با مدل افسانه S65 AMG است که قوی ترین گونه S کلاس تولیدی مرسدس محسوب می شود.نیروی موتور الکتریکی S500 هیبرید توسط یک باتری 8.7 کیلو وات ساعتی (حدود 1/3 ظرفیت باتری های نیسان لیف) تامین میشود و به ازای هر کیلومتر تنها 75 گرم Co2 تولید میکند و تنها 3.2 لیتر در 100 کیلومتر بنزین مصرف میکند، که رقمی فوق العاده برای یک سدان فول سایز لوکس نظیر S کلاس به شمار می رود.این درحالیست که مصرف سوخت مدل AMG S کلاس به بیش از 10 لیتر در هر یکصدکیلومتر بالغ می شود.

بنا به گفته Keller سرعت این خودرو با استفاده از موتور برقی میتواند به حدود 120کیلومتر بر ساعت برسد. این درحالی است که ظرفیت باتری ها،همچون نسخه هیبریدی پانامرا تنها برای طی 32 کیلومتر مسافت کافیست،که به گفته Keller این مسافت بر اساس تحقیقات انجام شده برای پوشش نیاز درون شهری 95 درصد از مشتریان کافی خواهد بود.همچنین S500 هیبرید را می توان تنها با 2 ساعت استفاده از برق خانگی به طور کامل شارژ کرد.

در پایان Keller افزود:” ما انتظار داریم که تکنولوژی S500 هیبرید راه را برای مدل های آینده مرسدس بنز باز کند و بتوانیم بازهم میزان مصرف سوخت و انتشار گازهای آلاینده را کاهش دهیم.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه