واکنش امداد خودرو به خبر خبرگزاری فارس !

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ | 2 نظر

امداد خودرو همزمان با تعطیلات عید فطر به تعطیلی رفت/ سرگردانی رانندگان در جاده‌‌ها 

تعطیلات عید فطر امسال در حالی سپری شد که با وجود افزایش ۱۴ درصدی سفرها نسبت به تعطیلات عید نوروز، برخی شرکت‌های امداد خودرویی نیز بدون پیش‌بینی شیفت‌های امدادی، به تعطیلات رفتند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در حالی که به گفته رئیس پلیس، حجم سفرهای انجام شده در تعطیلات عید فطر 14 درصد بیشتر از سفرهای عید نوروز بود، برخی شرکت‌های امداد خودرویی بدون تعیین امدادرسان شیفت برای ارائه خدمات به خودروهای معیوب، تنها به ارائه خودروی یدک‌کش و حمل خودروهای معیوب پرداختند.

یکی از متقاضیان دریافت امداد در روزهای تعطیل عید فطر طی تماسی با خبرگزاری فارس گفت: همزمان با تعطیلات عید فطر برای سفر به همراه خانواده اقدام کردیم ولی در بین راه و در جاده به دلیل معیوب شدن خودرو، از ادامه را باز ماندیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خودروی من شامل گارانتی شرکت خودروساز بود، با شرکت امداد خودرو ایران برای دریافت امداد تماس گرفتم ولی اپراتورهای این شرکت به من اعلام کردند که امکان ارسال امداد برای شما وجود ندارد و فقط می‌توانند خودروی یدک‌کش برای حمل خودروی معیوبم ارسال کنند تا خودرو به نمایندگی ایران خودرو منتقل شود و پس از اتمام تعطیلات، نقض فنی آن برطرف شود.

وی ادامه داد: با توجه به معیوب شدن خودرو در جاده، نمی‌توانستم تا روز شنبه در شهری که هیچ آشنایی آنجا نداشتم منتظر بمانم.

این متقاضی امداد افزود: با توجه به اینکه شرکت‌های خودروساز در زمان ارائه کارت گارانتی به خریدار نسبت به امدادرسانی متعهد می‌شوند ولی در زمانی که به امدادگران نیاز داریم، کمکی به ما نمی‌شود.

یکی دیگر از مصرف کنندگان خودروهای داخلی نیز در تماس با خبرگزاری فارس، گفت: در تعطیلات عید فطر با نقض فنی در خودرویم در جاده روبرو شدم ولی عدم ارائه امداد از سوی شرکت امداد خودرو باعث شد تا مجبور شوم خودرویم را با یدک کش به شهر مبدأ بازگردانم و از سفر منصرف شوم.

به گزارش فارس، کوتاهی شرکت‌های امدادرسان خودرویی در حالی در بازار انحصاری خودرو حاکم است که همواره مسئولان دولتی و مدیران شرکت‌های خودروساز از بهبود شرایط امدادرسانی به خریداران خودرو خبر می‌دهند.

همچنین عدم امداد رسانی در حالی رخ داد که پیش‌بینی حجم سنگین تردد در جاده‌ها می‌شد، به گونه‌ای پلیس با همکاری دیگر نهادهای مرتبط طی جلسات متعدد برای مدیریت راه ها اقدام به برنامه‌ریزی کردند که بازتاب گسترده‌ای نیز در رسانه‌‌ها داشت اما در کمال تعجب امداد خودرو ترجیح داد به جای پوشش خدمات رسانی جاده‌ای که حجم بالای تقاضای آن نیز قابل پیش‌بینی بود همگام با مسافران جاده عازم تعطیلات شود.

انتهای پیام/

پاسخ امداد خودرو

 

وقتی مدیر رسانه‏ ای توقع خدمات خارج از ضوابط دارد!

در آغاز موج اول سفرهای تابستانی 93 ایام تعطیلات عید فطر و همزمان با غافلگیری سازمان‏های امدادرسان، پلیس و … خودرو مدیر یکی از رسانه ها در اتوبان قزوین – کرج بعلت شکست سوئیچ در مغزی از ادامه ی حرکت باز می‏ ماند.

 

به نقل از کارپرس، در حالی که حجم بالای تردد خودروها در جاده ‏های کشور از روز یکشنبه 5 مردادماه تا روز شنبه  11مردادماه به رکورد بی نظیری رسید و باعث تعجب و غافلگیری تمامی سازمان‏ها و نیروهای مرتبط جاده ‏ای شد در روز دوشنبه 6 مردادماه 93 مدیر یکی از رسانه ها در مسیر آبیک – قزوین بعلت شکستن سوئیچ در مغزی خودرو طی تماس از امدادخودرو ایران طلب امدادرسانی می‏ کند.
بر اساس گزارش رسیده ، مرکز تماس شرکت امدادخودرو ایران پس از جویا شدن نوع مشکل بروز کرده بر مبنای قوانین مربوطه که در این مورد خاص بر ارائه‏ ی خدمات تعمیرگاهی تاکید می‏ کند، نسبت به اعزام خودروی حمل کننده جهت حمل خودرو به نزدیکترین تعمیرگاه اقدام می‏ نماید اما طی تماس از سوی امدادخواه، حمل خودرو کنسل می‏ شود.
این گزارش حکایت دارد مقام مذکور پس از کنسل کردن حمل کننده، طی تماس با بخش‏های مختلف شرکت و نهایتا شرکت ایساکو تقاضای امداد خارج از ضوابط و ویژه می‏کند و پس از دستوری شدن این مورد یک ناوگان ویژه از سوی امدادخودرو ایران اعزام و بر اساس درخواست امداد خواه به سختی موفق به خارج کردن کلید شکسته از مغزی سوئیچ می‎‏شود و در نهایت خودرو بصورت موقت راه‏ اندازی و جهت تکمیل فرایند تعمیر در تعمیرگاه تحویل مالک می‏ گردد.
با این وجود، یکی از خبرگزاری ها  طی گزارشی خلاف واقع با عنوان ” امدادخودرو همزمان با تعطیلات عید فطر به تعطیلی رفت” به روش خود از خدمات خارج از ضوابط ارائه شده به این مقام، قدردانی می‏ کند!
این خبر در شرایطی بر روی خروجی این خبرگزاری  قرار گرفته که اساسا تعمیر و ساخت سوپیچ جدید نیازمند دسترسی به ادوات مخصوص تعمیرگاهی و کد سوئیچ بوده و انجام این مورد از توان تعمیرکار سیار خارج است.
حال این پرسش وجود دارد که آیا نبود امکان فنی سیار و عدم تامین خواسته های این مدیر می تواند دلیل موثری برای خبرسازی باشد؟ و یا صرفا وجود قدرت درج یک خبر در رسانه ی تحت مدیریت خود برای درج آن کافی بوده است!
با این توصیف به نظر می‏ رسد رعایت اخلاق که خود از بنیادی‏ ترین ارزش‏ها و اصول رسانه‏ ای است در این رسانه‏ ی مطرح به فراموشی سپرده شده تا آنجا که مسئولین آن با استفاده از نفوذ خود در رسانه‏ ی تحت مدیریتشان اقدام به خبرسازی و تسویه حساب شخصی می‏ نمایند.
اگرچه خدمات رسانی در شرکت‏هایی همچون امدادخودرو ایران خالی از اشکال نیست اما انصاف و رعایت  اصول اخلاقی رسانه امری نیست که بسادگی بتوان آن را قربانی کدورت و غرض ‏ورزی شخصی کرد.
قضاوت در این خصوص را بر عهده ی مخاطبین ارجمند می گماریم.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. امین | مرداد 8, 1395 | لینک نظر

    امداد خودرو خدماتش افتضاحه. تو جاده که سرویس نمیدند میگن باید کارت طلایی داشته باشید. بعدش هم نمیان اصلا ولی دفعه بعد که زنگ میزنی میگن اومدیم نبودید (احتمالا روز بعدش میان!!!!) شما مبلغ 50 هزار تومان بده کارید این مبلغ رو بدید تا براتون یه نفرو بفرستیم!!!!!! جریان سر گردنه و اینا دیگه!!!!

  2. سرویس دهی امداد خودرو ایران بسیار ضعیف است
    امیدواریم بجای سخن پراکنی خدمات دهی مناسب تری به مشترکین خود ارائه نمایند