93 هزار کیلومتر با پژو 206 SD V8

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۳ | 54 نظر

 

قبولی با نمره ناپلئونی

سپهر زنگنه-با نجومی شدن قیمت ها و کاهش کیفیت خودروهای جدید،بسیاری ناچارند تا خودروهای دست دوم را هم در میان گزینه های خود برای خرید لحاظ کنند و طبیعتا در پی افزایش بهای بنزین، گزینه ای همچون پژو 206 با پیشرانه TU5 ، می تواند کم مصرف ، مدرن و نسبتا توانمند باشد،مشکل کمبود فضای 206 برای استفاده خانوادگی نیز با پرداخت بهای بیشتر برای خرید مدل های صندوق دار یا همان SD حل می شود. چند سالی است که 206 صندوقدار با چنین فلسفه ای به بازار عرضه شده و حالا نوبت به نمونه تغییر شکل یافته همین خودرو یعنی رانا رسیده است که در تیراژی چند صد هزار دستگاهی خیابان های کشورمان را به تصرف در آورد.با توجه به اینکه 206 صندوقدار و رانا تا سالیان سال در کشورمان تولید خواهند شد و در عین حال نمونه های فعلی نیز در بازار دست دوم دست به دست می شوند،بر آن شدیم که این بار در قالب آزمایش فنی به بررسی بلند مدت پژو 206 SD با کارکردی نزدیک به 93 هزار کیلومتر بپردازیم.

پشت فرمان

از نظر فنی مهمترین تفاوت 206 صندوقدار نسبت به نمونه هاچ بک به افزایش وزن در اثر اضافه شدن صندوق عقب و تصحیح آرایش تعلیق چرخ های عقب است،البته همین نکات نیز تاثیر محسوسی بر روی سواری و هندلینگ نمونه آریان (صندوق دار) به دنبال داشته اند.متاسفانه خشکی تعلیق عقب چندان تفاوتی با نمونه هاچ بک ندارد و شدتِ ضربات وارده به کابین و سرنشینان در همان سطح آزار دهنده مدل پایه است، اما می توان گفت که به لطف اصلاحات انجام شده بر روی تعلیق، احساس راننده در هنگام گذر از پیچ ها در مقایسه با نمونه هاچ بک اندکی متفاوت است و چسبندگی چرخ های عقب به شکل ملموس تری احساس می شود.خشکی تعلیق در گذر از مسیرهای ناهموار،روی مثبتی هم دارد که در هنگام رانندگی اسپرتی رخ می نماید، آنچنان که می توان گفت BODY ROLL (حرکت گهواره ای) بدنه در کمترین حدی است که از یک سیستم تعلیق ساده مکانیکی انتظار داریم.از سوی دیگر فنربندی در جذب موج های مسیر و حفظ پایداری خودرو در سرعت های بالا موفق به نظر می رسد، اما در مقابل ضربه های ناگهانی و دست اندازها،موجب بروز واکنش مخربی در سیستم تعلیق می شود و احساسی از آسیب دیدن خودرو را به سرنشینان و راننده منتقل می کنند.از این رو در مجموع باید گفت که فنربندی برای مناطق هموار و مسیرهای با کیفیت عملکرد خوب و نسبتا اسپرتی دارد، اما از آنجا که چنین مسیرهایی در کشورمان به ندرت یافت می شوند، باید گفت که تعلیق نرم تر برای چنین خودرویی،می توانست انتخاب درست تری باشد.فرمان همانند تمامی خودروهای فرانسوی عملکردی خنثی و نسبتا بی احساس را به نمایش می گذارد،اما مسلما این عیب جزو ویژگی های ذاتی محصولات پژوست و انتظار نداریم که مهندسان ایرانی بتوانند در راستای رفع آن قدمی بر دارند.از منظر طراحی،کمتر شکی وجود ندارد که 206 آریان خودرویی زیبایی نیست اما عدم زیبایی خودرو در هنگام رانندگی نیز نفعی برای راننده به دنبال ندارد چرا که نه تنها دماغه خودرو، بلکه درب صندوق عقب نیز در دید راننده قرار نمی گیرند و از آنجا که آینه های جانبی برای مدل هاچ بک طراحی شده اند، در مقایسه با ابعاد خودرو اندکی کوچک به نظر می رسند.از این رو عجیب نیست که بر روی بدنه اکثر 206 ها، اثرات برخورد های جزئی و خط و خش دیده می شود.

