روایتی از جنگ تبلیغاتی آئودی و ب ام و

سپهر زنگنه | جمعه، ۲۷ تیر ۱۳۹۳ | 4 نظر

 تقابل دو شرکت بزرگ خودروسازی

درست مانند جنگ کوکا و پپسی، سامسونگ و اپل، کنون و نیکون، فایرفاکس و کروم در عالم خودروها نیز بین ب ام و و آئودی یک درگیری مختصر پیش آمده است!

 رقابت اصل جدانشدنی تجارت امروز است. بحث رقابت پذیری این روزها به عنوان یکی از شاخصهای اصلی در بررسی کارشناسان اقتصادی استفاده میشود.

محصولی که توانایی مقایسه و تقابل را با محصولات رقیب نداشته باشد محکوم به فناست. برخلاف تصور، انحصار هرگز نمی تواند باعث پایداری شود. بزرگان و نامداران دنیا اغلب از روشهای هوشمندانهای برای افزایش میزان رقابتپذیری خود بهره میگیرند.

از رقابت اپل و سامسونگ گرفته تا پپسی و کوکاکولا، از جدال بوئینگ و ایرباس گرفته تا پلی استیشن و ایکس باکس. از جنگ کنون و نیکون تا فایرفاکس و کروم.

بی تردید این دوئلهای دونفره را می توان در دنیای خودروها نیز مشاهده کرد. از تقابل سنتی جنرالموتورز و فورد با کامارو و ماستنگ گرفته تا دعوای دوست داشتنی سوبارو و میتسوبیشی با ایمپرزا و لنسر. در یک استثنای بزرگ اینبار ب ام و را رو در روی چیزی غیر از مرسدس بنز میبینیم.

اینبار قرار است نگاهی داشته باشیم به چالش های این غول خودروسازی با رقیب سرسختی به اسم آئودی.

آغاز حکایت

طبق آمار ب ام و 98 و آئودی 82 سال است که متولد شده اند. پس همین ابتدای کار این 16 سال بزرگتر بودن ب ام و میتواند برای رقیب دردسرساز باشد. آئودی در کنار مرسدس بنز و ب ام و مثلث «سه آلمانی لوکس« را تشکیل داده اند. در حالی که بسیاری معتقدند جای پورشه و فولکس نیز در این جمع خالی است.

 اولین جرقه های رقابت در دهه 90 میلادی زده شد. زمانی که آئودی با محصولی موفقی چون V8 راهی بازار شد. یک سدان لوکس سایز بزرگ که به لطف پیشرانه های 4.2 لیتری و جعبه دنده اتوماتیک و کیفیت بالای قطعات خیلی زود جای خود را بین مشتریان جهانی باز کرد. مدتی بعد ب ام و در جواب سیستم انحصاری QUATTRO این شرکت، سامانه X-درایو خود را معرفی کرد.

مکانیزمی که در حقیقت همان AWD (چهار چرخ متحرک) بود. حتما میدانید که مرسدس بنز نیز برای خود از سیستم 4MATIC استفاده میکند. بعد از آنکه آئودی دید ب ام و و مرسدس بنز دارای زیرمجموعه های تیونینگ و موتوراسپرت به اسم M-برق و AMG هستند، این شرکت نیز برای خود ویرایشهای تقویتشده S و RS را معرفی کرد. تا اواسط دهه 90 حرفهایترین پیشرانههای ب ام و، نمونههایی بودند با آرایش 12 سیلندر V شکل. اما آئودی به لطف مهندسی مالک خود فولکس واگن از پیشرانه های پیچیده 12 سیلندر W شکل رونمایی کرد.

مدتی بعد که آئودی از MMI (رابط کاربری چندرسانهای) پرده برداری کرد، ب ام و نیز از سیستم هوشمند کنترل مکانیزم های خودرو به اسم IDrive نیز رونمایی کرد.

