هیوندای سوناتا 2015 ، ویژگی ها و گالری تصاویر

تیم تحریریه | جمعه، ۸ فروردین ۱۳۹۳ | 38 نظر

هفتمین نسل سوناتا توانا آمد

Sonata_lf_2015 (8)

بالاخره سوناتا وای اف با همه مباحثی که از نظر طراحی داشت از خط تولید خارج خواهد شد و به جای آن سوناتا با کد ال اف جایگزین خواهد شد. پیش از این ال اف را معرفی کرده بودیم. اما اکنون می خواهیم نگاهی نزدیک تر از نظر امکانات و فنی  به این خودرو داشته باشیم.

 

Sonata_lf_2015 (9)

 

هیوندای تاکید دارد این خودرو برای نهایت ارتباط با انسان طراحی شده و اصول ارگونومی به صورت کامل در آن رعایت شده به همین علت برای ارگونومی فضای داخلی عبارت Human Machine Interface  به معنای رایط ماشن انسان را برای آن به کار برده. ضمن آنکه همزمان  برای این خودرو از به روزترین امکانات نیز استفاده کرده است.

 

1_sonata_2015_lf

2_sonata_2015_lf

هیوندای برای نسختین بر روی سوناتا از سیستم کمک ها ASD استفاده کرده است این کمک ها با توجه به شرایط و سرعت خودرو خود را نطبیق می دهند ، این سیستم برای اولین در محصولات هیوندای بر روی جنسیس قرار گرفت.

 

6_soanat_2015_lf

 

با استفاده از کلید Driving Mode  راننده می تواند بین سه حالت اسپورت، عادی و اقتصادی یکی را انتخاب کند در نتیجه خودرو با توجه به انتخاب راننده نحوه تعویض دنده وفرمان دهی را تغییر می دهد.

15_sonata_lf

 

همانند نسل پیشین یک گیربکس 6 سرعته با قابلیت تعویض دنده دستی و پدل شیفتر پشت فرمان در نظر گرفته است.

 

16_sonata_lf

 

صندلی های عقب سوناتا به گرمکن صندلی مجهزند و صندلی سرنشین جلو 4حالت تغییر می کند.

 

5_sonata_2015_lf

 

برای ایمن تر شدن خودرو هیوندای مدعی است بدنه خودرو 30 درصد ایمن تر از نسل قبل شده است. ضمن آنکه خودرو به 7 ایربگ از جمله ایربگ زانویی مجهز شده است.

 

ایربگ زانو

 از طرفی سوناتا مجهز به سیستم هایی شده که پیش از مختص خودروهای لوکس و کرانقیمت بازار بوده ازجمله سیستم کروزکنترل هوشمند با قابلیت توقف ، سیستم هشدار به راننده برای رسیدن به مانع ، سیستم هشدار نقطه کور آینه ، سیستم کمکی پارک  و  سیستم هشدار خروج از خط است

12_sonata_lf

20140323165843421052

 

تمامی اینها در کنار امکانات رفاهی کاملی از جمله سقف شیشه ای، سیستم مانیتور راه بری 8 اینچی، رینگ ها 17 و 18 اینچی، صندلی های تمام چرم .

Sonata_lf_2015_wheel

 

تا اینجای کار بر روی کاغذ همه چیز عالی است مخصوصا اینکه هیوندای بر روی طراحی شاسی و دینامیک رانندگی آن بسیار گفته است اما در عمل این خودرو باید سنجیده شود، ضمن آنکه قیمت خودرو در بین رقبا بسیار تاثیر خواهد بود.

Sonata_lf_2015 (17)

 

البته هیوندای هنوز موتورهای این خودرو را برای بازار خاورمیانه را معرفی نکرده است در نتیجه نمی توان در این مورد نیز نظر  داد

Sonata_lf_2015 (31)

 

مقایسه ظاهری YF و LF

 

 

YF_LF (2)

 

YF_LF 00 (2)

 

YF_LF (3)

YF_LF (4)

 

YF_LF 00 (1)

 

YF_LF (5)

از سراسر وب
پیشنهاد از

38 دیدگاه

  1. Amir | آذر 17, 1394 | لینک نظر

    ببخشید مدل ال اف ینی همین چه جوری چراغ جلوش که شبیه ابرو عه روشن میشه هر چی تلاش میکنم نمیشه با تشکر