برادر کوچکتر کاین رسما متولد شد

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۲

تولید جدید ترین SUV پورشه که مدلی کوچکتر از کاین و رقیبی برای ب ام و X3 ، مرسدس بنز GLK ، آئودی Q5 و رنجرور Evoque ، به شمار می آید با نام Macan  در کارخانه Leipzig آلمان در ماه دسامبر آغاز خواهد شد، این خبری است که به صورت رسمی توسط رئیس هیئت اجرایی تولید پورشه آقای Bulow در کارخانه Leipzig اعلام شده است.

همچنین به گفته آقای Bulow  : رنگ بدنه و امکانات دیگر روی نمونه تستی و اولیه ی خودرو انجام شده است و این خودرو به زودی در همین ماه جاری یعنی ماه اگوست مورد تست قرار خواهد گرفت و ما مشاق برای عرضه اولین سری خودرو Porsche Macan  در سال 2014 هستیم.

طراحی ظاهری و مشخصات فنی Macan در یک جمله در حد وسط مدل های پانامرا (سدان اسپرت) و کاین (SUV سایز بزرگ) قرار می گیرد و از نظر مشخصات فنی نیز به لطف تولید مدل دو لیتری توربو 233 اسب بخاری، امکان واردات آن حتی با توجه به قانون منع واردات خودروهای مجهز به پیشرانه های 2500cc و بیشتر،نیز محتمل به نظر می رسد.

پورشه مبلغی نزدیک به 713 میلیون دلار (500 میلیون یورو ) برای نصب هواکش در ارتفاع 40 متری و بر روی سقف برای تامین هوای مورد نیاز سالن های مونتاژ و تهویه سالن رنگ زنی بدنه خودرو در محیط تولید و گسترش سایر  امکانات کارخانه Leipzig  صرف کرده است و در حدود 1000 نفر نیز تنها با هدف کار در خط تولید Macan استخدام شده اند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه