مرجوعي خودروهاي بالاي 2500 CC

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۳ | 4 نظر

بازگشت رویاها
واحد مرکزی خبر: معاون دفتر واردات گمرک ایران از اجرای مصوبه دولت در منع واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی خبر داد و گفت:‌ امسال فقط 130 دستگاه خودروی بالای 2500سی‌سی به کشور وارد شد. علی معقولی افزود:‌ این در حالی است که سال قبل 78 هزار و 673 دستگاه خودرو خارجی به کشور وارد شد که 5 درصد آنها؛ یعنی 4 هزار و 16 دستگاه خودرو بالای 2500 سی‌سی است. این مقام مسوول با بیان اینکه اجرای این مصوبه مشمول خودروهایی که تشریفات گمرکی را طی کرده‌اند نمی‌شود، گفت:‌ طبق مصوبه هیات‌وزیران تکلیف خودروهای وارداتی در سه بند روشن شده است که در بند اول خودروهای بالای 2500 سی‌سی که باید متروکه می‌شد و با این مصوبه امکان فروش در داخل کشور ندارد و باید مرجوع شود. معقولی افزود: دولت از قبل مصوباتی برای واردات خودرو داشت که براساس بند دوم مصوب هیات‌وزیران با این مصوبات امکان واردات فقط برای خودروهای 2500 سی‌سی و 2500 سی‌سی به پایین امکان خواهد داشت.
معاون دفتر واردات گمرک ایران درباره مناطق آزاد نیز گفت: در بند سوم مصوبه دولت آمده است که خودروهای بالای 2500سی‌سی صرفا در مناطق آزاد اجازه تردد دارند و اگر وارد گمرک شود پس از طی مراحل متروکه که سه ماه طول می‌کشد این خودروها باید مرجوع شود. معقولی درباره تسهیلات واردات خودرو برای برخی قشرها مانند قهرمانان ورزشی نیز افزود:‌ این افراد طبق قانون می‌توانند خودرو تا 2500سی‌سی به کشور وارد کنند و بالای 2500 سی‌سی ممنوع است.
معاون دفتر واردات گمرک ایران درباره اقدام برخی شرکت‌ها در خرید مجوز واردات خودروی ورزشکاران گفت:‌ از این موارد وجود دارد؛ اما مراحل آن مربوط به بعد از ترخیص از گمرک است. معقولی افزود: هدف دولت تامین خودرو مورد نیاز کشور با اولویت خودروهای داخلی و سپس واردات است تا در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد. هیات‌وزیران در پی طرح برخی مباحث درباره واردات خودروهای بالای 2500سی‌سی در تاریخ 23 شهریور امسال واردات این خودروها را به کشور ممنوع کرد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. ! | آبان 13, 1393 | لینک نظر

  دوستان کسی میدونه چه بلایی سر خودروهای دست دوم بالای 2500 سی سی میاد ?
  منظورم اینه که از لحاظ قیمتی ارزان میشه یا گران ?
  من یه آزرا 2010 دارم مشتری پاش وایساده بدم یا نه ?

  • در پاسخ به: !

   sepehr | آبان 13, 1393 | لینک نظر

   در کوتاه مدت به علت خالی شدن بازار از ماشین های قدرتمند، ممکنه مقداری افزایش قیمت داشته باشند، اما بعد از چند سال به دلیل کمبود قطعات و مصرف سوخت بالاتر به تدریج از رونق میافتن

 2. عباسنويد | آبان 12, 1393 | لینک نظر

  موتور 1700 سى سى هم هست تو کشورهاى ديگه اينجا ماشين نبايد سوار بشن مگه مسابقه که حجم انتخاب ميکنن اخه

 3. طرف نوشته که : {معاون دفتر واردات گمرک ایران درباره اقدام برخی شرکت‌ها در خرید مجوز واردات خودروی ورزشکاران گفت:‌ از این موارد وجود دارد؛ اما مراحل آن مربوط به بعد از ترخیص از گمرک است.}
  دارند خودشوند گول میزنند . خب معلومه که از قبلش هماهنگ شده و ورزشکار وارد کننده هم پولش را گرفته و فقط اسم سوری در گمرک داره.اینا مردم را چی فرض کردند؟