پژو شروط ایران خودرو را پذیرفت

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۳ | 4 نظر

فارس: مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو از شروط ایران برای مشارکت با خودروسازان خارجی از جمله پژو و رنو رمزگشایی کرد و گفت: علاوه‌بر اینکه این خودروسازان باید در ایران سرمایه‌گذاری کنند، نوع قرارداد باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که طرف مقابل اجازه ترک ایران را به‌راحتی نداشته باشد، بازارهای صادراتی محصولات مشترک تولیدی خود در ایران را در اختیار ما بگذارد، تولید محصول مشترک صورت گیرد و مرکز تحقیقاتی نیز در کشور راه‌اندازی شود.
هاشم یکه‌زارع درخصوص دستورالعمل جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مشارکت خودروسازان داخلی با خارجی‌ها گفت: شروط خودروسازان داخلی برای مشارکت با خارجی‌ها، بستگی به نوع سرمایه‌گذاری دارد که قرار است بین دو خودروساز صورت گیرد، این در حالی است که تیراژ تولید نیز در این مشارکت نقش تعیین‌کننده‌ای دارد که بر اساس این دو فاکتور، دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت قابلیت اجرایی دارد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: سیاست این گروه صنعتی برای مشارکت با خودروسازان خارجی، حرکت بر اساس سرمایه‌گذاری مشترک است، ضمن اینکه در مذاکراتی که این روزها با پژو و رنو داریم، این پیش‌شرط‌ها را مطرح کرده‌ایم.
وی گفت: در قراردادهای جدیدی که با خودروسازان خارجی منعقد خواهیم کرد، حتما منافع ملی را لحاظ می‌کنیم، این در حالی است که شرط سرمایه‌گذاری 50-50 را ایران‌خودرو با شرکت پژو مطرح کرده، اما ممکن است بسته به نوع قرارداد و تیراژ تولید، نوع سرمایه‌گذاری‌ها در قراردادهای دیگر به صورت 40-60 یا 30-70 باشد؛ بنابراین عدد ثابتی را نمی‌توان برای مشارکت با خارجی‌ها، در سرمایه‌گذاری تعیین کرد و این به تناسب نوع و شرایط قرارداد متفاوت خواهد بود. یکه‌زارع در پاسخ به این سوال که پژو و رنو و سایر خودروسازانی که هم اکنون پای میز مذاکره با آنها برای حضور و سرمایه‌گذاری در ایران هستید، آیا این پیش‌شرط‌ها را پذیرفته‌اند، خاطرنشان کرد: پژو در مذاکرات خود این پیش‌شرط‌ها را پذیرفته است.

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. mahdi | تیر 18, 1394 | لینک نظر

  سلام.حاالا تا میتونن چینیه گرون میارن چند برابر به ملت میندازن.خواستم بگم راه درست شدن سایپا و ایران خودرو 30 سال حمایت مردم نبود و نیست بلکه تحریم کردن محصولاتشون بوده و هست چون مدیران درستکار ژاپنی وقتی مردم از محصولاتشون حمایت کردند به اعتماد و حمایت مردمشون خیانت نکردند .ولی تو ایران ما باید ..تاکید میکنم باید شرکتامونو تحریم کنیم تا مدیرامون سر عقل بیان و بفهمن ملت دیگه ماشین 30 سال پیشو نمیخوان.خسته شدیم بس که فقط اومدن چراغ و سپر ماشینارو تغییر دادن و گرونتر انداختنش به مردم.

 2. ASGHARI | آذر 15, 1393 | لینک نظر

  خدا ازشون نگذره .قاتل ها.

 3. sunmartin | آبان 2, 1393 | لینک نظر

  کی به فکر باشه یکه زارع؟؟ که در بهترین خودرو ها و ویلاها در حال عشق و حاله یا مدیران اسبق که الان در تورهای مسافرت های پاییزی دور دنیا هستند؟؟ واقعا شما چه فکر میکنید ؟ افرادیکه راحتی و منافع خود و خانواده و نزدیکان را به منافع ملی ترجیح میدهند و ازین نمد انحصار خودرو و تعرفه سنگین خودرو و سایر سنگ اندازیهای ایجاد شده واسه خودشون کلاهی دوختن نه به به فکر من هستند و نه امثالهم ،،

 4. محمد رضا | مهر 30, 1393 | لینک نظر

  خوب حال متوجه شدید 30 سال به ملت دروغ گفتید توبه کنید و اگر دیر بجبید مثل بازار عراق که از دست رفت و حالا مردم حاضرنند ماشین چینی بخرن و تولیدات افتضا دو خودرو ساز را نخرنند به فکر باشید وقتی که یک خانواده داخل خودرو تولید داخل شما کباب میشونند و کسی پاسخ گو نیست کردید و شاهد جدای ملت از خودتان شدید به فکر باشید ….