۵۰ میلیون دلار برای فراری‌ GTO 250 پنجاه و دو ساله

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۳

یک دستگاه فراری GTO قرار است در یک حراجی در کالیفرنیا به فروش برسد. بنا به پیش‌بینی کارشناسان این خودرو به قیمتی معادل ۵۰ میلیون دلار به‌ فروش خواهد رسید.

 

به نقل از سی ان ان، یک دستگاه خودروی فراری مدل GTO قرار است در مزایده ای در کالیفرنیای آمریکا به فروش برسد که به اعتقاد کارشناسان این خودرو به قیمتی معادل 50 میلیون دلار دست خواهد یافت و بر اساس این پیش بیی این فراری گران ترین خودروی جهان لقب می گیرد.

این خودرو که در سال 1962 تولید شده است یکی از بهترین خودروهای مسابقه و اسپرت تولید شده در جهان محسوب می شود به گونه ای که نه تنها این خودرو در پیست مسابقه عملکرد خوبی داشته است بلکه رانندگی آن در جاده های معمولی نیز لذت بخش خواهد بود.

رکورد قیمت فراری-1 رکورد قیمت فراری-2 رکورد قیمت فراری-3

یکی دیگر از دلایل خاص بودن فراری ‌GTO این نکته است که این فراری 49 سال از عمر 52 ساله خود از سال 1962 تا کنون را در مالکیت تنها یک نفر بوده است. فابریزیو ویولاتی، غول تولید آب معدنی ایتالیا، حدود نیم قرن مالکیت این خودرو را در اختیار داشته است.

 

این خودرو در سال تولید خود در دو مدل تولید شده است که اولین مدل آن در مسابقه از بین رفت و راننده آن نیز کشته شد. شرکت فراری این خودرو را بازسازی کرد و مجددا به فروش رساند.

رکورد قیمت فراری-4رکورد قیمت فراری-5

فراری GTO 250 از یک موتور دوازده سیلندر 3 لیتری بهره می برد و رنگ بدنه این خودرو قرمز با خطوط سفید است.

این خودرو در حراجی بونهام کالیفرنیا به مزایده گذاشته خواهد شد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه