10 آپشن برگزیده و سودمند

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ | 3 نظر

آپشن های پرطرفدار مثل سیستم ناوبری یا سقف شیشه‌ای بازشو و یا روکش‌های فلزی و چوبی داشبورد و سیستم‌های سرگرمی می‌توانند بسیار جذاب باشند. اما آیا آپشن ها مهم‌تری هم وجود دارند.

 

به نقل ازصبحانه آنلاین،امروزه خرید خودرویی جدید بدون یکی از این آپشنها دردناک است. چه خودروی ارزان‌قیمت و یا خودروی لوکس و شناخته شده‌ای باشد. البته وقتی در ایران باشید، باید امکانات ایمنی یا سپر خودرو را هم یکی از آپشنها بدانید. این لوازمی که در ادامه می‌آید، در نظر سازندگان داخلی، لوازمی بدردنخور می‌باشند که باید پول آن‌ها را گرفت اما از روی خودرو حذف کرد! این فهرست پیشنهادی ماست. شاید شما آپشن های مهم‌تری را بتوانید پیشنهاد دهید.

10. آینه‌های تیره شونده

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

رانندگی در شب زمانی که نور چراغ خودروهای پشت سری به طور متناوب روی چشمان شما می‌تابد، می‌تواند تمرکزتان را برهم زده و باعث خطراتی شود. آینه‌های جدید به طور خودکار تیره می‌شوند تا بازتاب نور را به حداقل برسانند.

9. کروز کنترل

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

هنوز کروز کنترل به یک سیستم استاندارد و ضروری در تمام خودروها تبدیل نشده است و خودروهای زیادی را بدون آن خواهید یافت. تازه در بزرگراه‌های طولانی، نعمت آن را درک می‌کنید.

8. پروژکتور چراغ‌های جلو

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

ماشین‌های مدرن نیاز به چراغ‌های مدرن دارند. چراغ‌های هالوژن یا LED روزتاب روی بیشتر خودروهای امروزی به طور استاندارد نصب می‌شوند. شاید تا آینده نزدیک، نورافکن های لیزری هم داشته باشیم. اما یک پروژکتور خوب هم می‌تواند، وسعت دید شما را در شب به‌طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

7. فضای کابین رنگی

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

فضای کسل آور و تاریک خودروهای قدیمی، با رنگ‌های مختلف و ایجاد کنتراست، شاد، اسپرت و جذاب می‌شوند. امروزه اکثر تولیدکنندگان، تریم های مختلفی را پیشنهاد می‌کنند که در میان آن‌ها می‌توانید گزینه‌های دو یا چند رنگ را برای تنوع بیشتر انتخاب کنید.

6. صندلی‌های گرم شونده

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

در صبح یک روز زمستانی، وقتی روی نشیمن‌گاه گرم خودروی خود مستقر شدید، قدر این آپشن را خواهید دانست. حتی مدل‌هایی با خنک‌کننده داخلی برای تابستان و یا گرم‌کن فرمان نیز قابل سفارش اند.

5. اتصال به گوشی‌های هوشمند

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

وقتی یک خودروی آپشن دار سوار می‌شوید یعنی حداقل یک گوشی هوشمند نیز دارید. بگذارید موسیقی از گوشی شما روی باندهای خودرو پخش شود. یا اطلاعات مختلف را با نرم افزارهای موبایل بین گوشی و خودرو مبادله کنید.

4. روکش چرم

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

یک انتخاب بسیار قدیمی اما موجه، روکش چرمی برای صندلی‌هاست. زیبایی، راحتی، لوکس بودن و آسانی تمیز کردن آن همیشه جذابیت دارند.

3. سیستم دستیار پارک

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

از خودرو پیاده شوید و بگذارید خودش پارک دوبل کند یا در فضای پارکینگ جابجا شود. بعضی از خودروها نیز هنوز نیاز به این دارند که درون آن‌ها نشسته باشید. آن‌ها فرمان می‌دهند اما شما گاز و ترمز را در اختیار دارید.

2. گیربکس دوکلاچه

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

این یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌ها برای عاشقان رانندگی است. یک گیربکس خوب اتوماتیک که می‌تواند مصرف سوخت بهینه ای هم داشته باشد. لذت تعویض دنده دستی با اهرم‌های روی فرمان را هم فراموش نکنید.

1. رانندگی خودکار

 ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد

خوب برای سفارش این یکی، کمی زود است. البته در حال حاضر خودروهایی چون مرسدس بنز کلاس اس جدید از این سیستم بهره می‌برند. در آینده هر جا که خسته شدید، فرمان را رها کنید و کمی چرت بزنید. شاید هنگامی که بیدار شدید، در مقصد باشید!

از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

  1. saeed | فروردین 6, 1395 | لینک نظر

    doste aziz hame inaro midonim vali karish nemishe kard bayad besozimo besazim

  2. عباسنوید | مرداد 22, 1393 | لینک نظر

    مردم دارن اقتصاد راه میندازن با پول دو برابری که برای ماشینها پرداخت میکنیم.دیگه مگه نمیدونید اقتصاد همینه?پراید نصف قیمته سمند نصف قیمته همه ماشینا نصف قیمتن ولی دو برابر پول بده مشکلات زیاده.با اینکه کشور ثروتمندیم ولی جیب ما باز نگاه میکن

  3. عباسنوید | مرداد 22, 1393 | لینک نظر

    مثلا من یک بی ام دبلیو میخام تو ایران بخرم.قیمت حدودا 300 میلیون از کشور سازنده میاد با کلی زحمت ساختن بیاد برای من.بعد ایران میخام استفاده کنم پول یدونه بی ام دبلیو دیگه از من میگیرن میشه 612 میلیون تومن .یعنی ایران بیشتر از سازنده تلاش کرد تا ماشینمو بخرم?خود سازنده اونقدر نگرفت ولی داخل ایران میخایی سوار بشی باید پول دوتا قیمت ماشینت بدی. بعد فردا ماشین گرون میشه مردم میرن اعتراض که چرا گرون شد?بیارین پایین قیمتو.وقتی دو برابر بیشتر میگیرن مگه متوجه گرون شدن هم میشن?شاید یه ذره براشون مهم باشه اونم که همه میدونید خورده ای میارن پایین بعد میگن تسویب قیمت و خیلی تلاش کردیم اوردیم پایین برای مردم .به خودمون افتخار میکنیم که برای مردممون کاری انجام دادیم