قرارداد تولید تندر-90 اصلاح می‌شود

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۳ | 1 نظر

روزنامه دنیای اقتصاد -سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو از برگزاری نشست مشترکی میان شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی با شرکت رنو خبر داد و گفت: این هفته قرار است این نشست مشترک برگزار و تامین قطعات خودروهای این شرکت در ایران مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی که در حاشیه نشست مطبوعاتی دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران سخن می‌گفت تاکید کرد که مشکل نقدینگی و انتقال پول از سوی این خودروساز فرانسوی یکی از دلایل اصلی کاهش تولید برخی محصولات رنو در ایران است البته وعده داده‌اند که این مشکلات را برطرف کنند.
ساسان قربانی در ادامه از برگزاری نشست مشترکی میان شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی با شرکت رنو خبر داد و گفت: این هفته قرار است این نشست مشترک برگزار و تامین قطعات خودروهای رنو در ایران مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

قرارداد تولید تندر-90 اصلاح می‌شود

مهر: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اشکالات قرارداد تولید تندر-90، از اصلاح قرارداد مربوط به این پلت‌فرم با شرکت رنو خبرداد و گفت: ارائه مدل‌های جدید روی پلت‌فرم ال 90 با تمرکز بر رقابتی بودن قیمت و کیفیت در دستور کار قرار دارد.
سعید مدنی درخصوص اصلاح قرارداد تندر-90 گفت: قرارداد تندر یکسری کاستی‌هایی دارد که در مذاکراتی که هم‌اکنون با رنو در حال انجام است، قرار است اشکالات قرارداد تندر-90 برطرف شود؛ بر این اساس مذاکرات هم‌اکنون میان کارشناسان رنو با مدیران سایپا در حال انجام است.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از ارائه توضیحات بیشتر درخصوص اشکالاتی که در این قرارداد وجود دارد، خودداری کرد و افزود: با این که قرارداد تندر-90 در حال بازنگری مجدد است، اما تولید تندر ادامه دارد و البته روی تولید مدل‌های دیگر این خودرو نیز تمرکز خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: مدل‌های جدیدی از تندر قرار است با تغییر طراحی ظاهری و برخی اصلاحات فنی روانه بازار شود که البته قیمت آنها نیز در محدوده قیمت فعلی تندر-90 است.
مدنی با تاکید بر ضرورت تولید رقابتی به لحاظ کیفیت و قیمت، گفت: با وضعیت رقابتی که هم‌اکنون در صنعت خودروحاکم است، قیمت مدل‌های مختلفی از خودروها که روانه بازار خواهند شد، باید به صورت 100 درصد رقابتی در داخل کشور باشد و البته نگاه ما در موضوع قیمت و کیفیت خودرو، متمرکز بر خودروهای داخلی و وارداتی است؛ به‌نحوی‌که خودروهای تولیدی قابلیت رقابت با محصولات خارجی مشابه را داشته باشند. وی اظهار کرد: تولید انواع جدیدی از تندر-90 نیز با رعایت همین فاکتورها صورت می‌گیرد و روی رقابتی کردن قیمت آن نیز تمرکز کرده‌ایم.

 

به نظر شما در صورت اصلاح قرار داد می توان به حفظ کیفیت تندر 90 امیدوار بود؟

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. حمید | آبان 4, 1393 | لینک نظر

    با درود ، اگر تهیه قطعات یدکی و همچنین تولید لوگان زیر نظر رنو باشه میشه به کیفیت تولید مثل سابق امیدوار بود . ولی اگر مثل پژو داخلی سازی بشه نه و باید قید رنو رو زد . من خودم مدل 87 رو دارم البته مال پارس خودرو و خیلی از کیفیتش راضی هستم . ضمنا” اگر مدلهای جدید خود لوگان که در فرانسه روی خط تولید هست در ایران هم تولید بشه مطمئن هستم از فروش خوبی در بین سایر رقبا بخصوص ماشینهای چینی برخوردار خواهد شد . البته نه مدلهای فیس لیفت شده توسط مهندسین ایرانی ( به ظاهر مهندس )