آوالون

افشین خالدی | پنجشنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۲ | 1 نظر

فلسفه وجود آوالون به دوران قطع تولید کریسیدا باز می گردد، کریسیدا خودروی لوکس تویوتا بود که تولید آن قطع شد. کریسیدا دیفرانسیل عقب جای خود را به برند لکسوس داد تا یک فضای خالی برای سواری چهار در محصولات تویوتا ایجاد شود. در نتیجه سال 1994 اولین نسل از آوالون به بازار معرفی شد.

آوالون نسل اول یک خودروی 6 نفره بود ، سه فضا برای  سرنشینان عقب و سه فضا برای سرنشینان جلو در نظر گرفته شده. این نسل آوالون مورد استقبال خریداران در آمریکا قرار گرفت و به سرعت به خودرویی محبوب مبدل گشت.  این آغاز موفقیت تویوتا با آوالون بود، از آن پس آوالون به عنوان خودرویی ویژه برای تویوتا محسوب شد. آوالون در واقع پرچمدار سواری های تویوتاست ، در جایگاهی مابقل لکسوس.

موتور و گیربکس

سال 2012 نسل چهارم آوالون با کدXX40  در نمایشگاه خودرویی نیویورک معرفی شد. این نسل از آوالون بر روی پلتفروم لکسوس ES بنا نهاده شده. این پلفورم با موتور معروف 3.5 لیتری تویوتا هماهنگ شده است. موتور 3.5 لیتری توان تولید 268 اسب بخار در 6200 دور در دقیقه را دارد و گشتاور تولیدی  336 نیوتن متر در 4700 دور است. این توان برای رساندن آوالون در 6.3 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر کفایت می کند. این عدد برای یک سدان خانوادگی فول سایز با وزن 1613 کیلوگرمی رقم بسیار خوبی محسوب می شود. بخشی از این شتاب به دلیل گیربکس 6 سرعته ای است که با موتور خودرو به خوبی هماهنگ شده. گیربکس دارای حالت اسپورت S است در نتیجه اگر راننده خواستار تعویض دنده ای با واکنش سریعتری باشد کافی است دسته دنده را در این حالت قرار دهد ضمن اینکه راننده می تواند از امکان تیپ ترونیک نیز استفاده کند و خود اقدام به تعویض دنده کند، برای تعویض راحت تر دنده ، شیفتر های تعویض دنده پشت فرمان تعبیه شده. گیربکس برای حفظ عملکرد در فشار به روغن گیربکس مخصوص مجهز شده است.  مصرف سوخت این خودرو به واسطه گیربکس و موتور پیشرفته خود به رقم فوق العاده 9.46 لیتر به ازای صد کیلومتر دست پیدا کرده است.

شاسی و هندلینگ

آوالون نسل جدید نسبت به نسل پیشین خود در بدنه 12 درصد و در پشت خودرو23 درصد مستحکم تر شده. ضمن اینکه سیستم کمک به صورت کامل بهبود یافته است. سیستم تعلیق مک فرسون استرات کاملا بهینه شده و سیستم تعلیق عقب  به صورت دوبل لینک طراحی شده. سیستم فرمان از نوع برقی است . طراحی فرمان  و نحوه قرار گرفتن کلید ها  به صورت ارگونمیک طوری پرداخته شده اند که راننده به راحتی می تواند از کلیدها روی فرمان استفاده کند .

تکنولوژی

آوالون از یک سیستم تهویه دو منطقه ای استفاده می کند. یک سیستم دو منطقه ای و دیگری سه منطقه ای.  سه منتطقه ای قابل تنظیم برای راننده، سرنشین جلو و سرنشین عقب است در حالیکه دو منطقه ای برای سرنشین جلو و عقب طراحی شده است. سیستم صوتی قرار گرفته شده بر روی آوالون دارای هارد دیسک،سیستم راهبری 7 اینچی با کیفیت بالا. ضمن اینکه آوالون رو می توان با سیستم صوتی حرفه ای JBL نیز سفارش داد. این سیستم  مجهز به 11 بلندگو و به صورت 7.1 چیده شده است. آوالون به سیستم کلید هوشمند مجهز شده است، در صورتیکه به فاصله کمی از خودرو برسید درب ههای آن به صورت خودکار باز خواهند شد. کروز کنترل هوشمند این خودرو می تواند فاصله مطمئنه را با خودروی جلویی حفظ کرده، علاوه بر این سیستم نقطه کور آینه به راننده کمک کند تا وسیله ای بزرگتر از یک موتور 125 از پشت به خودرو نزدیک شود روی آینه چراغ اخطار روشن شود.

مشخصات آوالون 2013

موتور

3456 سی سی – 6 سیلندر

ضریب تراکم

1:10.8

قدرت

268 اسب بخار در 6200 دور

گشتاور

336 نیوتن متر در 4700 دور

ردلاین

 6250 دور

گیربکس

6 سرعته اتوماتیک

وزن

1613 کیلوگرم

تقسیم وزن عقب – جلو

61%- 39%

قیمت در آمریکا

42000 دلار

 D A N D E 6 . C O M

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. hatam | مرداد 3, 1392 | لینک نظر

    این تویوتا ها رو می بینم حالم بد می شه آخه چه طراحیه ای که داره؟ هر کدوم از ماشینهاش یه شکلن انگار نه انگار که 60 70 ساله خودروسازه ولی هیچ هویتی در طراحی نداره  تا 2 3 سال دیگه تویوتا رو می بینیم داره از چری کپی می کنه