وزیر؛واردات محدود نمی‌شود

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۳

گروه خودرو: ایجاد محدودیت در واردات خودروهای خارجی شایعه‌اي بودکه برخی از خودروسازان و قطعه‌سازان طی یک ماهه گذشته به آن دامن زدند حال آنکه روز گذشته وزیر صنعت و معدن و تجارت اعلام کرد: «هیچ تصمیمی برای محدودیت واردات خودرو گرفته نشده است.»
با توجه به روند صعودی واردات خودرو و انتقاد خودروسازان به این روند نعمت‌زاده کارگروهی برای بررسی رشد واردات تشکیل داد. این در حالی است که کارگروه مذکور پیشنهادهايی برای محدودیت هر چه بیشتر واردات به وزیر ارائه کردند. در همین حین پیش‌بینی می‌شد که با توجه به راهکارهای کارگروه یاد شده واردات با محدودیت‌هایی روبه‌رو شود حال آنکه وزیر می‌گوید قرار نیست محدودیتی در این زمینه قائل شویم.
وی که با خبرگزاری فارس گفت‌وگو کرده ضمن اشاره به اینکه هیچ تصمیمی برای محدودیت واردات خودرو گرفته نشده است اظهار کرده که تنها تصمیم اتخاذ شده در این مورد، مصوبه دولت در مورد محدود کردن واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی بود.
وی در ادامه تاکید کرده که واردات این نوع خودروها از ابتدای دولت فعلی ممنوع شده بود؛ ولی با توجه به اینکه بخشی از این خودروها از طریق خودروهای متروکه یا حراج وارد کشور می‌شد، واردات از این طریق نیز ممنوع شده است و گمرک باید خودروهای وارداتی از این محل را مرجوع کند، اما نعمت‌زاده در ادامه گریزی نیز به درخواست وزارت صنعت از شورای اقتصاد مبنی‌بر خروج خودرو از کالاهای انحصاری زد و در این زمینه اظهار کرد که به نظر ما این تصمیم اشتباه است و 10 ماه است که درخواست تجدیدنظر در این مساله را داشته‌ایم، ولی هنوز این اصلاح انجام نشده است.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا پرونده بازنگری در قیمت خودرو بسته شده است، نیز گفت: ما پرونده‌ای را باز نکرده بودیم که حال آن را ببندیم.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه