کمپانی طراحی برتونه ورشکست شد

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۳ | 3 نظر

استایل برتونه ورشکسته شد
خانه طراحی ایتالیایی برتونه رسما اعلام ورشکستگی کرد و به فروش گذاشته شد.
 این شرکت در سکوت رسانه‌ای ورشکستگی خود را در چهارم ژوئن اعلام کرد. این اتفاق بعد از این که مدیران کارخانه نتوانستند یک برنامه عملی برای احیای کارخانه ارائه دهند، رخ داد. این کارخانه در طول سالهای 2007 تا 2011 نیز بارها به ورشکستگی نزدیک شده بود.
واردز اتو ادعا می‌کند استایل برتونه در کمتر از پنج سال 45 میلیون دلار (31 میلیون یورو) بدهی به بار آورده است. این ادعا در حالی صورت گرفته که کارخانه در سال 2010 (یعنی آخرین سالی که وضعیت مالی و اقتصادی کارخانه به صورت عمومی منتشر شد.) اعلام کرد که میزان فروش و کار کارخانه تا 21 میلیون دلار افزایش داشته است.
به نقل از پرشین خودرو،اخبار وضع بد اقتصادی این شرکت طراحی 102 ساله در مارس گذشته و وقتی منتشر شد که گزارش شده بود برتونه مجبور به بستن درهایش شده است، زیرا تامین‌کننده‌های قطعات این شرکت از آنها شکایت کرده و کارگران نیز بدون حقوق مانده بودند.
واردز می‌گوید قیمت ویرانه‌های باقی‌مانده برتونه بالا نیست زیرا تنها چیزهایی که باقی مانده است کلکسیون خودروی برتونه، زمین و ساختمان‌های کارخانه است.
البته برند برتونه اینجا مورد بحث نیست زیرا حقوق قانونی لوگو و نام برتون در پایان 2014 انقضا خواهد یافت و برای ادامه استفاده از این نام باید با صاحب برند یعنی برتونه سنتو مذاکره شود.
از معروف‌ترین کارهای خانه استایل برتونه می‌توان به لامبورگینی میورا اشاره کرد. این شرکت اخیرا کانسپت آستون مارتین 2+2 را نیز بر اساس مدل رپید طراحی کرده بود و آن را در نمایشگاه ژنو 2013 هم به نمایش گذاشت.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

  1. نیما | مرداد 2, 1393 | لینک نظر

    به راستی خیلی دردآور و غم انگیزه که چنین نامهائی که تبلور و سمبل خلاقیت,زیبائی,اصالت,هیجان,پشتکار و هنر هستند اینگونه به خاک سپرده شوند و در عوض نامهائی که نماینده بسازو بفروشی هستند مدعی حتی مالکیت این نامها هم بشوند مثل خرید ولوو توسط جیلی.

  2. ali | مرداد 2, 1393 | لینک نظر

    احتمال زیاد چینی ها میخرنش و از این به بعد برای ماشین های زشتشون طراحی های زیبای پیاده میکنن !

  3. مکانیک | مرداد 1, 1393 | لینک نظر

    مرگ اسطوره