پیشرانه

پیشرانه TU5 این روزها موتور شناخته شده ایست و بررسی مجدد توانایی های آن بیهوده به نظر می رسد، اما در مجموع می توان گفت که قدرت و گشتاور این پیشرانه برای سرعت بخشیدن به اتاق 206 صندوق دار کفایت می کند و کمتر فردی است که پشت فرمان این خودرو از کندی حرکت گلایه کند، اما نکته ای که جای بررسی بیشتر دارد، ضرایب دنده گیربکس پنج سرعته دستی است که شاید چندان برای یک سدان خانوادگی مناسب نباشد.دنده های 4 و5 برای تردد بزرگراهی (در سرعت های بالا) عملکرد خوبی دارند، اما ضرایب سه دنده نخست به نظر می توانست از این بهتر باشد.مشخصات عملکرد گیربکس در ترکیب با گشتاور پیشرانه آنچنان است که تردد در مسیرهای شهری با دنده های 2 و 3 به آسانی ممکن می شود و کاربرد دنده یک که به نظر بیش از حد نیاز سنگین انتخاب شده به حرکت اولیه و تردد در مسیرهای بسیار پر شیب محدود شده است.در واقع اگر فاصله میان ضرایب دنده 1و 2 کمتر بود،در گذر از سرعت گیرها پیشرانه کمتر در وضعیت دنده مرده قرار می گرفت،البته برای تردد روان در مسیرهای شهری عموما به دنده 3 نیاز است و بنابراین با توجه به گشتاور اندک پیشرانه در دورهایی پایین،لازم است که به خصوص در شرایط رانندگی فول بار (حداکثر وزن بار و مسافر) راننده مرتبا در حال تعویض دنده های 1 الی 3 و بلعکس باشد که باعث خستگی می شود.

ترمزها

ترمزهای چهار چرخ دیسک مجهز به توزیع کننده الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) و سامانه ضد قفل (ABS) در مقایسه با توانایی های پیشرانه و وزن خودرو عملکرد فوق العاده ای دارد و شاید بتوان بهترین ترمز در میان محصولات ایران خودرو را از آن 206 تیپ 5 / صندوقدار V8 دانست.خوشبختانه ABS تنها در مواقع لزوم وارد عمل می شود و در ترمزگیری های نه چندان شدید پایداری خودرو بدون احساس ضربات ABS به زیر پدال ترمز تامین می شود.

مشکلات در طی 93 هزار کیلومتر

سوختن قطعات برقی، ایراد شایع و فراگیریست که گریبانگیر خانواده پژو 206 و بسیاری دیگر از محصولات ایران خودرو می شود، علاوه بر سوختن مکرر چراغ های جلو و عقب و مخصوصا چراغ های ترمز که ظاهرا از ایراد سیم کشی ناشی می شود.خراب شدن مجموعه ABS در همان چند هزار کیلومتر اول و بروز عیب مجموعه شیشه شور نیز از دیگر مشکلات برقی 206 سدان مورد آزمایش بوده اند.شل شدن پارچه صندلی های جلو پس از گذشت تنها چهار سال کمی توی ذوق می زوند و روکش فرمان نیز در طی 30 هزار کیلومتر اولیه دچار عیوب ظاهری و رنگ و رو رفتگی شده است.با توجه به استحکام شاسی پژو 206 ، به سر و صدا افتادن قطعات داخلی کابین کمتر از خودروهایی چون پارس ، 405 و سمند ملموس است اما به هرحال قطعاتی از ستون های میانی و داشبورد در اثر ضربات مکرری که در گذر از مسیر های ناهموار به خودرو وارد می آید، به سرو صدا افتاده اند،و به خصوص از کیلومتر 60 هزار به بعد این مسئله مادام در حال بدتر شدن است.دیسک و صفحه کلاچ از دیگر قطعاتی است که با گذشت 78 هزار کیلومتر ناگهان دچار نقص فنی شد و نیازبه تعویض پیدا کرد، رقمی که با توجه به قدرت پیشرانه و میزان کارکرد خودرو، از کیفیت نه چندان بالا دیسک و صفحه خبر می دهد.به گفته مالک نشانگر بنزین از همان ابتدای تحویل خودرو از دقت بالایی برخوردار نبوده است و پس از پیگیری مشخص شده که این مشکل از مجموعه پمپ بنزین برقی و سنجش گر درونی باک ناشی می شود که بیش از 300 هزار تومان قیمت دارد.برای هزاران کیلومتر آمپر آب نیز به شکل عجیبی در سرعت های بالا به سمت منطقه سرد کار کردن پیشرانه حرکت می کرد، به صورتی که احتمال باز ماندن بیش از اندازه ترموستات وجود داشت، اما در کیلومتر 92 هزار، مشکل ترموستات بلاخره گریبان 206 مورد بحث را گرفت و هزینه ای 130 هزار تومانی را به مالک تحمیل کرد.البته در شرایط بدتر چنین عیبی می توانست به آسیب دیدگی سرسیلندر منجر شود که معضلی شایع و فراگیر برای اغلب پیشرانه های ساخت پژو است،هرچند باید گفت که TU5 تا حد زیادی بهتر از سایر برادران خود ظاهر می شود و به شرطی که در گذر سال ها دچار افت کیفیت نشده باشد، می توان تا رقم های فراتر از 150 هزار کیلومتر نیز به سالم بودن پیشرانه خوشبین بود،اما این به شرطیست که راننده نسبت به وضعیت پیشرانه حساس باشد و به شکل مرتب وضعیت آب و روغن را چک کند.

