خودروهای ارزان و کیفی‌تر از پراید در هند

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۳ | 1 نظر


 چرا قیمت خودروهای داخلی بالاست؟
هم‌زمان با اعلام افزایش قیمت خودروهای تولید داخل، قیمت پراید به بیش از ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت که با این قیمت هندی‌ها می‌توانند چندین مدل خودرو باکیفیت‌تر از پراید در این کشور خریداری کنند.
 خبرگزاری فارس: خودروهای ارزان و کیفی‌تر از پراید در هند/ چرا قیمت خودروهای داخلی بالاست؟

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، طی روزهای گذشته افزایش قیمت خودروهای داخلی توسط شورای رقابت، قیمت پراید در بازار آزاد با رشدی فزاینده همراه شد به گونه ای که پراید 111 تا 24 میلیون تومان در بازار توسط فروشندگان قیمت گذاری شده است.

خریداران خودرو در هند بعنوان یکی از بزرگترین اقتصاد های آسیا و همچنین یکی از بزرگ ترین بازارهای خودرو در جهان با قیمت معادل پراید می توانند گزینه های مختلفی را خریداری کنند.

با در نظر گرفتن قیمت دلار آزاد در بازار داخل معادل 3100 تومان، قیمت حال حاضر پراید در بازار آزاد معادل 7440 دلار خواهد بود.

ارزان ترین خودرو در هند قیمتی معادل 4410 دلار دارد که این خودرو توسط شرکت تاتای هند تولید شده و دارای ظرفیت 4 نفر است. حجم موتور این خودرو معادل 624 سی سی بوده و جزء کم مصرف ترین خودروها در این کشور محسوب می شود. قیمت این خودرو معادل 13.671 میلیون تومان است.


تاتا نانو

دیگر خودروی ارزان تر از پراید بعنوان پر تیراژ ترین خودروی داخلی خودروی سوزوکی 800 است که توسط شرکت ماروتی هند تولید می شود. این خودرو قیمتی معادل 4657 دلار داشته که برابر با 14.438 میلیون تومان است و حجم موتور آن 800 سی سی اعلام شده است. این خودرو ظرفیتی معادل 4 نفر دارد.


خودرو هندی-2

دیگر خودرویی که قیمتی ارزان تر از پراید در هند دارد خودروی "اومنی" است که توسط شرکت ماروتی هند تولید و عرضه می شود. قیمت اومنی معادل 4927 دلار در هند است که برابر با 15.275 میلیون تومان می شود. این خودرو ون با اندازه کوچک محسوب می شود که با موتور 800 سی سی خود می تواند 8 نفر را به راحتی در خود جای دهد.

قیمت خودرو
 

خودروی دیگری که در هند قیمتی ارزان تر از پراید ایران دارد "آلتو" است که باز هم تولید شرکت ماروتی این کشور است. این خودرو با قیمت 5377 دلاری برابر با 16.67 میلیون تومان، حجم موتوری معادل 800 سی سی داشته و ظرفیت آن معادل حداقل 4 سرنشین است. این خودرو مصرف سوختی بین 3 تا کمتر از 5 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد.


قیمت ماشین

خودروی هیوندای ایئون نیز در هند قیمتی کمتر از پراید دارد. این خودرو با حجم موتور 814 سی سی و ظرفیت 4 سرنشین قیمتی 6480 دلاری دارد که با احتساب قیمت دلار در بازار آزاد کشور قیمت این خودرو معادل 20  میلیون تومان خواهد بود.


هیوندای التون

دیگر خودروی ارزان قیمت در حال تولید در هند خودروی مینی ون اکو است که تولید شرکت ماروتی این کشور است. قیمت این خودرو معادل 6750 دلار بوده که برابر با 20.9 میلیون تومان است. حجم موتور این خودرو معادل 1200 سی سی بوده و ظرفیت آن حدود 7 نفر اعلام شده است.

مینی ون ایکو
 

در هند هیوندای سانترو نیز قیمتی کمتر از پراید ایران را دارد. این خودرو با قیمتی 6862 دلاری برابر با 21.2 میلیون تومان دارای موتوری با حجم 1100 سی سی می باشد. ظرفیت این خودرو 4 نفر است.

سانترو
 

خودروی داتسون گو در هند قیمتی معادل 7 هزار دلار برابر با 21.7 میلیون تومان دارد. داتسون گو ظرفیت 4 نفر سرنشین را داشته و حجم موتوری معادل 1200 سی سی دارد.

داتسون گو
 

آلتو  k10 دیگر خودروی در حال تولید در هند است که قیمتی کمتر از پراید دارد. قیمت این خودرو 7400 دلار است که برابر با 22.9 میلیون تومان خواهد بود. حجم موتور این خودرو 1000 سی سی بوده و ظرفیت آن نیز 4 نفر است.

سوزوکی التو
 

سوزوکی زن استیلو نیز دیگر خودروی تولید هند است که با قیمتی کمتر از پراید در این کشور عرضه می شود. این خودرو با قیمتی 7600 دلاری معادل 23.5 میلیون تومان، حجم موتوری معادل 1000 سی سی داشته و یک مینی ون محسوب می شود. ظرفیت زن استیلو حداقل 4 نفر است.


سوزوکی زن استیلو

شورولت اسپارک نیز با قیمتی کمتر از پراید در هند عرضه می شود. این خودرو حجم موتور 1000 سی سی داشته و ظرفیتی معادل 4 سرنشین دارد. قیمت این خودرو در بازار هند 7780 دلار است که معادل 24.1 میلیون تومان می شود.

شورولت اسپارک
 

دیگر خودروهای شاخص در حال تولید که قیمتی نزدیک به قیمت پراید در هند را دارند شامل فورد فیگو و هیوندای آی 10 می شوند.

فورد فیگو

فورد فیگو قیمتی معادل 8730 دلار در هند داشته که معادل 27 میلیون تومان می شود. حجم موتور این خودرو 1200 سی سی بوده و ظرفیت آن 4 نفر است.

فورد فیگو


 

هیوندای آی 10 نیز در هند 8840 دلار عرضه می شود که معادل 27.4 میلیون تومان است. این خودرو حجم موتوری برابر با 1100 سی سی داشته و ظرفیت آن حداقل 4 نفر است.

 


سجاد زمانی علیشاه

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. عباسنوید | تیر 21, 1393 | لینک نظر

    گوش کنید..بنظر شما اگه بیست میلیون داشته باشید و فقط یک نوع ماشین پراید میتونید بخرید.منظور دولت چیه ..اگه گفتید.چون فکرشم اعذاب میده همه ماها ..میخوان پولمون بگیرن همین.ماشین بهانه .که گردش پول به جریان بندازن بگن اقتصاد داریم.هیچ عنوان فکر نکنید که این دولت هوشمندانه کاری میکنه.ماها مردم هوشمندانه بهشون میگیم به روشهای خاص که چه جور با ما رفتار خدشه دار کنن زندگیمونو..و این دل پاک بی ریا اریایی ما ایرانی هاست .به خاطر مردممون و ایرانی بودنمون خیانت نمیکنیم همه نظراتمون شسته رفته اختیار دولت میزاریم اونها تصمیم میگیرن اینطوری باشن فکر نمیکنن..فکر کردن براشون ضرر داره باید راحت باشن