نابودی 19 هزار میلیارد تومان در تصادفات داخلی

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۳

ضر و زیان اقتصادی تصادفات رانندگی

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه سالانه 19 هزار میلیارد تومان صرف هزینه تصادفات رانندگی می‌شود، گفت: در سوانح رانندگی سالانه 700 هزار نفر مجروح می‌شوند که یک سوم آنها معلول دائم می‌شوند که اغلب قشر مولد جامعه هستند.

 

به نقل از فارس، همایش ارتقای ایمنی راه‌های استان تهران امروز با حضور ‌رئیس پلیس راهور کشور،‌ استاندار تهران و معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران‌ ‌‌با بیان اینکه در حال حاضر روزانه 50 نفر بر اثر سوانح رانندگی در کشور جان می‌بازند، اظهار داشت:‌ با تلاش همه سازمان‌های دست اندرکار جاده‌ای، تعداد تلفات سوانح رانندگی سال گذشته به 17 هزار و 997 نفر کاهش یافت.

فریبرز واحدی اظهار داشت: شاخص کشته به 10 هزار وسیله نقلیه در سال 84 عدد 22.6 بود، اما در سال 88 با وجود افزایش تعداد خودرو این رقم به 11.8 و در انتهای 92 به 6.7 رسید که به استاندارد جهانی نزدیک است.

وی با بیان اینکه در شاخص کشته به 100 هزار نفر جمعیت در جایگاه مطلوبی نیستیم، افزود: فعلاً در این شاخص به عدد 23 رسیده‌ایم که این رقم در میانگین دنیا 15 است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد: یک سوم تخت بیمارستان‌ها را قربانیان سوانح رانندگی اشغال کرده‌اند، سوانح رانندگی 25 درصد بودجه سرانه کشور را به خود اختصاص داده و سالانه 19 هزار میلیارد تومان صرف هزینه تصادفات رانندگی می‌شود.

واحدی اضافه کرد: در سوانح رانندگی سالانه 700 هزار نفر مجروح می‌شوند که یک سوم آنها معلول دائم می‌شوند که اغلب قشر مولد و کار جامعه هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با ‌بیان اینکه سهم راه‌های استان تهران در حمل و نقل بار و مسافر کشور، حدود 20 درصد است، افزود: برخی از راه‌های استان از ترافیک اشباع شده‌اند.

وی ادامه داد:‌ سند طرح جامع حمل و نقل استان تهران راه‌اندازی شد که نقشه راه را تا سال 1410 در انواع مدل‌های حمل و نقلی تعیین کرده است.واحدی با اشاره به کاهش 15 درصدی سوانح رانندگی استان تهران در سال 92، گفت: سال گذشته 353 نفر در سوانح رانندگی استان تهران جان باختند که این رقم پیش از این 1400 کشته بود.مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران یادآور شد: هدف‌گذاری کرده‌ایم که تعداد تلفات سوانح رانندگی استان تهران به 250 نفر کاهش یابد.* آزادسازی 135 هکتار اراضی دولتی به ارزش 1500 میلیارد تومان از دست زمین‌خواران

وی در ادامه با بیان اینکه چندین دستگاه متولی حفظ سرمایه نسل‌های آینده و منابع طبیعی هستند، افزود: تلاش کرده‌ایم در حوزه مبارزه با زمین‌خواری موضوع پیشگیری در دستور کار باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد: در راستای مبارزه با زمین‌خواران و آزادسازی اراضی ملی از غرب تهران و منطقه کن و سولقان شروع کرده‌ایم و رفع آثار تجاوز به اراضی ملی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

واحدی ادامه داد:‌ در گام بعد شهرستان‌های دماوند و شمیرانات همین اقدامات انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران یادآور شد: تاکنون 135 هکتار از اراضی دولتی به ارزش 1500 میلیارد تومان از دست زمین‌خواران آزاد شده است.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه