تنبیه متخلفان به روش چینی !

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ | 4 نظر

پلیس چین به تازگی یکی تنبیه عجیب را برای راننده هایی که تخلفات رانندگی انجام می دهند در نظر گرفته است. در این روش راننده ای که خلافی را مرتکب شده است روبروی خودروی پلیس می نشانند و او باید به مدت 5 دقیقه بدون کمترین پلک زدن به چراغ های خودرو خیره شود.

به نقل ازصبحانه آنلاین، جریمه های نقدی و محرومیت ها از جمله روش های مرسوم برای تنبیه رانندگانی است که به قوانین توجهی ندارند و با حرکات اشتباهشان جان انسان های دیگر را به خطر می اندازند اما در کنار این روش های اصولی گاهی اوقات موارد عجیبی هم برای تنبیه دیده می شود.
پلیس چین به تازگی یکی تنبیه عجیب را برای راننده هایی که تخلفات رانندگی انجام می دهند در نظر گرفته است. در این روش راننده ای که خلافی را مرتکب شده است روبروی خودرو پلیس می نشانند و او باید به مدت 5 دقیقه بدون کمترین پلک زدن به چراغ های خودرو خیره شود.

این روش در یکی از شهرهای جنوبی چین به نام شنزن اجرا می شود. راننده ها روی یک صندلی پلاستیکی کوچک می نشینند و چراغ خودروی پلیس هم بر روی پرنورترین حالت تنظیم می شود.
این جریمه ها یک اعتراض گسترده را در میان راننده ها به وجود آورده است. همچنین بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی نیز به دنبال آن هستند تا این روش را غیر انسانی و مخالف توصیه های پزشکی نشان بدهند اما هنوز پلیس چین به این اعتراضات عکس العملی نشان نداده است. نظر شما درمورد این نوع تنبیه چیست؟
از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. کلارکسون | تیر 17, 1394 | لینک نظر

  چرا خبر رو ناقص گذاشتید؟
  این جریمه برای هر نوع تخلفی نیست، بلکه فقط برای تخلف “رانندگی با نور بالا در معابر شهری” هست و به جز 5 دقیقه خیرگی به “چراغ نور بالای پلیس” که باعث میشه خودتون رو جای بقیه رانندگان بذارید، 45 دلار هم جریمه داره

 2. مجید | مرداد 28, 1393 | لینک نظر

  مردم حاضرن پول ندن اما بجای 5 دقیقه 5 ساعت به چراغ ماشین نگاه کنن تا باطریش هم خالی بشه :))

 3. عباسنوید | مرداد 27, 1393 | لینک نظر

  به قول ریس جمهور روحانی. میایی میگی درس خوندم سواد دارم.بی سوادی اینه که ندونی چیکار میکنی تو کارهات و همه رنج بیسوادی میبریم خیلی از ما ایرانیا

 4. عباسنوید | مرداد 27, 1393 | لینک نظر

  بنظر من عالیه همین ادما که 80 در صدشون تو ایرانن باید همین کار بکنن و بدتر .تو ایران یه چیز باعث سو استفاده میشه که راننده ها به هم ربط پیدا میکنن اعصبانی میشن تخلف میکنن فاصله بین ماشین جلو و لاین خودشو نره یکم بندازه تو لاین سمت راست و نزدیک تصاف از چند سانتی ماشین لاین سمت راست حرکت میکنه و برای همه عادی شده اینکار کنن.نمیدونم چه مرضیه .فاصله رعایت کنن لاین خودشونو برن .یا پلیس بزنه هر کاری بکنه با ابن مردم.چون ماشین منو همیشه همینطوری میزنن و منم نمیتونم کاری کنم چون پول ندارن تقصیر با اونه همیشه هم از پشت به من میچسبونن و سپر فشار میدن ماشینو از حالت معمولی میندازن وقتی نگاه میکنی پیاده میشی.این رانندگی نیست .باید همه جریمه سنگین کنن جریمه جسمی مثل چین بکنن من خوشحال میشم .منم اگه تخلف کردم با منم برخورد کنن.همینطوری