دولت با افزایش قیمت مخالف و موافق واردات آزاد است

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۳ | 1 نظر

سخنگوی دولت اعلام کرد: امروز هیأت وزیران و رئیس جمهور مراتب تکدر خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو اعلام کردند و امیدواریم بررسی مجدد نسبت به قمیت خودرو صورت گیرد، این قیمت برای دولت پذیرفتنی نیست

 


سخنگوی دولت همچنین در خصوص گران شدن خودرو و در پاسخ به این سوال که پیش از این دولت مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده بود گفت: در خصوص افزایش قیمت خودرو با توجه به مشاهده هایی که از سوی دولت قبلا اطلاع رسانی شده بود دولت مخالف هرگونه افزایش قیت خودروست.
نوبخت افزود: دولت برای تامین ارز مورد نیاز صنعت خودرو اجازه داد که از ارز مبادله ای استفاده شود و انتظار  ما این بود خودروسازان خبر افزایش کیفیت خودرو را به دولت بدهند از این جهت اقداماتی صورت گرفت و شورای رقابت از جایگاه قانونی خودش در خصوص افزایش قیمت خودرو تصمیم گیری کرد.
وی با بیان اینکه شورای رقابت در جایگاه قانونی خودش تصمیم به افزایش قمیت خودرو کرده است گفت: امروز هیأت وزیران و رئیس جمهور مراتب تکدر خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو اعلام کردند و امیدواریم بررسی مجدد نسبت به قمیت خودرو صورت گیرد.
سخنگوی دولت تصریح کرد: خودروسازان و شورای رقابت به تعیین قیمت توسط بازار اعتقاد دارند ما هم این را قبول داریم اما باید اجازه دهند ما هم نسبت به واردات خودروهای باکیفیت و ارزان قیمت خارجی اقدام کنیم و رقابتی در بازار ایجاد شود تا بازار بتواند قمیت خودرو را تعیین کند.
نوبخت با بیان اینکه یک بازار نیمه انحصاری برای خودروسازان وجود دارد گفت: نمی شود که ما هم جلوی واردات را بگیریم و هم آنها بگویند که قیمت را بازار باید تعیین کند.
وی خاطرنشان کرد: این قیمت برای دولت پذیرفتنی نیست و حتی بحث بازبینی مجدد قیمت ها مطرح شده است.

 

برای آگاهی از آخرین قیمت ها می توانید به دکمه "قیمت خودرو" در منو بالای صفحه مراجعه فرمایید.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. رضا | تیر 18, 1393 | لینک نظر

    یا باید این شورای رقابت رو منحل کنن یا واردات رو آزاد کنن

    نمیشه از این طرف دولت از خودروسازها حمایت کامل کنه چه تو واردات چه تو نرخ ارز بعد اونور قیمت رو بازار و شورای رقابت تعیین کنه!!؟

    پیشنهااد میکنم ی نظر سنجی تو سایت بذارید مردمم نظرشونو بگن