تکنولوژی دیجیتالی در خدمت پلیس

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

 تقریبا همه با تابلوهای اخطاری پلیس راهنمایی و رانندگی آشنا هستید. معمولا طرف سبز این تابلوها چیز خاصی را نمی گویند اما زمانی که طرف قرمز تابلو به سمت شما باشد حتما اتفاقی افتاده و احتمالا یک جزیمه ضمیمه پرونده شما خواهد شد.

 

به نقل از مشرق، این روزها تابلوهای پلیس پلاستکی هستند و کار خاصی انجام نمی دهند اما از آنجایی که تمام دنیا به سمت دیجیتالی شدن و پیشرفت در هر زمینه ای غیر قابل کنترل است، باید منتظر تغییراتی در تابلوهای پلیس نیز باشیم.

"چی وی لای" طرح خوبی برای آینده تابلوهای پلیس ارائه داده است که می تواند آغازی برای یک پیشرفت مناسب باشد. در طرح پیشنهادی او تابلوها دیگر از جنس لامپ های ال ای دی خواهند بود و باید هنگام استفاده آن را تکان دهید تا متن "آهسته" یا "سریع" را در فضا نشان دهد.

این تابلوها می توانند به راحتی از فاصله های دور دیده شوند و دیگر نیازی نیست پلیس ها به سمت خودرو بروند تا او تابلو را حتما ببیند. همچنین به خاطر نور گسترده در شب هم قابلیت رویت دارد. این تابلو در نمونه اولیه تنها سبز و قرمز را نشان می دهد اما جا برای گسترش آن و نشان دادن پلاک خودروی خاطی یا حتی عکسبرداری هم هست.

 

تکنولوژی پلیس-2

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه