سایپا؛ ۱۳ خودرو جدید معرفی می‌کنیم

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۳ | 5 نظر

مشتریان از محصولات قدیمی ناراضی‌ اند
وی اضافه کرد: متاسفانه خودروسازها در رعایت استانداردهای روز دنیا تعلل کردند که منجر به ابلاغیه‌های تکلیفی دولت شده است.
مدیرعامل سایپا با بیان اینکه حداقل ۱۳ محصول جدید به بازار عرضه می‌کنیم، گفت: کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه‌های سنگین‌تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.

به گزارش فارس، مدنی در آئین آغاز مجدد طرح جایگزینی خودروهای فرسوده با بیان اینکه وضعیت خودروسازها در یکسال گذشته با ثبات و رو به رشد بوده است گفت: در تولید خودروهای سواری رشد 40 درصدی و در تولید خودروهای تجاری و نیمه‌سنگین رشد 35 درصدی داشته‌ایم که به طور میانگین تولیدات ما 36 یا 37 درصد رشد داشته است و اواخر سال به افزایش 60 درصدی تولید خودرو نسبت به سال گذشته می‌رسیم.

وی اضافه کرد: برای جایگزینی محصولات فعلی سایپا پروژه‌های وسیع و بی سابقه‌ای داریم و حداقل 13 محصول جدید به بازار عرضه می‌کنیم.

مدیر عامل سایپا تصریح کرد: کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه‌های سنگین‌تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.

وی تاکید کرد: امسال همه خودورهای ما با استاندارد یورو 4 عرضه می‌شود و برای ارتقا به استاندار یورو 5 هم برنامه داریم.

وی اضافه کرد: متاسفانه خودروسازها در رعایت استانداردهای روز دنیا تعلل کردند که منجر به ابلاغیه‌های تکلیفی دولت شده است.

مدنی با بیان اینکه خودروسازها ظرفیت تولید 2 میلیون دستگاه خودرو در سال را دارند و برای فروش بیشتر باید برنامه‌ریزی کنند گفت: یکی از روش‌های فروش استفاده از ظرفیت جایگزینی خودروهای فرسوده است که بازار ثابت تضمین شده‌ای برای سال‌های آینده دارد و به محیط زیست هم کمک می‌کند.

وی اظهار داشت: قبل از سال 57 که ما دانشجو بودیم نیز مسئله آلودگی هوا خیلی جدی بود و دلیل آن هم نقش بالای خودروهای کاربراتوری در آلودگی هواست چنانکه این خودروها 30 برابر خودروی معمولی آلودگی ایجاد می‌کنند.

مدیر عامل سایپا ادامه داد: خواهش می‌کنیم با کمک دولت جایگزین خودروهای فرسوده کاربراتوری و موتورسیکلت‌ها سرعت بگیرد؛ 60 هزار دستگاه برای شروع کار خوب است اما امیدواریم به دو تا سه برابر برای سال‌های آینده برسد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

5 دیدگاه

 1. امیرحسین | آبان 6, 1393 | لینک نظر

  منتظر 13 محصول جدید باشیم؟
  13 محصول از چین که اکثرا وارداتی هستن و در بهترین حالت قطعات منفصله مونتاژ میکنن دم از خودروسازی میزنن،به نظرم نمایندگی مونتاژ و فروش برازنده تره برای به اصطلاح صنعت خودروسازی ما!!

 2. Verbatim | آبان 6, 1393 | لینک نظر

  بالاخره اعتراف کردند . توجه شما را به این جمله جلب میکنم :

  {مدیر عامل سایپا تصریح کرد: کار کردن روی محصولات قدیمی و به روز کردن آنها برای ما هزینه‌های سنگین‌تری خواهد داشت و مشتریان نیز از این محصولات ناراضی هستند.}

  یک تحقیق برای خودم داشتم . برای مثال رفتم و چانگان و جیلی را که محصولاتشون توی ایران توزیع میشه کنترل کردم . و سراغ برندهای مطرحی مثل بنز یا بی ام و نرفتم . چون اونا خیلی جلو هستند و مقایسه باهاشون بی خود هست !
  این دو تا شرکت چینی واقعا بخش R & D فعالی دارند و هزینه بسیار زیادی صرف تحقیق و توسعه کردند . شرکتهاشون توی ژاپن- ایتالیا-انگلستان کاملا فعال هست و تولید دانش فنی میکنه . برای همین روز به روز محصولات بهتر و مدرنتری تولید می کنند . مثلا چانگان مدل CS 95 مفهومی را توی نمایشگاه روسیه 2014 معرفی کرده بود که خودم اولش فکر کردم کار لامبورگینی توی بخش شاسی بلندها باشه ! اما توی ایران R & D که مهمترین بخش طراحی و فنی و مهندسی هست ، فقط حالت نمادین داره . برای همین هست که امروز شاهد اعتراف بالا هستیم . اگر واقعا تحقیق و توسعه درست هدایت میشد الان ما به چین و کره صادر می کردیم نه اونا به ما …

  • در پاسخ به: Verbatim

   حميد | آبان 6, 1393 | لینک نظر

   ما در چي به قله رسيديم كه بخوايم در خودروسازي برسيم؟ فرق خودروسازي اينه كه انحصاري شده و مردم ناراضي وگرنه ما حتي در مبل و لوستر و كفش هم وارد كننده هستيم

 3. عباسنويد | آبان 5, 1393 | لینک نظر

  اين ماشينا تو هر كشوري ببرن پس ميزنن چون استهلاك بالا داره قيمت چند برابر تو ايران فقط ميتونن بفروشن با اين وضع

 4. محمد رضا | آبان 5, 1393 | لینک نظر

  مدیر عامل محترم سایپادیر به فکر افتادید چون شما بازار عراق را هم از دست دادید و چینیها جای ان را گرفتند و در ایران هم چنین وضعی دارید عدم کیفیت محصولات نارضایتی مردم از برخورد نمایندگیهای فروش و هزاران دلیل دیگر متاسفانه هم شما و هم ایران خودرو به شعور مردم ایران توهین کردید و حالا مردم حاضرنند چینی بخرن و از شماها نخرنند