ب ام و E30 مقابل آئودی کوپه

شرکت ب ام و این کوپه زیبا را بین سالهای 1982 تا 1994 تولید میکرد. بهترین پیشرانه استاندارد آن 2.5 لیتری 168 اسب بخاری بود. بهترین پیشرانه M پاور آن نیز با همین حجم می توانست 235 اسب بخار نیرو تولید کند. در مقابل آئودی زیبایی را میبینیم که بین سالهای 1980 تا 1988 روی خط تولید بود. بهترین پیشرانه آن نیز 2.2 لیتری 134 اسببخاری بود.

ب ام و سری 3 مقابل آئودی A4

جدیترین رقابت این دو برند درست بین همین دو خودرو بود. به خصوص جدال جدیدترین مدلها یعنی ب ام و F30 و آئودی A4 ویرایش نوع 8K. ب ام و برای دست پروده خودش از پیشرانه عالی 3 لیتری دو توربو 306 اسببخاری استفاده میکرد. سری آلپینای آن با همین حجم میتواند 404 اسب بخار نیرو تولید کند. در مقابل آئودی را میبینیم که از پیشرانه 3.2 لیتری 261 اسب بخاری استفاده میکند. نمونه تقویت شده آن با پیشرانه 3 لیتری می توانست 328 اسب بخار نیرو تولید کند.

ب ام و آلپینا B7 مقابل آئودی S8

آئودی - ب ام و

لوکسترین محصول ب ام و با پیشرانهای 6 لیتری 12 سیلندر V شکل توسط آلپینا تقویت شده بود، میتوانست 540 اسب بخار نیرو تولید کند. در حالی که لوکس ترین آئودی اسپرت شده به لطف یک قلب 4 لیتری هشت سیلندر V شکل میتوانست به راحتی 520 اسببخار نیرو فراهم کند.

ب ام و M6 گرن کوپه مقابل آئودی S7 اسپرت بک

آئودی-ب ام و-4

در یک همکاری استادانه با امپاور سری 6 کوپهای را میبینی که توانسته 547 اسببخار نیرو از دل پیشرانه 4.4 لیتریاش بیرون بکشد. در مقابل آئودی زیبایی را میبینیم که با یک قلب 4 لیتری دستکاری شده به راحتی 553 اسب بخار نیرو تولید میکرد.

  ب ام و M3 دی تی ام مقابل آئودی A5 دی تی ام

آئودی-ب ام و-5

نسخه تمام اسپرت سری 3 ام پاور میتواند به لطف آن پیشرانه فوق العاده 4 لیتری خود 500 اسب بخار نیرو فراهم کند. در مقابل آئودی سرکش را میبینیم که با همین حجم پیشرانه توانایی تولید 460 اسببخار نیرو را دارد.

ب ام و X1 مقابل آئودی Q3

آئودی-ب ام و-6

بی تردید آئودی پایه گذاری یکی از بهترین شاسی بلندهای سایز کوچک دنیا بوده است. مدلی زیبا و کارآمد به اسم Q3 که برای اولین بار سال 2007 روانه بازار شد. جای تعجب است که این خودرو در بهترین مدل خود با یک پیشرانه 2.5 لیتری تقویتشده می توانست 306 اسب بخار نیرو تولید کند. در مقابل یکی دو سالی که از رونمایی این خودرو می گذشت ب ام و نیز دست به کار شد و کوچکترین عضو خانواده X ها را روانه بازار کرد. طبق آمار بهترین پیشرانه نصب شده روی آن نسخهای است 3 لیتری دو توربو با 300 اسب بخار نیرو.

 

ب ام و M3 مقابل آئودی RS5

آئودی-ب ام و-7

زیباترین جدال بین این دو برند در تقابل غولهای کوپه آنها خلاصه می شود. ب ام و با 29 سال سابقه تولید M3 روبهروی جوان تازه کار اما بااستعداد قرار RS5 قرار گرفته است. بهترین ویرایش M3 روی کلاس E92 بود که روی آن یک پیشرانه 4 لیتری V8 با 414 اسب بخار نیرو نصب می شد. در مقابل کوپه زیبای آئودی را می دیدیم که با پیشرانه 4.2 لیتری V8 خود یک سر و گردن از رقیب بالاتر نشان میداد.

 

ب ام و 535i مقابل آئودی A6

آئودی-ب ام و-8

نسل جدید سری 5 با آن چهره استادانه و آن همه آپشن تنها یک رقیب را پیش روی خود میدید. آئودی A6. مهندسان باواریا برای این فرزند خود از یک قلب 3 لیتری توربوشارژشده به قدرت 302 اسببخار استفاده کردند. در مقابل ارباب حلقه ها روی این سدان لوکس خیره کننده خود به طرز خودخواهانه ای از یک پکیج 4 لیتری V8 با قدرت 552 اسب بخار بهره گرفت و در مقابل هم ب ام و M5 را با پیشرانه هشت سیلندر 4.4 لیتری تویین توربو با قدرتی بین 560 الی 600 اسب بخار (در مدل های مخصوص 30 سالگی M5) عرضه کرد.

 

ب ام و M1 مقابل آئودی TT RS

آئودی-ب ام و-9

در ظاهر دو خودروی فانتزی و بیآزار به نظر میرسند. ولی در واقع این دو یکی از اسپرتترینهای کلاس خود محسوب میشوند. یکی از دیار M پاور و دیگری از دنیای RS ها. ب ام و برای سری تازهوارد «یک» خود از پیشرانهای 3 لیتری دو توربو با 306 اسببخار استفاده میکرد. در مقابل آئودی با کهنه کار دنیای کوپه ها آماده بود که حریف را قربانی کند. چراکه تیتی فوق دارای یک پیشرانه 2.5 لیتری 335 اسب بخاری بوده است.

 

ب ام و X3 مقابل آئودی Q5

آئودی-ب ام و-10

احتمالا پرفروشترین شاسی بلندهای دو شرکت خواهند بود. جدال سایه به سایه آنها زبانزد همه نشریات خودرویی بوده است. از یک سو X3 را میبینیم که در بهترین مدل خود با یک پیشرانه 3 لیتری دو توربو 302 اسببخاری ایستاده است. در سوی دیگر Q5 را میبینیم که تونسته از پیشرانه 3 لیتری سوپرشارژ خود 349 اسببخار نیرو بیرون بکشد.

ب ام و M6 مقابل آئودی R8

آئودی-ب ام و-11

 به عقیده بسیاری این آئودی زیباترین خودروی در تمام تاریخ است. هیولایی که حتی مقابل فراری و لامبورگینی نیز صفآرایی کرده است. با حجم 5.2 لیتر و آرایش 10 سیلندر V شکل میتوانست 552 اسببخار نیرو تولید کند. اما به هیچوجه نباید از M6 غافل شد. زیر پوست ظاهر باوقارش پیشرانهای ناآرام با حجم 4.4 لیتر و آرایش V8 دیده میشود. خروجی این خودرو 560 اسببخار است. یعنی حتی از حریف نیز بیشتر.

ب ام و 535 اسپرت واگن مقابل آئودی A6 آوانت

آئودی-ب ام و-12

مگر خودروهای استیشن چه ظرفیتی دارند که این خودروساز آنها را تا این حد اسپرت کردهاند؟ باید اعتراف کرد این دو خودرو یکی از خاصترینهای کلاس خود هستند. یکی ب ام و با پیشرانه 3 لیتری توربوشارژ شده 250 اسببخاری است و دیگری آئودی با پیشرانه ساده 3 لیتری V6 که بیش از 220 اسببخار نیرو ندارد.

ب ام و سری 7 مقابل آئودی A8

آئودی-ب ام و-13

از تقابل همه کلاسها گفتیم غیر از کلاس لوکس های اشرافی. جایی که گذر سری 7 به A8 میافتد. ب ام و این کاخ تجملی فول سایز خود را در بهترین ویرایش خود به پیشرانهای 6 لیتری 12 سیلندر V شکل غولآسا مجهز کرد که میتوانست 537 اسببخار نیرو تولید کند. در مقابل اسطورهای از آئودی را میبینم که به طرز عجیبی نتوانست بیش از 493 اسببخار از قلب 6.3 لیتری 12 سیلندر W شکل خود بیرون بکشد.هر دو برند تبهر خاصی در بهره گیری از چراغهای LED نور روز دارند

 

 بی تردید خودروهای آنها از پرآپشن ترین مدلهای روز هستند

آئودی-ب ام و-15

آئودی در این تبلیغ شدیدا به ب ام و حمله کرده است. در بالای این تصویر میبینیم که نوشته: تبریک به خاطر بهترین خودروی آفریقای جنوبی سال 2006 از طرف بهترین خودروی دنیا در سال 2006.

آئودی-ب ام و-16

این تصویر یکی از جنجالیترین دعواهای آئودی و ب ام و را نشان میدهد. در انتهای تصویر تبلیغ آئودی را میبینیم که روی آن نوشته: «نوبت تو است ب ام و». در تبلیغ وسط میبینیم که ب ام و جوابش را اینطور داده است: «کیش و مات». مجددا واکنش نشان داده و گفته: «؟ اوه واقعا»

آئودی-ب ام و-17

تصویر هوشمندانهای از آئودی که ب ام و را به سخره میگیرد. بازی زیبای کلمات BMW و عبارت WHO (چه کسی؟) را در اینجا میبینیم

تبلیغی بزرگ در بالای فروشگاه آئودی. ب ام و شعار داده است که: چه کسی میدانست که بهینه سازی مصرف سوخت چقدر زیباست؟

آئودی-ب ام و-18

در شعاری جالب میبینیم که آئودی خطاب به رقبا مخصوصا ب ام و میگوید: «اکنون زمان بررسی لوکس بودن برند است، شاید از رده خارج باشد» 

آئودی-ب ام و-20

در اینجا میخوانیم: «کاری که آئودی خوب انجام میدهد، ب ام و خارق العاده انجام میدهد»

آئودی-ب ام و -21

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

  1. علی | خرداد 5, 1394 | لینک نظر

    آئودی هر کاری بکنه نمیتونه مثل بی ام و طرفدار پیدا بکنه چون چهره ماشین هاش بسیار بیش از حد ساده ست فقط مدل آر8 میتونید بگین خوشگله و بقیه مدل هاش به نظر شخصی بنده اصن جذابیتی برای بنده نداره و در ضمن این شرکت 82 ساله نمیتونه حس رانندگی و کیفیت بالای بی ام رو داشته باشه بی ام در عرصه های متعددی فعالیت میکنه حالا نمیگن آئودی میره از موتورهای پورشه استفاده میکنه ولی بی ام و همیشه بهترین و عالی ترین موتورها رو خودش میسازه و به عقیده من تنها مشکل بی ام و عدم تولید خودروهای دو نفره و کیفیت و راحتی بیش از حد راننده ست ( یعنی بی ام و آشغال تولید نمیکنه ) مهم سرعت زیاد مهم نیست سواری دلچسب و غرش بی ام و توی خیابان دل همه رو می بره و طراحی آن هم به همین صورت که دارای جذابیت خارق العاده ست ولی آئودی طراحی ش از نظر من زیبایی خاصی نداره چون همش خیلی ساده ست و با یه مشت ال ای دی میخواد خودش رو خوشگل نشون بده من به هیچ وجه هم نمیگم آئودی ماشین بدی هستش ولی به پای بی ام و نمیتونه برسه چون اسم بی ام و که بیاد مشتری ها از کیفیت و لذت رانندگیش خیلی شنیدن و بهش اطمینان کامل دارن

  2. مهرداد | تیر 28, 1393 | لینک نظر

    با تشکر از دست اندرکاران دنده 6بابت مطالب مفیدی که ارائه میکنند موفق و پیروز باشید1

  3. حمید | تیر 28, 1393 | لینک نظر

    با تشکر و خسته نباشید . اون قسمتی که در متن به Quattro و xdrive اشاره کردید ، این سیستمها 4wd نیستند . awd هستند . لطفا در صورت امکان اصلاح بفرمایید . با تشکر