بلاخره اسکانیا واکنش نشان داد

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ | 2 نظر

تغییرات در بیرون کارخانه اسکانیا را ارابه مرگ می کند

 

:مدیرعامل کارخانه عقاب اسکانیای سمنان این واحد را مسوول تغییرات ایجاد شده بر روی اتوبوس در خارج از این شرکت ندانست و اعلام کرد که تغییرات ایجاد شده بیرون از کارخانه در اضافه کردن مخزن سوخت، تبدیل کننده این اتوبوس ها به «ارابه مرگ» است.

 

به نقل از ایرنا، عبدالله اکبری راد ضمن تاکید بر آمادگی این شرکت برای فراخوانی اتوبوس های تولیدی با هماهنگی کمیسیون ایمنی راه، گفت: محصول تولیدی این واحد، استانداردهای لازم را دارد و تغییرات اعمال شده توسط راننده یا مالک، اتوبوس را به تانکر سوخت و یا ارابه مرگ تبدیل می کند.

وی عقاب اسکانیا را واحدی دانش محور و صادرات محور خواند و گفت: این واحد با به کارگیری نیروهای مستعد و متخصص داخلی، درر استای ارتقای تولیدات ملی و اتکا به داخل حرکت و تلاش می کند.

وی صادرات محوری را ضامن رشد و ارتقای کیفیت تولیدات دانست و گفت: توسعه، یکی از ابزارهای مهم هر واحد صنعتی است و ابزار توسعه بهبود کیفیت است.

اکبری راد حضور در نمایشگاه های بین المللی و صادرات این محصولات به خارج از کشور را از دیگر اهداف برشمرد و گفت: محصول ˈدرساˈ این واحد به زودی در نمایشگاه بین المللی ترکیه در معرض بازدید جهانی قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان این شرکت مایل نیستند حتی یک قطره خون از دماغ مسافری ریخته شود، گفت: تغییرات ایجاد شده بر روی اتوبوس های این شرکت در حوادث اخیر تاثیر به سزایی داشته است.

وی افزود: در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی خواستار ایجاد شرایطی با هماهنگی کمیسیون ایمنی راه کشور برای فراخوان اتوبوس های تولیدی شده ایم تا با بررسی تغییرات و رفع آنها از حوادث آینده جلوگیری کنیم. 

مدیرعامل کارخانه عقاب اسکانیا تولید محصول ایمن، راحت و مستحکم برای خانواده های ایرانی را از اهداف این شرکت برشمرد و گفت: تقویت تولید ایرانی در سال اقتصاد و فرهنگ با تکیه بر اقتصاد مقاومتی از تاکیدات رهبری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون فنی مدیر داخلی عقاب اسکانیا نیز به خبرنگاران گفت: بررسی اتوبوس های دچار حادثه شده در استان سیستان و بلوچستان نشان داد که هر دو اتوبوس دارای پنج و هفت باک اضافه بودند.

عباس رهایی گفت: اتوبوس های تولیدی این شرکت دارای یک باک 700 لیتری استیل است در حالیکه با تغییرات اعمال شده بر روی این دو اتوبوس ظرفیت باک آن با ایجاد هفت باک غیر استاندارد به پنج هزار لیتر افزایش یافته بود.

وی گفت: برای نصب این باک ها اتوبوس نیاز به تغییراتی دارد که موجب می شود تغییراتی در سامانه های سوخت، هیدرولیک و برق ایجاد شود که این تغییرات استانداردهای مربوطه را از بین می برد.

وی با بیان اینکه کارخانه هیچ اهرمی برای جلوگیری از بروز تغییرات در خارج کارخانه ندارد، گفت: مسوول این تغییرات نیز کارخانه نیست و واحدهای ذیربط در خارج از کارخانه نظیر کارشناس فنی، پایانه ها و پلیس باید کنترل های نظارتی را اعمال نمایند.

شرکت عقاب اسکانیا از سال 81 تولیدات خود را آغاز کرده است و تاکنون شش هزار و 300 دستگاه شامل دو هزار و 100 اتوبوس شهری و چهار هزار و 200 اتوبوس بین شهری تولید و عرضه کرده است.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. ابوریحان | اردیبهشت 29, 1393 | لینک نظر

    700 لیتر گازوییل منظورم بود  . این گرونیا ادمو گیج میکنه

  2. ابوریحان | اردیبهشت 29, 1393 | لینک نظر

    راست میگن مدیر عامل این شرکت
    اخه ما هم یه اتوبوس البته ولوو b9 گرفتیم  اولش متوجه میشدیم که وقتی 700 لیتر بنزین میزدیم عقربه سوختش به کمتر از نصف میرسید  . فکر میکردیم که سیستم نشان دهنده میزان سوختش مشکل داره  . بعد از یه مدت تصمیم به بازبینی ماشین گرفتیم و متوجه شدیم که مالک قبلی این اتوبوس به میزان 800 لیتر باک اضافه به این ماشین اضاف کرده بود  . حتی شاسی این خودرو نیز آهن کشی کرده بود تا نیروی وزن ناشی از این سوخت باعث خسارت به شاسی خودرو نگردد.