کاهش قیمت کمری در آمریکا در پی کاهش فروش

تیم تحریریه | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۲ | 1 نظر

تویوتا کمری حدود یک دهه است پر فروش ترین خودروی سواری آمریکاست اما جابگاه این خودرو از ابتدای سال 2013 با کاهش فروش 2 درصدی به وجود آمده سیر نزولی دارد. این در حالی است که کمری در بین رقبا  خودرویی تازه دگرگون شده است .سه خودروی رقیب یعنی فورد فیوژن، نیسان آلتیما و هوندا آکورد با افزایش فروش همراه بوده اند. فاصله فروش آکورد در پایان ماه ژوئن با کمری به 29000 دستگاه رسید در حالیکه سال گذشته در همین زمان 59000 دستگاه بود.

کارشناسان یکی از دلایل این کاهش فروش را ظاهر محافظ کارانه این خودرو می دانند. البته برای خریداران سنتی تویوتا که خودروهایی کم دردسر برای سفرهای خود می خواهند ظاهر این خودرو مشکلی نبوده اما مابقی خریداران به سمت خودروهای جذاب تری همانند آکورد می روند.

04-2012-toyota-camry-se-fdتویوتا کمری

جسیکا کالد ول آنالیزور ارشد وب سایت ادموندز معتقد است با وجود اینکه کمری قدیمی نیست اما از بقیه قدیمی تر به نظر می رسد.

بر اساس گزارش موسسه جی دی پاور تخفیف ها و وام های کم بهره از سال گذشته تا کنون میانگین قیمت کمری را 1900 دلار به ازای هر خودرو کاهش داده است. این کاهش بیشترین میزان در بازار آمریکا بوده است در حالیکه آکورد به صورت میانگین در حدود 2600 دلار گرانتر از کمری در بازار به فروش می رسد و تخفیف هر خودرو حدود 1300 دلار بوده است ،این کمترین میزان در بازار آمریکا می باشد.

کالد ول معتقد است با تمام این مسائل کمری همچنان پر فروش ترین خودرو خواهد ماند چرا که تویوتا، کمری را شرکت های اجاره خودرو می فروشد اما هوندا این کار را نمی کند.

01-2013-honda-accord-sedanهوندا آکورد 

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. RACER | تیر 31, 1392 | لینک نظر

    تویوتا واقعا داره خودش رو از بین میبره با این طراحی های عجیب و بی ریختش..