به هر روی 206 سدان V8 با کارکردی در حد فاصل 50 الی 80 هزار ، در مجموع می تواند به عنوان یک خودرو  دست دوم،نمره قبولی بگیرد و مخصوصا برای افرادی که از طراحی ظاهری نچسب L90 فراری هستند، گزینه ای قابل دفاع باشد،اما با نزدیک شدن کارکرد خودرو به مرز یکصد هزار کیلومتر، مشکلات ریز و درشت شروع می شوند و خریداران باید برای رسیدگی به وضعیت فنی خودرو زمان و  هزینه نسبتا قابل توجهی را صرف کنند.

جدول مشخصات فنی

پیشرانه

چهار سیلندر خطی tu5 – 1.6 لیتر

توان (اسب بخار)

110 در 5800 RPM

گشتاور (نیوتن متر)

142 در 4000 RPM

نسبت تراکم

10.5 به 1

شتاب 0 تا یک صد کیلومتر بر ساعت (رسمی)

حدود 11.4 ثانیه

حداکثر سرعت رسمی

193 KM/H

وزن خالص

1086 کیلوگرم

قیمت در زمان عرضه

در حدود 39 میلیون تومان

مصرف سوخت در سیکل شهری(لیتر در 100 کیلومتر)

8.9 لیتر

مصرف سوخت در سیکل جاده ای(لیتر در 100 کیلومتر)

5.25 لیتر

مصرف سوخت ترکیبی (لیتر در 100 کیلومتر)

6.6 لیتر

حجم صندوق عقب (لیتر)

450

این مطلب با همکاری مجله “صفر تا صد” تهیه شده است

مقایسه رنو مگان و مزدا3، دست‌دوم‌های هفتاد میلیونی بازار

مقایسه رنو مگان و مزدا3، دست‌دوم‌های هفتاد میلیونی بازار
از سراسر وب
پیشنهاد از

54 دیدگاه

 1. ehsan | مهر 11, 1396 | لینک نظر

  با سلام
  منم به206 علاقه خیلی زیادی داشتم. با کلی وام یه 206 v8 ثبت نام کردم. ماشین که اومد و سوارش شدم تو ذوقم زد. توی دنده 1 و بخصوص دنده دو سردنده به شدت می لرزه و جلو ماشین هم لرزش داره!!! به نمایندگی نشون دادم زیر بار نرفت و می گن همشون همین طورن!!!یه مشکل دیگه هم که داشت واشر پیچ تخلیه واسکایزن بود که بر اثر محکم بستن پیچ هکگام مونتاژ ماشین له شده شده بود و ماشین روغن می ریخت!!! دوباره نمایندگی ززر بار نرفت و با هزینه خودم نمایندگی درستش کرد. حیف پول بخواد بدی با این ماشینا….

 2. Mohammad | مهر 8, 1396 | لینک نظر

  با سلام. من قبل از این ک این ماشینو بخرم 6 سال ال 90 داشتم ب گفته دوستان ک 206 بهتر از ال 90 و من خودمم از قیافه ماشین دلخوشی نداشتم فروختمش و یک 206 v8 مدل 93 گرفتم. از اون وقتی ک این ماشینو گرفتم از هر چی 206 متنفر شدم تو این 3 سال 3 بار طبق عوض کردم 3 بار دسته موتور ماشین تو مسافرت پاره شد ک گند زد ب مسافرتمون. کولرش ک فقط جلو رو نسبتا خنک میکنه و سرنشینای عقب از گرما پخته میشن. عقب ماشینم ک فقط 2 تا بچه میتونن بشینن ما چون خانوادگی درشت هیکلیم اصلا عقب راحت نیستیم.خلاصه بهتون بگم این ماشین حداقل ماهی ی بار تعمیرگاهه. تو این 6 سالی ک ال 90 داشتم ی بارم این ماشینو نبردم تعمیرگاه جلوبندی ماشین بعد از 150 هزار کیلومتر هنوز سالم بود. خدارو شکر ک بازار این اشغال خوبه و راحت میشه فروختش. از اون وقتی ک این ماشینو گرفتم فهمیدم ک قیافه ماشین همه چیزش نیست

 3. محمد | مهر 4, 1396 | لینک نظر

  سلام دوستان من الان یه ۲۰۶ v8 گرفتم قبلا slx داشتم صدای موتور ۲۰۶ تو جاده و دور موتور بالا خیلی زیاده انگار که موتور تو اتاقه نمایندگی هم بردم گفت طبیعیه
  ولی slx که داشتم دور موتور تا ۵۰۰۰ میرفت صداش تو اتاق نمیومد

 4. پویا | شهریور 26, 1396 | لینک نظر

  سلام. دوست عزیزی که 206 رو با دوو ریسر مقایسه کردن ،این نکته رو عرض کنم که دوو مستقیم از کمپاینی مادر اومده و برای اینکه یک مقایسه خوبی داشته باشیم باید دوو رو با نمونه فرانسوی اصل هاچ.بک مقایسه کنید نه با مونتاژ ایرانخودرو که معلوم.نیس چی میبندن

 5. سلام ما خودمون یه v1داریم مدل ۸۶ از ۱۲۰هزار تا الان که ۱۴۵هزارتا شده خیلی خوب بوده ما وقتی خریدیمش بردیمش همون اول یه ۲تومن خرج کمک و تسمه نایمو شمع و همه چیزش کردیم تا الان هیچ خرجی نکردیم تو این چند سال تو بدترین جاده ها بهترین عملکردو داشته از تعادل تا فنربندی و ظرفیتش و قدرتش عالی بوده و من نمیتونم از این ماشین هیچ ایرادی بگیرم نصیحت من برای خریدن ۲۰۶زیر مدل ۸۹بخرین چون که تا قبل اون موقع کل قطعات موتوذی و کامپیوترش فراسوی بوده ولی از اون به بعد به خاطر تحریم ایران داد قطعاتو به چین که چین کلا همه چیو عوض کردو داغون کرد ماشینو پس اگه خواستین هرکدوم از ۲۰۶هارو بخرین زیر مدل۸۹بخرین عالین

  • در پاسخ به: محمد جواد امیدواری

   صابر | مهر 4, 1396 | لینک نظر

   سلام دوست عزيز اتفاقا من يه مدل 93 را دارم بسيار عالي و به خاطر سيستم گاز سيمي مصرفش هم كمتر و كم اتهلاك تر براي هر چيز كوچيكي هم اي سيوش پيغام خطا نميده

