بازگشت تیم هاوین 2 به ایران

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۳

تیم خودرو خورشیدی هاوین 2 دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، پس از کسب عنوان بهترین تیم، از مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی در آمریکا، بامداد روز شنبه به میهن بازگشت.

به نقل از واحدمرکزی خبر، سرپرست این تیم در فرودگاه امام خمینی (ره) تهران با تاکید بر سطح بالای این مسابقات گفت: تیم  هاوین 2 به عنوان تنها نماینده ایران در این مسابقات، با کسب مقام هشتم در میان 33 تیم، به عنوان بهترین گروه شرکت کننده در این مسابقات و تیم اول آسیا شناخته شد.
آقای اکبری با اشاره به اینکه این مسابقات در دو بخش پیست و جاده برگزار شد، افزود: تیم‌ها ابتدا با رسیدن به حد نصاب مجاز برای حضور دربخش پیست به بخش جاده راه یافتند که تیم خودرو خورشیدی  هاوین 2  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با ثبت مقام دوم سرعت در پیست، جزو چهار تیم اصلی بود که در آزمون های سخت تاییدیه حضور در بخش جاده را دریافت کرد.
وی به واحد مرکزی خبر گفت: طولانی بودن و دشواری مسیر مسابقه موجب شد بسیاری از تیم‌ها در مراحل مختلف از دور مسابقات کنار روند‌ اما تیم  هاوین 2  به عنوان یک تیم خارجی تا آخرین مرحله مسابقات پیش رفت و به همین علت عنوان بهترین تیم را به خود اختصاص داد.
اکبری افزود: تیم  هاوین 2  ، رقابت خود را از شهر  آستین  در ایالت تگزاس آغاز کرد و با گذر از چند ایالت آمریکا در نهایت با طی 2 هزار و 700 کیلومتر به شهر  می‌نیاپولیس  در ایالت  مینه‌سوتا  و خط پایان رسید.
سرپرست تیم خودرو خورشیدی  هاوین 2  گفت: تیم‌های دانشگاه‌های میشیگان، مینه‌سوتا و آیووا مقام‌های اول تا سوم این مسابقات را کسب کردند و تیم  هاوین 2  نیز موفق شد در بخش رقابت فنی، بهترین سیستم دینامیک و تعلیق خودرو را به خود اختصاص دهد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هم در حاشیه مراسم استقبال از این تیم در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اشاره به اینکه موفقیت این تیم حاصل تلاش سه ساله است گفت: موفقیت این تیم جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران را ارتقا داد.
آقای مرتضی موسی خانی با بیان اینکه اقتصاد سال 2020، اقتصاد زیستی خواهد بود افزود: ساخت خودرو خورشیدی 4 نفره به نام  کروز  در ابعاد یک خودرو معمولی از برنامه های آینده دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است.
وی گفت: ساخت این خودرو اکنون در مرحله آزمایشگاهی است که تلاش می کنیم در آینده نزدیک با همکاری شرکت های خودروسازی زمینه تولید انبوه آن را فراهم کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: توسعه شرکت های دانش بنیان و افزایش ارتباط با صنعت از مهمترین اهداف این دانشگاه است.
موسی خانی اضافه کرد: خودرو خورشیدی  هاوین 2  دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حمایت‌های مالی بانک صادرات ایران، شرکت خودروسازی سایپا، شرکت گیتا باتری، شرکت حمل و نقل سریع هما اکسپرس و معاونت پژوهش و فن‌آوری ریاست جمهوری به عنوان تنها نماینده ایران در مسابقات جهانی خودروهای خورشیدی آمریکا شرکت کرد و در نهایت به عنوان بهترین تیم مسابقات شناخته شد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه