طنز روز؛ آبروبری از صنعت خودروسازی در 5 ثانیه

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ | 4 نظر

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)
رضا ساكى

امروز همسایه‌مان وحشت‌زده و سراسیمه بود. می‌گفت: مهندس از دیشب که این فیلم باز کردن در پژو را در وایبر دیده‌ام خواب به چشمانم نیامده است. واقعا حیرت‌انگیز است. دیدی چطور با یک پیچ‌گوشتی در ماشین را باز می‌کند. این همه ما پول می‌دهیم و دزدگیر روی ماشین می‌گذاریم بعد طرف با یک پیچ‌گوشتی هم 30 میلیون پول ماشین را به مسخره می‌گیرد هم یک میلیون پول دزدگیر را. گفتم: تازه اگر ناخن‌هایت بلند باشد، نیاز به پیچ‌گوشتی هم نیست. گفت: واقعا در حلبی از این ماشین سخت‌تر باز می‌شود. همین دیشب امتحان کردم باور کنید در رُب تازه از آن آسان‌بازشوها مقاومت بیشتری دارد. قدیم چند دقیقه طول می‌کشید ما در تُن‌ ماهی را باز کنیم بعد این دزد محترم در 5 ثانیه آبروی صنعت خودروسازی را ‌می‌برد. گفتم: چاره چیست؟ پول ما به همین ماشین‌ها می‌رسد. گفت: به هر حال من دیگر ماشینم را همین طوری بیرون نمی‌گذارم. گفتم: چطوری بیرون می‌گذاری؟ گفت: یادتان هست مستربین وقتی ماشینش را پارک می‌کرد، فرمان ماشین را با خود می‌برد؟ دیشب رفتم فرمان را کندم آوردم خانه. وقتی با پیچ‌گوشتی در ماشین باز می‌شود لابد با آچار آلنی چیزی استارت هم می‌زند. گفتم: اگر طرف با خودش فرمان داشت یا توانست با آچار فرانسه چرخ‌های ماشین را بچرخاند چه؟ گفت: به این هم فکر کرده‌ام. باتری را هم درآورده‌ام. گفتم: اگر… گفت: شمع‌ها را هم باز کرده‌ام. گفت: پس کل ماشین را باز کرده‌اید؟ گفت: کلش که نه ولی چند تا قطعه مهم را آورده‌ام خانه تا دزد را دست به سر کنم. گفتم: چرخ دارد؟ گفت: سه تا. گفتم: اگر سارق با جرثقیل بیاید ماشین را بگذارد روی خاور ببرد، آن وقت چه؟ گفت: مگر می‌شود؟ گفتم: اگر یک زمانی به شما می‌گفتم در ماشین با یک پیچ‌گوشتی باز می‌شود چه می‌گفتی؟ گفت: می‌گفتم مگر می‌شود. گفتم: دیدی حالا؟ گفتم: پس چه کنم؟ گفتم: راحت باش و زندگی کن. آن زمانی که دزدها تصمیم بگیرند ماشینت را ببرند می‌برند، حتی شده با بُکسل. دزد بسته به نیازش از ماشین سرقت می‌کند. گاهی فقط دورفرمانی را می‌برد گاهی جعبه‌ابزار را و گاهی خود ماشین را. خود را ناراحت نکن. گفت: باز معرفت دزدها. گفتم: باز معرفت کسانی که اگر ازشان بپرسی شغل‌تان چیست با صداقت می‌گویند سارق.

باقی بقایتان

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. اریا بای | تیر 1, 1395 | لینک نظر

  همین ماه رمضون پارسال 206 منو دم افطار به همین صورت یه دزد با معرفت تاقچه و باندشو برد دمش گرم با مدارک کاری نداشت تو داشبورد

 2. محسن | شهریور 19, 1393 | لینک نظر

  { گفت: باز معرفت دزدها. گفتم: باز معرفت کسانی که اگر ازشان بپرسی شغل‌تان چیست با صداقت می‌گویند سارق.}

  خودمونیم. این جمله خیلی معنی داشت!!!!!!!!!!!!!!!

 3. farshad_ata | شهریور 17, 1393 | لینک نظر

  این از ضعف خودروساز نیست این از خلاقیت دزدهای ایرانیه. این همون ماشینیه که تو خود فرانسه هم تولید میشه با همین زخامت ورق فقط تفاوت اینکه اگر اونجا این اتفاق بیفته سریع خودروساز اون بخش رو تقویت میکنه تا خلق الله بیچاره نشند اما اینجا کماکان به تولیداتشون با افتخار ادامه میدند و اصلا مهم نیست که سر مشتری چی میاد. فقط زمانی مشکل حل میشه که یه هیوهوی بزرگ راه بیفته اونم شایییییییییید کاری بکنند.

  • در پاسخ به: farshad_ata

   Kiarash | شهریور 8, 1395 | لینک نظر

   آقا کی گفته این ماشین ها با همون ورق تولید میشن؟!
   ما 206 مدل 94 داریم شما 206 های جدید رو دقت کنی انقدر که ورقه بدنه رو نازک کردن بعد از چند وقت بالای تمام دستگیرها قور شده بخدا! کاملا هم واضح هستن مخصوصا تو رنگیها!
   فاصله 10، 15 سانتیه نوار روی سقف رو دقت کنید تمام خال جوشارو میتونید ببینید
   کاپوت هم که هیچی کلا پره کاه!!!
   باور کنید اگه این 206 های الان رو ببرن تست ایمنی کنند شاید 1ستاره بگیره بجا 3 تا!
   این 206ها فقط ظاهرشون مثل قبله