 6. حمیدرضا | تیر 1, 1396 | لینک نظر

  من الان یکساله 206 صندوقدار V8 مدل 93 رو دارم که از کیلومتر 50000 به بعد تا الان که 72000 کیلومتر کارکرده دست من بوده، واقعاً از این ماشین راضیم از لحاظ شتاب و سرعت خیلی خوبه، از لحاظ مصرف سوخت عالی،ترمز گیر عالی وبی عیب ونقص ،کولرش حرف نداره تو این مدت فقط تسمه تایم و تسمه دینام و شمعهای خودرو رو که موعد تعویضشون بود تعویض کردم … این ماشین بیشترین مشکلش فضای کم برای سرنشینهای عقب و خشک بودن سیستم فنر بندیشه…قبل از این هم 206 تیپ 2 مدل 88 رو از زمان صفری به مدت 6 سال داشتم که به نظر من در مقابل 206 صندوقدار V8 اصلاً قابل مقایسه نیست و از لحاظ امکانات و موتوری V8 خیلی از تیپ 2 سرتره و واقعاً ارزش چند میلیون بیشتر پول دادن رو داره، 206 تیپ 2 مدل88که من داشتم از لحاظ سرعت و شتاب اولیه گمونم از پراید هم پایینتر بود و اگه میکشتیش 150تا160 سرعت بالاترنمیرفت البته دوستان میگفتند مدل قدیمیهای 206 تیپ 2 قبل از سال 86 خیلی خوب راه میرفتند…از سال 87 هم به مدت سه سال ال 90 داشتم ، واقعاً از لحاظ موتوری و شتاب عالی بود و هیچ خرجی برام نداشت ولی هندلینگ 206 بنظرم بهتر از اونه ، طراحی داخل خودرو L90خیلی ساده و ابتدایی است و به نظرم طراحی داخل 206 و امکاناتش خیلی سطحش از L90 بالاتر و به روز تره ، براساس تجربه شخصی ام به نظرم ترمزهای V8 از L90 خیلی بهتر عمل میکنه چون ترمز های چهار چرخ V8دیسکه ولی ترمزهای L90 فقط جلو دیسکی است و عقب کاسه ای است. در عوض ترمز پژو 206 تیپ 2 واقعاً مزخرف بود و به نظرم ترمزش از پراید هم ضعیفتر بود.در ضمن داخل شهر مصرف سوخت L90 از V8 به مراتب بالاتره… تعویض دنده در L90 خیلی خوبه ولی تعویض دنده V8 مخصوصاً از یک به دو خیلی بد انجام میشه…

 7. 206love | تیر 1, 1396 | لینک نظر

  سلام. پدر من هم اذر سال 95یه 206sdمدل 86با کار کرد290هزار گرفت
  قبلش هم دوو ریسر gti داشتیم و هنوز هم داریمش که درد و بلاش تو سر ماشینای ایرانی و چینی.
  خوب ٢.۶ ما انقدری که شما میگید هم مشکل نداره.
  من حالا اونو با دوو ریسر ٢٣ پیش مقایسه میکنم خودتون قضاوت کنید که برید اشغال ایرانی بخرید یا قدیمی خارجی
  دوو موتور١.٥ لیتر ٨سوپاپه داره و قدرتش 80اسبه
  پژو رو هم که خوندید بالا حداکثر سرعت پژو رو هم دیدید بالا دوو ریسر تو دفترچش زده175حداکثر سرعت وماشین ماهم کاملا فابریکه ولی دوربینای بزرگ راه عکسشو با 213تا سرعت فرستادن دم خونه.
  تو شتاب گیری هم بار ها با اینکه دوومون خرابه تست کردیم و پژو رو زمین زده شیر کره
  از نظر امکانات فقط کولر ٧ حالته ی دوو با کمپروسور امریکایی میارزه به همه چیز 206 ..حالا من کاری به 4شیشه برقی و صندوق پران برقی دوو ندارم.
  تو سیستم تعلیق هم دیگه همین بس که ماشین ما 21سال کمک هاش فابریک بود بدون افتادگی.
  مسافرت هم با هر دوش رفتم.
  دوو تو جاده نرم و راحت عین یه شیر میره و هیچ زباله ایرانی جرات نداره نزدیکش بیاد.
  کولرش مئرکه بدون یه زره فشار اضافه
  تو سربالایی ها کم نمیاره
  شما اگه تو مسافرت بادوو از صندلی ها خسته شدی هر چی میخوای به من بگو
  صندوق عقب و جلو پاها دو برابر پژو
  داشبرد کار امد
  با اینکه قدیمیه ولی اگه با تمیزش بری تو جاده کلاسش در حد ماشینای ٧0 ملیونه چون خوشتیپه و اسپورت و خطایکیلو متر هم نداره
  اما 206
  صداش بااینکه کمه ولی به دوو نمیرسه
  (تو دوو اگه از خواب پاشی و اطراف رو نگاه نکنی انگار رو تختت تو خونه ای)
  ضربه میزنه کمک هاش و تو جاده موج دار ادم فکر میکنه ماشین الان میخواد بپره هوا
  احساس تعادلش کمتره
  موقع کولر گرفتن کوپ نمیکنه و کولرش واسه جاده تقریبتا نزدیک تره به دوو
  تو سر بالایی ها هم کم نمیاره و به هر مشینی رو نمیده
  تو ماشینای ایرانی کلاسش خوبه ولی ماشین فراگیریه برا کسی جذاب نیست
  داشبردش بزرگه ولی کارامد نیس جا نداره یه بشقاب میوه بزاری روش اگه هم بزاری جا دکمه های بالای داشبرد ظربه های اتاق میندازدشون
  ترمزاش بهتر ازدوو عه
  صندلی هاش غیر چرنده و جلوپا عقب نداره اصلا
  جلو پا جلوش به خاطر شکل داشبرد خیلی نا کارامده
  صندوق عقبش گودیش کمتر از صندوق ریسره
  مصرف سوختش بیشتره خیلی هم بیشتره
  خدارو شکر واسه ما تو مسافرت اذیت نکرد
  البته من با 405هم. ‌مسافرت رفتم ول خداییش 206بهتر از اونه.
  ام اایمنی پژو واسه ما تک ایربگه ولی دوو ایربگ نداره
  پدر من دو سه سال پیش با سرعت 160به خاطر مشکل لاستیک از جاده منرحف شده بود و زد ه بود به یه تخته سنگ بعدش هم چپ شده بود
  فقط یه دستش زخم شده بود اون هم به خاطر تیکه شیشه ولی من بدنه 206رو هم خیلی قبول دارم. محکمه
  این رو هم بگم دوو تو اون حادثه شاسیش ضربه نخورد
  از نظر فنی و خر جی خوب اینکه میگن خرجه دووچبالاست حرفه مفته چون مثلا تویض صغحه 206اینجا 340تو منه ؤلیچ دوو 400تو من که اونم بیشتر کار میکنه 206اگه باهاش مداراچبشه به موقع سرویس. شه و زیاد بهش. فشار نیارید ماشین خوبیه تو ماشینای ایرانی ول. فقط باید بگردید تمیز و مدللپایینشو بردارید.
  موفق باشید.

