پیشرانه مرسدس بنز در سینه نیسان های جدید

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۳

کمپانی نیسان، از مدل skyline 200gt-t رونمایی و اعلام کرد، آن را در تعداد محدود 200 دستگاه به تولید می رساند.

 

به نقل از مجله ماشین، این مدل که قرار است از 5 ژوئن در بازار داخلی ژاپن به فروش برسد، برای تأمین قوای محرکه خود به پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر خطی متکی است که بر اساس پیشرانه مرسدس بنز توسعه یافته و معادل 211 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. اگرچه کمپانی سازنده از ارائه آمار مربوط به شتاب اولیه و حداکثر سرعت قابل دستیابی توسط مدل مورد بحث خودداری کرده، اما پیش بینی می شود این اعداد بین 6 تا 7 ثانیه و 200 تا 225 کیلومتر بر ساعت متغیر باشد.
 متخصصین نیسان، علاوه بر قدرت و سرعت، به بحث راندمان اقتصادی پیشرانه نیز توجه ویژه مبذول داشته و با بهره گیری از سامانه اعمال زمان بندی متغیر باز و بسته شدن سوپاپ ها، سیستم تزریق مستقیم سوخت و سامانه توقف/حرکت اتوماتیک، موفق شده اند میانگین مصرف آن را به ازای هر 100 کیلومتر پیمایش در سیکل ترکیبی، به 3/7 لیتر برسانند.

فرمان الکتروهیدرولیک، سیستم تعلیق عقب اسکای لاین، امکان تنظیم بخش های فنی برای رانندگی در حالت های مختلف مثل اسپرت، راحت و اقتصادی و قیمتی معادل 3 میلیون و 834 هزار ین (حدود 38 هزار دلار آمریکا)،‌ از دیگر شاخصه های این ماشین به شمار می روند.
از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه