10 هم قیمت پژو 206 در بازارهای جهانی

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۳ | 1 نظر

به نقل از فارس، خرید خودرو به عنوان یکی از نیاز های فراگیر افراد یک جامعه، در حال حاضر به معضلی برای قشر متوسط ​​و ضعیف تبدیل شده است. 

بسیاری از مردم علی رغم نیاز شدید به وسیله نقلیه توان سرمایه گذاری بالا برای تأمین آن را ندارند و همین امر تولید و عرضه خودروهای ارزان قیمت در بازار را به یکی از عناصر غیرقابل چشم پوشی بازار جهانی خودرو تبدیل کرده است. 

تولید خودروی ارزان و با کیفیت همواره یکی از دغدغه های خودروسازان در سراسر جهان بوده است. این خودروسازان به راحتی نیازهای مصرف کنندگان با توان مالی متوسط ​​و ضعیف برای خریداری خودروی ارزان و در عین حال با کیفیت مطلوب را درک کرده و اقدام به تولید خودروهایی کردهاند که علی رغم دارا بودن برخی امکانات اساسی و سطح کیفی قابل قبول، قیمتی پایین داشته و نیاز مصرف کنندگان خود را تأمین می کنند. 

در حال حاضر یکی از ارزانترین خودروهای بازار ایران سواری پژو 206 محسوب میشود که این خودرو در مدل های مختلف، صندوقدار و معمولی در تیپ های مختلف به بازار عرضه می شود. 

با وجود اینکه در مصوبه اخیر شورای رقابت، قیمت کنونی پژو 206 معمولی در شرکت تولید کننده معادل 34.1 میلیون تومان اعلام شده است، اما این خودرو در بازار آزاد بیش از 40 و حتی 41 میلیون تومان توسط دلالان بازار خودرو قیمت گذاری شده است. 

این خودرو از زمان ورود به بازار ایران در اوایل دهه 80، تغییرات فنی زیادی را تجربه نکرده است و تقریبا مشخصات فنی آن طی سالیان دراز تولید در ایران ثابت مانده است. 

با احتساب قیمت دلار 3100 تومان و پوند 5360 تومان در بازار آزاد ارز کشور، و همچنین قیمت این خودرو در بازار آزاد خودروی داخلی، قیمتی بیش از 12.4 هزار دلار معادل 7.4 هزار پوند برای آن محاسبه می شود. 

طی گزارش حاضر به بررسی دیگر خودروهای خارجی با قیمتی های به میزان قابل توجهی کمتر و یا نزدیک به قیمت این خودروی پرتیراژ داخلی خواهیم پرداخت. 

در حال حاضر بهترین خودروهای خارجی با قیمتی حدود 8 هزار پوند معادل 43 میلیون تومان در جهان شامل خودروهای زیر است که برخی از آنها ساخته شرکتهای بزرگی چون پژو – سیتروئن، کیا، رنو و حتی فولکس واگن هستند. 

1. پژو 107 / سیتروئن C1 

6،995 پوند انگلیس معادل 37.4 میلیون تومان 

این خودرو تولید شرکت پژو – سیتروئن بوده و قیمت پایه آن 8095 پوند است که با احتساب تخفیفات 1100 پوندی ارائه شده توسط این شرکت برای خریداران، قیمت آن به 6995 پوند کاهش یافته است. این خودرو در حال حاضر یکی از جذابترین خودروهای ارزان قیمت و کوچک در بازار بین المللی محسوب می شود. 

پژو 107 و سیتروئن C1

2. سیت می 

8060 پوند معادل 43 میلیون تومان 

خودروی می (MII را) تولید شده توسط شرکت خودروسازی سیت اسپانیا، یکی از خوروهای ارزان در بازار بین المللی است که از نظر کیفیت، امکانات و رانندگی در سطح قابل قبولی نسبت به خودروهای روز جهان قرار دارد. این خودرو دارای موتور سه سیلندر بوده و استفاده از آن از نظر اقتصادی نیز مطلوب به نظر می رسد. قیمت این خودرو در حال حاضر 8060 پوند است. 

سئات می

3. کیا پیکانتو 

8045 پوند معادل 43 میلیون تومان، با تخفیفات 36 میلیون تومان 

این خودرو تولید شرکت کیا موتورز کره جنوبی است که با گارانتی 7 ساله این شرکت به بازار عرضه شده است. در حال حاضر شرکت کیا این خودرو را با تخفیفات از 250 تا 1250 پوند به مشتریان عرضه میکند که قیمت آن را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد. قیمت نمایشگاهی این خودرو 7995 پوند اعلام شده است. این در حالیست که این خودرو در بازار ایران بیش از 60 میلیون تومان قیمت میخورد

کیا پیکانتو

4. پروتون سیوی 

7995 پوند معادل 42.8 میلیون تومان 

این خودرو با موتور 1.2 لیتری خود دارای 75 اسب بخار قدرت است و تولید شرکت پروتون مالزی در واقع خودروی ملی مالزی است. قیمت این خودرو معادل 7995 پوند اعلام شده است. 

پرتون سی وی

5. اسکودا سیتیگو 

7990 پوند معادل 42.8 میلیون تومان 

این خودروی کوچک و زیبا یکی از ارزان ترین محصولات گروه خودروسازی فولکس واگن محسوب می شود. این خودرو با موتور سه سیلندر خود کارایی مطلوبی داشته و حس خوبی را به سرنشینان آن منتقل میکند و قیمتی معادل 7990 پوند برای آن در نظر گرفته شده است. 

اشکودا سیتی

6. سوزوکی آلتو 

5999 پوند معادل 32 میلیون تومان 

این خودروی ژاپنی با قیمتی معادل 7199 پوند در بازار انگلیس عرضه می شود که با حذف برخی امکانات آن می توان با قیمتی 5999 پوند آن را خریداری کرد. آلتو به نسبت قیمت خود خودرویی با عملکرد مطلوب برای استفاده خریداران محسوب می شود. 

سوزوکی آلتو

7. پرودا مای وی 

6999 پوند معادل 37 میلیون تومان 

این خودرو با قیمت 6999 پوند توسط شرکت پرودای مالزی تولید می شود. مای وی از نظر قیمت مناسب است اما با توجه به دیگر خودروها می توانست از ساختار بهتری نیز برخوردار باشد. 

پرتون پرودا

8. داسیا لوگان 

6995 پوند معادل 37 میلیون تومان 

این خودروی 5 در با قیمت ارزان فضای بسیار مناسبی را برای سرنشینان خود فراهم میکند. داسیا لوگان تولید شرکت داسیای رومانی بوده و با قیمتی 6995 پوندی بر پلتفرم ساندروی این شرکت تولید شده است. 

داچیا لوگان

9. رنو توییزی 

6895 پوند معادل 36.9 میلیون تومان 

این خودرو تولید شرکت رنوی فرانسه بوده و با پیشران الکتریکی نیروی مورد نیاز خود برای حرکت را تأمین میکند. این خودرو در بازار انگلستان از نظر پایین بودن قیمت در رده دوم قرار دارد. 

رنو توییزی

10. داسیا ساندرو 

5995 پوند معادل 32 میلیون تومان 

این خودرو پلتفرم مشترکی با خودروی داسیا لوگان داشته و محصول شرکت داسیای رومانی می باشد و از نظر اندازه کمی کوچکتر از لوگان به شمار می رود. ساندرو هم رانندگی مناسبی برای راننده فراهم کرده و هم از نظر فضای داخلی شاخص های مثبت بیشتری نسبت به دیگر رقبای خود دارد، قیمت ارزان آن نیز برای مصرف کنندگان بسیار مناسب است.

رنو ساندرو

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. Arthas | تیر 18, 1393 | لینک نظر

    عکس لوگان رو بجاش ساندرو زدید:/ کلا یه بازبینی کنید متنو با عکساش بد نیس:))