علاقه مندی چینی ها برای تولید خودرو در ایران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ | 2 نظر

معاون فروش و توسعه شرکت دیار خودرو از برنامه‌ریزی یک شرکت چینی برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در ایران تا سال ۲۰۲۰ خبر داد.
به گزارش پرشین خودرو، ابوطالب کیایی‌ها در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه صنعت خودرو در شیراز، اظهار داشت: شرکت بایک چین تا سال 2020 در ایران سالانه 100 هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد که صادرات این محصولات به کشورهای خاورمیانه تنها از طریق ایران انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: طرف چینی در احداث کارخانه و تولید محصول در ایران سرمایه‌گذاری مشترک انجام خواهد داد.
وی با بیان اینکه طی سال جاری وانت وینگل 5 دو کابین و تک دیفرانسیل و همچنین نوع دو کابین و دو دیفرانسیل این خودرو در کشور عرضه خواهد شد، گفت: عرضه وانت وینگل تک کابین و تک دیفرانسیل و همچنین تک کابین و دو دیفرانسیل را نیز طی سال جاری در برنامه داریم.
کیایی‌ها با بیان اینکه قیمت نوع دوکابین و تک دیفرانسیل وانت وینگل 5 حدود 61 میلیون و 600 هزار تومان است، گفت: این خودرو حدود 10 درصد ساخت داخل دارد.
وی همچنین از عرضه هاوال که یک خودرو شاسی بلند است، با قیمت 90 میلیون تومان طی سال جاری خبر داد و گفت: تولید این خودرو در کشور از مهرماه آغاز می‌شود.
وی در مورد قیمت‌گذاری محصولات شرکت دیارخودرو نیز گفت:‌فعلا برنامه‌ای برای تغییر قیمت‌ها نداریم و به دنبال افزایش تیراژ تولید هستیم.
وی با بیان اینکه طرف چینی در همکاری با شرکت دیارخودرو جدی‌تر شده است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها شرکت بایک چین تا سال 2020 در ایران سه کارخانه تولید خودرو احداث خواهد کرد و تا آن سال تولید این شرکت به 100 هزار دستگاه خودرو خواهد رسید.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. سينا | آبان 26, 1395 | لینک نظر

    كويت و لبنان يكي از شريك هاي فعال همين بايك هستن

  2. محسن | اسفند 11, 1394 | لینک نظر

    ساخت کارخانه تولید خودروی چینی در ایران و صادرات به منطقه …
    آخه مردم کدوم کشور توی خاورمیانه ماشین چینی میخرن که اینها خیال صادرات به سرشون زده؟ دیگه فقیرتر از افغانستان و پاکستان که نداریم. حتی اونها هم تویوتای دست دوم رو به چینی صفر ترجیح میدن. این چینی ها فقط روی بازار بسته و انحصاری ایران حساب باز کردن چون فقط اینجاست که لیفان 820 چینی رو به قیمت تویوتا کمری فول آپشن به مردم میندازن!