 8. مهدی | خرداد 16, 1396 | لینک نظر

  ماشین من 144هزار تا کار کرده تو این مدت محاسن و معایبش این بوده. تا 60 هزار کیلومتر هیچ مشکل خاصی نداشته اما پس از آن 1- دوبار پمپ بنزین سوزانده.2- چند بار تسمه دینام پاره کرده که با تعویض تسمه سفت کن درست شده. 3- دیسک صفحه عوض شده.4- چراغ های مه شکن و ترمز عقب بارها سوخته. مه شکن رو کلا بیخیالش شدم اما خب پلیس به چراغ ترمز گیر می ده. بقیه هزینه ها مثل لنت و باطری هم برای همه ماشینا پیش میاد

 9. ابي | اردیبهشت 5, 1396 | لینک نظر

  با سلام . الان 206 وي 8 مدل 93 با كاركرد 40000 دارم كه فقط مشكل سفت شدن كلاچ داشتهكه با تعويض دوشاخ درست شد. ودر مقايسه با ماشين قبليم كه 206 وي 8 مدل 88 بود كمي صداي موتور داخل كابين بيشتر هست و الا هيچ مشكل ديگه اي نداشته . من راضي هستم ازش

 10. یاسر | آذر 12, 1395 | لینک نظر

  من هم 206 صندوقدار ثبت نام کردم،فعلا بهترین گزینه بازار همینه،بقیه اکثرا یه مشکل غیرقابل تحمل دارند،مثل ال 90 که اینهمه حرف از کیفیتش میکنند،خب این پولی که ما صرف خرید اتومبیل میکنیم علاوه بر امکانات شامل طراحی هم میشه و بنظر بنده برای ال 90 نباید پولی برای طراحی تعلق بگیره ،برای همین معتقدم اصلا قیمتی که براش گذاشته شده منصفانه و معقول نیس،و بابت طراحی مزخرف بیرونی و داخلی چند دهه قبل که نباید اینقدر ال 90 قیمتش بالا باشه
  ….
  کلام آخر،همه چی کیفیت و موتوری نیست،طراحی هم خیلی مهمه

  • در پاسخ به: یاسر

   غلام | آذر 26, 1395 | لینک نظر

   ولی 206 جدید بازار صدا موتور داخل کابین زیاد دارد

   • در پاسخ به: غلام

    حسن | بهمن 11, 1395 | لینک نظر

    سلام ، من هم با اینکه جدیدا” پژو اس دی صفر خرید کردم به لحاظ صدایی که به داخل کابین منتقل میشه اذیتم میکنه و انتظارم از 206 بیشتر از اینا بود.