پژو 301 و 2008 جایگزین 405 و وانت پیکان می شوند !

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۳ | 2 نظر

ایران خودرو به ترتیب با تولید پژو” ۳۰۱ “و “۲۰۰۸ “با پژو و در پی تولید “رنو کلیو۴”و “رنو کپچر” با رنو همکاری مشترک خواهد داشت.

 

هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو در مجمع عمومی سالانه این شرکت با اشاره به اینکه پژو قرار است با ایران خودرو،شرکت مشترکی به صورت 50-50 تشکیل دهد، گفت: بر اساس این توافق شرکت پژو ملزم به ارایه پلاتفرم برای تولید محصول مشترک شده و علاوه برآن نسبت به صادرات محصولات در منطقه نیز از طریق ایران خودرو اقدام خواهد کرد.

او با بیان اینکه ایجاد مرکز تحقیق و توسعه مشترک با شرکت پژو سیتروئن در این قرارداد پیش بینی شده، از تولید دو محصول جدید پژو 301 و 2008 در فاز اول همکاری مشترک خبر داد و گفت: قرارداد با پژو بر اساس تولید محصولات پژو و محصول مشترک با استفاده از توان قطعه سازان ایرانی و نه به صورت سی.کی.دی خواهد بود.

رنو کپچر کراس اوور محصول آینده ایران خودرو

مدیرعامل ایران خودرو از توافق برای تولید محصول با شرکت رنو نیز خبر داد و گفت: در مرحله اول همکاری با شرکت رنو، دو محصول «کلیو 4» و «کپچر» در نیمه دوم امسال به بازار عرضه می شود. یکی از این دو محصول در کلاس خودروی کوچک بوده و در هر 100 کیلومتر 5 لیتر سوخت مصرف می کنند.

یکه زارع همچنین با اشاره به راهبرد ایران خودرو در تولید مبنی بر عرضه 10 تا 15 محصول جدید تا سه سال آینده گفت: از این تعداد سه محصول با برند ایران خودرو طراحی و تولید خواهد شد.

او از مذاکره با خودروسازان برتر چینی خبر داد و گفت: قبلا مذاکراتی با دو شرکت چینی انجام شده که هم اکنون نیز با درنظر گرفتن مسایل کیفی مقرر شده محصولات جدید از این دو شرکت به بازار ایران عرضه شوند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: براساس راهبرد ایران خودرو حداکثر 10 درصد از تولیدات ایران خودرو به محصولات چینی اختصاص خواهد یافت که دو محصول سدان و cross overبه زودی وارد بازار ایران خواهند شد که آغاز تولید آن با موتور تی.یو.5 پژو و با ساخت داخل بالا خواهد بود.

 

رنو کلیو نسل چهار محصول جدید ایران خودرو

 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه از برنامه های تحول و بهبود در کیفیت محصولات خبر داد و گفت: بر اساس ارزیابی های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تمامی محصولات تولید ایران خودرو در رده کیفی خیلی خوب قرار دارند، ولی ما خود را متعهد می دانیم که کیفیت از دید مشتری نیز به سطح خیلی خوب ارتقا یابد.

یکه زارع ضمن اشاره به تعریف 100 پروژه بهبود کیفیت در سال 93 گفت: با اجرای این پروژه ها 80 درصد رضایت مشتریان در بخش کیفیت محصول برآورده خواهد شد.

او مشتریان را ذی‌نفعان اصلی ایران خودرو دانست و گفت: رضایت مشتریان با زحمات کارکنان و حمایت سهام‌داران حاصل می شود.

یکه زارع از خروج محصولات قدیمی ایران خودرو از مدار تولید خبر داد و گفت: وانت پیکان با جایگزینی محصول جدید تا پایان امسال از چرخه تولید خارج خواهد شد. همچنین خط تولید پژو 405 نیز در سال 95 متوقف خواهد شد.

 

مشخصات فنی و معرفی پژو 301 و پژو 2008 محصولات جدید ایران خودرو را می توانید از اینجا بخوانید

 

پژو 301 سدان و پژو 2008 کراس اوور
از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. امیر | تیر 24, 1395 | لینک نظر

    حتما همشون یک کارخونه میشن وبانام جدیدی وارد میشن .-اونا همه کار از دستشون بر میاد

  2. محسن | مرداد 7, 1393 | لینک نظر

    مگه محصولای رنو مربوط به همکاری سایپا با رنو فرانسه نبودو پژو برای ایرانخودرو؟
    الآن یعنی رنو داره شراکت میکنه با ایرانخودرو؟ پس تکلیف سایپا با رنو پارس چی میشه؟