فروش جهانی تویوتا در ماه ژوئن همچنان در صدر

اصغر میرزایی | شنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۲

تویوتا یکبار دیگر با پیشی گرفتن از جنرال موتورز توانست همچنان عنوان پرفروش ترین خودرو ساز جهان را حفظ کند. فروش جهانی تویوتا در 6 ماهه ­ی اول سال 4.91 میلیون بوده، که کاهشی 1.2 درصدی را با دوره مشابه سال قبل نشان می­دهد. اما با وجود این کاهش اندک هنوز نسبت به جنرال موتورز که تعداد 4.85 میلیون فروش جهانی داشته پیش است.

جنرال موتورز برای رسیدن به این عنوان به شدت  در رقابت با تویوتاست و در واقع در سه ماهه­ ی دوم سال توانست با اختلاف  فروش 10,000 خودرو از تویوتا پیشی بگیرد. جنرال موتورز تا قبل از واگذار کردن این عنوان به تویوتا در سال 2008 (به دلیل فروش کم ناشی از مشکلات اقتصادی) به مدت هفت دهه عنوان پرفروش ترین خودروساز جهان را یدک می کشید.

جنرال موتورز امسال با عرضه­ ی 13 مدل جدید که وارد بازار خواهند شد یک مبارزه محصولاتی بزرگ را آغاز می­کند. تویوتا نیز به امید موفقیت­های پیشین خود ننشسته . این کمپانی اخیرا از خودروری جدید تویوتا کامپکت همراه با یک وانت بار نیم تن توندرا و یک شاسی بلند هایلندر جدید رونمایی کرد. تویوتا همچنین امیدوار است که از یک کراس اوور جدید کوچک تحت برند لکسوس در خط تولید RX رونمایی کند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه