تیم هاوین با موفقیت به کانزاس رسید

سپهر زنگنه | شنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۳

تنها تیم ایرانی حاضر در این مسابقات که به‌همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، روانه‌ی این مسابقات شده، نه‌تنها مرحله‌ی اول مسابقات را با موفقیت به پایان برد، بلکه توانست تا یک دور پیست Circuit of Americas را در زمانی برابر 4 دقیقه و 56 ثانیه طی کند که یک رکورد برای خودروهای خورشیدی حساب می‌شود.

 

شاید اهمیت این برد زمانی بیشتر جلوه نماید که بدانید دانشگاه میشیگان پس از هاوین ۲ با ثبت رکورد 5 دقیقه و ۵ ثانیه دوم شده و دانشگاه تکنولوژی ماساچوست، یا همان MIT نام آشنا، با عدم کسب حداقل امتیازات لازم در این دور، از ادامه‌ی مسابقات حذف شده است.

این مسابقات با حضور 31 تیم از دانشگاه‌های مختلف جهان در ایالات متحده‌ی آمریکا در حال برگزاری است. امیدواریم تا تیم اعزامی کشورمان، با کسب عنوان اول، نام کشور عزیزمان را بار دیگر و در عرصه‌ی فناوری بر سر زبان‌ها جاری کند.

خورشیدی15

در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی در آمریکا، تیم “هاوین 2” دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به عنوان تنها نماینده ایران به شهر کانزاسیتی در ایالت کانزاس رسید.

 

به نقل از ایسنا، در این مسابقات که از 27 تیرماه آغاز شده است و تا 6 مرداد ماه امسال ادامه خواهد داشت، تیم‌ها پس از رسیدن به حدنصاب مجاز در بخش پیست، به بخش جاده راه یافتند که در این بخش باید مسافتی بیش از 2700 کیلومتر در ایالت‌های مختلف آمریکا طی کنند.

تیم هاوین 2 دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز به عنوان یکی از تیم‌های صعود کننده به مرحله‌ی جاده پس از توقف در شهرهای اوکلاهما و ویچیتا به شهر کانزاسیتی در ایالت کانزاس رسید.

در این بخش تیم‌ها در هر مرحله باید 368 کیلومتر طی کنند که تیم هاوین 2 به دلیل شرایط بد جوی و ابری بودن هوا مجبور شد در 45 کیلومتر شهر ویچیتا توقف کند و روز بعد با سپری کردن 413 کیلومتر و بیشتر از استاندارد مسابقات به شهر کانزاسیتی رسید.

تیم‌ها در بخش جاده پس از 8 مرحله رقابت به خط پایان خواهند رسید تا قهرمان مسابقات مشخص شود که در حال حاضر چهار مرحله از مسابقات به پایان رسیده است.

هاوین-3

براساس این گزارش، تیم هاوین 2 دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در شهر کانزاسیتی مورد استقبال ایرانی‌های این شهر قرار گرفت. در این میان یکی از ایرانی‌های ساکن این شهر که مهندس مکانیک است، ضمن ابراز شگفتی از سیستم تعلیق خودروی خورشیدی هاوین 2، آن را فوق‌العاده دانست.

خودروی خورشیدی هاوین 2 دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حمایت‌های مالی بانک صادرات ایران، شرکت خودروسازی سایپا، شرکت گیتا باتری، شرکت حمل و نقل سریع هما اکسپرس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان تنها نماینده‌ی ایران در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی آمریکا شرکت کرده است.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه