مقدمه ای برای ب ام و سری 9

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۳

ب ام و در نمایشگاه بین المللی خودروی پکن سری9 را در معرض نمایش قرار داد. ویژگی های خودروهای لوکس آینده را از هم اکنون می توان در سری 9 ب ام و مشاهده کرد.

 

 

 به نقل از سایپانیوز، تا به حال رقیب اصلی کلاس اس مرسدس بنز سری7 ب ام و بود اما اکنون گروه خودروسازی ب ام و رقیب جدی تری را به عرصه پیکار و رقابت فرستاده است. سری 9 پرچمدار خودروهای فوق لوکس آینده خواهد بود.

با این که شیب سقف آن به سمت عقب خیلی شدید و ستیزه جویانه است اما از فضای سرنشینان عقب نکاسته است در عوض ظاهر یک خودروی کوپه 4 درب را به سری 9 ب ام و داده است. اگر از روی طول درب سرنشینان عقب این خودرو قضاوت کنیم، این خودرو بسیار جادار و بزرگ به نظر می آید.

چراغ های جلوی این خودرو از فناوری جدید لیزری بهره گرفته و شباهت زیادی با پینانفارینای گرن لوسو دارد. بادگیرهای آن نیز از جنس فیبرکربن است که علاوه بر سبکی از استحکام بالایی برخوردار است. چراغ های عقب آن از نوع ال ایی دی است و به همین دلیل بسیار نازک دیده می شود.

در تزئینات داخل خودرو ساختار کربن فابریک carbon fabric به عنوان پایه و ساختار اصلی به کار رفته و روی آن لایه ای از آلومینیم به کار رفته است. روی لایه آلومینیم چوب و چرم کار شده و در لا به لای آن برای استحکام بیشتر از فیبرکربن استفاده شده است.

چون این خودرو هنوز در حد طراحی است و به تولید انبوه نرسیده انواعی از آخرین تکنولوژی ها روی داشبورد آن نصب شده که مخصوص خودروهای آینده است و هنوز در تولید انبوه مشاهده نمی شوند. اکثر این ابزار، تجهیزات اتصال به شبکه های مختلف اینترنتی و مخابراتی است.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه