1400 اسب بخار در سینه ونوم F5

سپهر زنگنه | جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۳

اوایل امسال شرکت “هنسی” پس از مدت‌ها وعده خودرو جدید خود را منتشر کرد که توانست تا حد زیادی وعده سرعت بالای داده شده را برآورده کند. این شرکت باز هم وعده داده که این بار خودرویی را تولید خواهد کرد که محصولات شرکت‌های همانند بوگاتی را به راحتی کنار خواهد زد.

 

به نقل از صبحانه، آخرین محصول شرکت “هنسی” به نام Venom GT توانست به صورت غیر رسمی به سرعت 435 کیلومتر در ساعت دست یابد.

اکنون این شرکت از طرح ساخت محصول جدیدی پرده برداری کرده که می‌تواند به سرعتی بسیار بالاتر دست یابد. با اینکه توان دقیق این خودرو هنوز مشخص نیست اما سازندگان گفته‌اند که سرعت 460 کیلومتر در ساعت چندان دور از واقعیت نیست.
این محصول که نسخه ای تقریباً مشابه Venom GT است با نام Venom F5 وارد بازار خواهد شد. در نگاه اول نام F5 شاید چندان خاص به نظر نیاید، اما نکته جالب این است که F5 به طوفان‌هایی مخربی گفته می‌شود که سرعتی برابر با 420 تا 512 کیلومتر در ساعت دارد. سرعتی که این خودرو در میان آن قرار گرفته است.
با این که شرکت‌های بسیاری همانند کوئنیگسگ و بوگاتی هر روز در حال تلاش برای افزایش سرعت محصولاتشان هستند، اما شرکت هنسی توانسته به آرامی اتومبیلی طراحی کند که محصولات سایر شرکت‌ها را کنار می‌گذارد.
ارقام و اعدادی که تاکنون درباره توان این خودرو منتشر شده است کاملاً آزمایشی است و به همین دلیل نهایی نیستند اما شرکت هنسی نشان داده است که می‌تواند به وعده های خود عمل کند. در آخرین اطلاعاتی که درباره این محصول منتشر شده ، گفته شده که این خودرو توان شکستن رکورد شتاب مدل قبلی را نیز خواهد داشت.
گفته شده که این محصول با وزنی برابر با 1300 کیلوگرم بیش از 1400 اسب بخار قدرت خواهد داشت.
هنسی سخت در تلاش است تا توان این محصول را تا حد امکان افزایش دهد و رکورد سریع‌ترین خودروی جهان را به نام خود کند. موتور این مدل به شدت تقویت شده و حتی بدنه نیز در بخش آیرودینامیک بسیار بهبود یافته است. این شرکت اعلام کرده که بدنه را از فیبر کربن مخصوصی می‌سازد که می‌تواند هرچه بیشتر به مقاومت و کاهش وزن خودرو کمک کند.
بر اساس قوانین مشخص کتاب گینس، یک خودرو برای اینکه بتواند رکورد سریع‌ترین اتومبیل تولیدی جهان را به دست آورد باید حداقل 30 نسخه تولیدی داشته باشد و باید بتواند پس از طی کردن مسیر در بالاترین سرعت، در کمتر از یک ساعت برای دوباره بازگشتن همان مسیر آماده باشد.
از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه