تایگان، شاسی بلند کامپکت فولکس واگن، تا سال 2016 به بازار هند می رسد

تیم تحریریه | شنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۲

اخیرا گزارش شده که فولکس واگن، تولید شاسی بلند کامپکت تایگان خود را تایید کرده است. این کراس اوور که بر اساس پلتفرم آپ ساخته می شود، سال گذشته به عنوان یک کانسپت در نمایشگاه خودروی سائو پائولو دیده شد و احتمالا سال 2016 تولید آن آغاز می شود.

در این گزارش آمده که فولکس واگن با تولید این خودروی رقیب فورد اکواسپرت بر بازارهای نو ظهور تمرکز داشته و تایگان ابتدا در برزیل و هند مونتاژ خواهد شد. این خودرو بر اساس ساختار پلتفرم خانواده کوچک جدید فولکس واگن که با آپ نیز مشترک است، ساخته می شود. انتظار می رود تایگان دارای سیستم چهار چرخ فعال و یک خودروی کم تر از چهار متر با طول 3.86 متر، عرض 1.73 و ارتفاع 1.57 متر باشد.

به احتمال زیاد این خودرو موتورهای آپ را با قدرت بیش تر خواهد داشت. برای آپ از دو دستگاه موتور بنزینی 1.0 لیتری سه سیلندر با قدرت 60 یا 75 اسب بخار استفاده می شود که هر کدام به یک گیربکس دستی پنج سرعته متصل هستند. ممکن است این موتورها در تایگان نیز به کار روند.

فولکس واگن قبلا اعلام کرده بود که تصمیم دارد به صورت دوره ای تا سال 2015، خودروهای موجود در هند را جدید کند. در این صورت احتمال عرضه این خودرو در سال 2016 در هند قوی تر است.

این خودرو رقیب مدل هایی مانند فورد اکو اسپرت در هند، فیات پاندا ترکینگ و سوزوکی جیمنی در بازارهای دیگر خواهد بود. تولید محلی می تواند به فولکس واگن کمک کند که قیمتی برای این خودرو در نظر بگیرد که با خودروهای دیگر در هند رقابت کند و هم چنین حضور این خودرو را در بازارهای نوظهور بهبود بخشد.

1
از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه