ESP، فرشته نجات جان انسان ها

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۳ | 1 نظر

سیستم کنترل پایداری برای خودروهای سواری و همچنین خودروهای تجاری سبک در اتحادیه اروپا اجباری شد.

به نقل از اسپید- ESP یا همان کنترل پایداری، سیستمی است که می‌تواند 25 بار در هرثانیه حرکت خودرو را کنترل کند. اگر این حرکت با جهت فرمانی که راننده می‌چرخاند تطابقی نداشت، ESP در مرحله اول گشتاور تولیدی پیشرانه را کاهش می‌دهد. اگر بازهم جهت حرکت خودرو اصلاح نشد، ESP در مرحله دوم بصورت اتومات ترمزهای خودرو را فعال می‌کند. به همین دلیل ESP را باید سیستم مکملی برای ترمزهای ABS دانست.چنین سیستمی در بازار اروپا هم‌اکنون در 84% خودروهای فروخته شده بصورت استاندارد وجود دارد؛ سیستمی که با آمدن آن از سال 1995 میلادی تاکنون از وقوع 190000 تصادف جلوگیری کرده و همچنین جان بیش از 6000 نفر را هم نجات داده است.

اما از امروز به بعد ESP برای همه خودروهای سواری و تجاری سبک با حداکثر وزن 3500 کیلوگرم در بازار اروپا اجباری خواهد بود. از سال 2015 میلادی نیز این قانون برای همه خودروها و در همه کلاس‌ها عملی می‌شود.

صرف‌نظر از کشورهای اتحادیه اروپا، قانون اجباری شدن ESP نخستین‌بار در سپتامبر 2011 در ایالات‌متحده و کانادا اجرا شد. البته در آمریکای شمالی وجود ESP برای آن‌دسته از خودروهایی است که حداکثر وزنی معادل 4500 کیلوگرم دارند. در بازار استرالیا نیز این قانون درحال اجراست و کشورهای دیگری ازجمله ژاپن، کره‌جنوبی، ترکیه و روسیه نیز قول داده‌اند در سال‌های آتی این قانون را عملی کنند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. مهرداد | آبان 14, 1393 | لینک نظر

    با سلام;
    درحالیکه همه دنیا دارند این سیستم رو مثل ABSاجباری میکنند در ایران این سیستم نه تنها اجباری نیست بلکه حتی بعنوان آپشن هم در اختیار مشتری قرار داده نمیشود برای مثال برروی مگان های ۲۰۰۰ وارداتی این سیستم بطور آپشن وجود داشت ولی مگان ۲۰۰۰ پارس خودرو در مدل فول فولش نه تنها به این سیستم مجهز نیست بلکه اگر پول بیشتری هم بخواهید بدهید تا برایتان بگذارند امکانش نیست، جالب اینجاست که چون این سیستم بگونه ای تکمیل شده و آپگرید سیستم ABS است نیاز به صرف هزینه ای در حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ یورو برای نصب دارد( سنسور چرخش اتوموبیل و سنسور چرخش فرمان اضافه و بلوک ABSبا نمونه مجهزتر تعویض میشود و صد البته واحد کنترل ABS هم ارتقا داده میشود)
    امیدورام سایپا این اشتباه را برای سراتو مرتکب نشود و همینطور ایران خودرو برای چانگان ایدو چون ایدو و سراتو ESP یا همون ESC دارند یا حداقل اینکه پلیس راهوار یا واحد حمایت کننده از مصرف کننده اجازه ندهند که اشتباه مگان تکرار شود.
    برای اطلاعات بیشتر در مورد نحو عملکرد این سیستم هم میتوانید سری به مدیا سنتر BOSCH.COM که سردمدار تولید وارتقا این سیستم است بزنید چون توضیحات بالا خیلی مختصر و شبه برانگیز است و مثلا فقط ترمز یک چرخ از ۴ چرخ را در کسری از ثانیه میگیرد که از توضیحات بالا این موضوع مشخص نمیشود و ممکن است خواننده تصور کند که سیستم ترمز همه ۶ چرخ را میگیرد و سرعت کل خودرو را کم میکند که چنین نیست.