بحران خودرو قسطی و لیزینگی

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۳

گروه خودرو: دفتر یکی از شرکت‌های لیزینگی خودرو که چندی پیش با ادعای «جشنواره فروش اقساطی خودرو» موفق به اخذ میلیاردها تومان پول از متقاضیان خودرو شد بالاخره پس از شکایت مالباختگان پلمب شد. این شرکت با گرفتن ودیعه‌اي قابل توجه از متقاضیان خودرو مدعی بود که خودروهای داخلي و خارجي را با شرایط مناسب و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به متقاضیان تحویل خواهد داد.
این در شرایطی است که پس از تاخیر در تحویل خودرو مالباختگان با طرح شکایتی مانع از ادامه فعالیت شرکت مذکور شدند. اما شرکت یاد شده طی تبلیغات گسترده ای توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن متقاضیان زیادی را جذب کند.
در مورد دلایل استقبال از این شرکت همین بس که بازار خودرو طی مدت تبلیغات رسانه‌ای شرکت مذکور به شدت آشفته بود و متقاضیان با دردسرهای زیادی حتی برای دریافت نقدی خودرو مواجه بودند حال آنکه این شرکت مدعی تحویل فوری کلیه خودروهای ایرانی و خارجی با بیمه بدنه، شخص ثالث بدون احتساب سود سالانه و بدون ضامن بود.
در شرایطی که متقاضیان خودرو با انواع تبلیغات این شرکت حتی مصاحبه مديرعامل آن با خبرگزاری‌های مطرح روبه‌رو بودند، خودروسازان با توجه به مشکلات نقدینگی، تولید خودرو را حدود 50 درصد کاهش داده بودند و هیچ عرضه‌ای به بازار صورت نمی‌گرفت حال آنکه ادعای دور از ذهن این شرکت می‌توانست برای بسیاری از متقاضیان فریبنده باشد.
حال سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا حداقل خودروسازان یا مسوولان صنعتی کشور که از میزان خودروهای عرضه شده به بازار با خبر بودند به افشاگری در مورد عملکرد این شرکت نپرداختند و از سوی دیگر اینکه چرا متقاضیان خودرو از خود نپرسیدند که در شرایط نابسامان بازار خودرو این شرکت با چه تضمینی خودروهای ثبت نامی را آن هم با شرایط سهل و آسان قرار است تحویل دهد؟

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه