نظر مدیران ارشد رنو درباره فعالیت در ایران

تیم تحریریه | دوشنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۲ | 1 نظر

دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران نظر مدیران ارشد رنو در ایران در رابطه با فعالیت‌های این شرکت در کشور را بیان کرد.
ساسان قربانی اظهار کرد: ‌مدیران ارشد رنو در ایران اخیرا در جلسات رسمی عنوان کرده‌اند که تمایلی به ترک ایران نداشته و در حال ارزیابی شرایط برای ادامه حضور خود هستند.

وی ادامه داد: اگر رنو تنها اقدام به واردات خودرو کرده و سرمایه‌گذاری تولیدی در ایران نداشت، می‌شد گفت تصمیمی برای حضور درازمدت در ایران ندارد، اما وقتی حضور آنها در ایران با سرمایه‌گذاری مشترک و تکیه بر ساخت داخل آغاز شده، نشان‌دهنده برنامه‌ریزی درازمدت آنها است.
قربانی با بیان اینکه مسوولان رنو صراحتا اعلام کرده‌اند که تامین کنندگان قطعات رنو در ایران جزو سرمایه‌های جهانی این شرکت هستند، خاطرنشان کرد: رنو در زمینه انتقال تکنولوژی، آموزش و… سرمایه‌گذاری‌های زیادی در ایران کرده که تمام این موارد، نشان‌دهنده برنامه درازمدت این شرکت برای حضور در ایران است.
وی ادامه داد: با این حال اگر وضعیت به‌گونه‌ای شود که رنو نتواند مطلقا نقل و انتقال مالی در ایران انجام داده و مواد اولیه و قطعات مورد نیاز را وارد کند، دیگر زمینه‌ای برای فعالیت این شرکت وجود نخواهد داشت.
دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران افزود: منظور سخنگوی رنو در رابطه با بررسی تحریم‌های اخیر آمریکا بر ضد صنعت خودروی ایران نیز ناظر بر همین موضوع بوده، زیرا این شرکت به دنبال یافتن شرایط و راهکارهای ادامه حضور در ایران است.
وی با بیان اینکه حتی ما قطعه‌سازان ایرانی نیز در مدت زمان محدودی امکان ادامه فعالیت در شرایط فعلی با ضرر و زیان را خواهیم داشت، تصریح کرد: در حدود دو سال اخیر فعالیت قطعه‌سازان و خودروسازان در صنعت خودرو با ضرر و زیان همراه بوده و این شرایط در درازمدت قابل تحمل نیست. البته رنو نیز در ضرر و زیان‌ دو سال اخیر شریک بوده است.

منبع: ایسنا

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. نعمت اله رهبری | اردیبهشت 24, 1393 | لینک نظر

    باسمه تعالی 

    رنوشرکت معتبریست مدلهای متنوعی تولیدکرده وواقعاباتوجه به مثل معروف مشت نمونه خرواراست بادیدن ال 90ومگان  وکلیوس میتوان فهمید که این سازنده بسیارمعتبراست و خودروهایی با ایمنی بالا میسازدودرمقایسه محصولات این کارخانه باسایرشرکت های فرانسوی محصولات این کارخانه مقرون به صرفه تروکم مصرف ترهستندهمانگونه که مستحضرهستیدمگان هاش بک دردنیاازنظرقدرت وسرعت وفرمان پذیری مقام اول راکسب کردودرمقایسه بافولوکس جی تی وفوردفوکوس که جزوابرهاش بک ها محسوب میشوندپیروزمیدان شناخته شد بنده 5سال است که یک ال 90خریده ام وخیلی ازش رازی هستم وهمیشه برای سازنده اش رحمت میفرستم ودراین 5سال مشکل خاصی نداشته 110000کیلومترهم باهاش راه رفتم فقطبراش یک تسمه تایم عوض کردم دیگه درتعمیرگاه نرفتم الحمداله خلاصه ماشین های کم استهلاک وکم مصرفی میسازه درضمن ماایرانی هاتجربه رنو5 قدیم راهم داریم که چه ماشین کم مصرف کم استهلاک وبدردبخوری بود